Zmiany klimatyczne? Oto co naprawdę dzieje się w Niemczech

Powódź w Niemczech.
Powódź w Niemczech. (Zdj. screen TT/YT)

Dramatyczne wydarzenia w Niemczech uruchomiły ekologów. Jednak okazuje się, że powodzie na zachodzie kraju zdarzają się tam regularnie.

Powódź na zachodzie Niemiec spowodowała olbrzymie zniszczenia i śmierć wielu osób. To z kolei uruchomiło debatę na temat zmian klimatycznych i wpływu na nie człowieka.

Przypomnijmy: w wyniku powodzi zginęło co najmniej 180 osób, 670 zostało rannych, a 1300 zaginęło bez wieści.

Okazuje się jednak, że takie kataklizmu w tym regionie zdarzają się regularnie co stulecie.

„Fenomeny te powstają w wyniku nieliniowego załamania się fal Rossby’ego na średnich szerokościach geograficznych. Poprzez destabilizację znajdujących się pod nimi warstw troposfery mogą wywołać konwekcję. Alternatywnie, poprzez indukowaną poziomą adwekcję, mogą powodować intensywne opady atmosferyczne w pobliżu topografii oraz w regionach o barokliczności tła” – wyjaśnia portal Twoja Pogoda.

Oznacza to, że powstał wir, który zablokowany na niedużym obszarze przyniósł gigantyczne ilości deszczu. Dziennikarze wyjaśniają, że powodzie w dolinie Ahru zdarzają się regularnie co około 100 lat.

Poprzednia miała miejsce 12 czerwca 1910 roku. Wówczas zniszczenia były porównywalne do obecnych, a śmierć poniosło od 50 do 200 mieszkańców.

Poprzednia powódź miała miejsce w tym samym regionie w 1804 roku. Według historycznych zapisków wynika, że skala zniszczeń była podobna co w 1910 roku.

„To, że w ciągu 3 dni jakiś region nawiedzi powódź, wcale nie oznacza przecież, że klimat stał się nagle znacznie wilgotniejszy niż był do tej pory. Ponieważ klimat to zbiór parametrów pogody, uśrednionych na bazie danych z wielu lat, a nie z kilku godzin” – wskazuje portal Twoja Pogoda.

„Czyli jednak po prostu powodzie w tym regionie Niemiec zdarzają się regularnie, choć niezbyt często. Czy globciarze odszczekają swoje zaklęcia? I kiedy w końcu przyjdzie ta susza?” – skomentował doniesienia dr Tomasz Sommer.

Źródło: TwojaPogoda.pl

24 KOMENTARZE

 1. Media głównego ścieku już 2 miesiące temu zapowiedziały, że od wakacji będzie pompowany temat klimatyczny, bo C-19 się już „przejadł”.

 2. „Indukowana pozioma adwekcja” wyjaśnia wszystko i przeciętny niemiec doskonale to rozumie, podobnie jak rozumie istnienie w niemczech 256 płci, co przecież jest oczywiste.

 3. jedną z pandemii, jakie nas ostatnio niemiłosiernie gnębią jest pandemia – doktorów-ignorantów – jak widać wyżej, niezmiernie zadowolonych ze swej indolencji

 4. Należy ogłośić epidemię powodzi. Wszystkich niezalanych objąć kwarantanną aż zmądrzeją i sami się zaleją. Zalani nie mają nic i mogą być szczęśliwi.

 5. Bez żadnej złośliwości i przy świadomości, że polityka i praktyka zapobiegania skutkom powodzi jest tam lepiej* prowadzona niż w Polsce: nie mogę sobie teraz nie przypomnieć różnych komentarzy, informacji (nawet nie ze strony niemieckiej), które pojawiały się przy wielkiej powodzi 1997 r. Przekaz tej narracji był – zdarzyły się u nas tak katastrofalne skutki, bo bezhołowie, w Niemczech nie byłoby to możliwe.

  • Zdaje sobie sprawę, że skala i powodzi i zniszczeń jest nieporównywalna – 1997 była znacznie większa (więcej zniszczeń), choć mniej nagła (mniej ofiar śmiertelnych). Niemniej tak mi się przypomniało

 6. Ja jeszcze pamiętam taką jedną wypowiedź jakiejś polskiej ekspertki ds. imigracji gdzie biadoliła że przyjmowanie imigrantów muzułmańskich jest dobre dla klimatu.

 7. Ale bełkot, autor się bardzo mocno starał aż mu droselklapa odbiła. Bardzo dobry komentarz Baby, mój szacun.

 8. Wydaje mi się, że to wina walki z klimatem, gdyby nie wyłączać elektrowni powodzi by nie było. zróbmy eksperyment by mnie ktos przekonał, że jest inaczej

 9. Sommer pyta sie o susze,ktora tak chetnie poslugiwali sie pseudo naukowcy na zachodzie.Susza nawiedzala te tereny,ktore teraz zostaly splukane deszczowką bardzo czesto.W kronikach klasztornych, koscielnych sa zapisy o braku opadow przez kilka lat z rzedu,wyginieciu calego stanu bydla na tych terenach i opuszczonych przez ludnosc diecezji na kilkadziesiat lat. Taki schemat powtarzal sie dosyc czesto po cieplych, przyjemnych latach sredniowiecza.

 10. Ustawka. Na bitchute com są filmy.
  Niemiec miejscowy co tydzień na rowerze jeździ i zauważył, że ostatnie 3 tygodnie zbiorniki retencyjne były pełne i czekali ze spuszczeniem wody.
  Nie było żadnych ostrzeżeń w mediach.
  Rząd, służby ratownicze – brak pomocy. Policja i straż pożarna blokuje i odsyła pomocników którzy przyjechali, aby pomóc.
  Organizacjom zakazali przyjmowania i wydawania darowizn. Zakazali ratowania zwierząt.

 11. Zmiany klimatu. Matka ziemia. Czysty naturalizm który głosi niestety i pan Somer. Nikt nie uwzględnia tego że dzieje się to z Ręki Ojca Niebieskiego, który właśnie powstrzymuje światową grupę opętanych satanistów przed totalną kontrolą i depopulacją ludzkości. Jest też to kara za aborcję i eutanazję choć tu narzędziem wykonania wyroku będą trzęsienia ziemi. Trochę pokory i większej wyobraźni duchowej życzę.

 12. Od siebie dodam – to fajzer jeszcze nie wynalazł szczepionek na powódź? Co za średniowiecze!

  Mądry niemiec po szkodzie, co? A właściwie mądry niemiec po wodzie!

  I przypomnę – w XIV wieku zwalili się masowo do I RP Holendrzy, bo ich tam Morze Północne zalało! Z powodu ocieplenia czy z jakichś innych powodów?

 13. Od siebie dodam – to fajzer jeszcze nie wynalazł szczepionek na powódź? Co za średniowiecze!

  Mądry niemiec po szkodzie, co? A właściwie mądry niemiec po wodzie!

  I przypomnę – w XIV wieku zwalili się masowo do I RP Holendrzy, bo ich tam Morze Północne zalało! Z powodu ocieplenia czy z jakichś innych powodów?

 14. Przypomnę receptę z ‚polski’ – „było się ubezpieczyć !” Od siebie dodam – to fajzer jeszcze nie wynalazł szczepionek na powódź? Co za średniowiecze!

  Mądry niemiec po szkodzie, co? A właściwie mądry niemiec po wodzie!

  I przypomnę – w XIV wieku zwalili się masowo do I RP Holendrzy, bo ich tam Morze Północne zalało! Z powodu ocieplenia czy z jakichś innych powodów?

Comments are closed.