Indie. 2/3 populacji ma przeciwciała koronawirusa. A w pełni zaszczepionych niewiele ponad 6 proc.

Hindusi w i na pociągu/fot. ilustracyjne/Fot. PAP/Abaca
Hindusi w i na pociągu/fot. ilustracyjne/Fot. PAP/Abaca
Prenumerata NCZ! z prezentem

Ponad dwie trzecie dorosłej populacji Indii wykształciły przeciwciała koronawirusa po przebyciu Covid-19 – wynika z rządowego badania, którego rezultaty opublikowano we wtorek. W pełni zaszczepionych w Indiach jest aktualnie tylko 6,19 proc. populacji.

Ogólnokrajowe badanie serologiczne przeprowadzono w czerwcu i lipcu na 29 tys. osób, w tym na 8691 dzieciach w wieku 6-17 lat.

Z badania wynika, że 67,6 proc. dorosłych oraz połowa nieletnich wykształciła przeciwciała.

Wykazano także, że spośród badanych 7252 pracowników sektora medycznego, 85 proc. jest odpornych na koronawirusa po przejściu Covid-19.

W Indiach liczba zakażeń koronawirusem spada – ostatniej doby odnotowano ich 30 093, a 374 osoby chore na Covid-19 zmarły – eksperci jednak ostrzegają władze przed zbyt szybkim rozluźnianiem restrykcji.

„Druga fala wciąż trwa. Ryzyko, że dojdzie do ponownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem jest wysokie” – powiedział doradca rządu ds. zdrowia Vinod Kumar Paul.

Zakażenie koronawirusem w Indiach stwierdzono dotychczas u ponad 31 mln ludzi, ponad 414 tys. chorych zmarło.

W pełni zaszczepionych jest obecnie 6,19 proc. populacji a jedną dawkę otrzymało 17,46 proc.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

 1. NWO morduje niewinnych ludzi !! Jak długo jeszcze będziemy pozwalać na tą zbrodnię ? *****NWO

 2. „Najciekawsze” jest to, że we wszystkich państwach globu ekspertami w sprawie covid są politycy, oni wiedza najlepiej, przepowiadają z kryształowej kuli kiedy będzie fala, jakie restrykcje(!), ile razy szpryca i jakimi mieszankami.

 3. im sprawniejsze i powszechniejsze było i jest wyszczepianie tym powszechniejsza ZARAZAAA!

  Izrael, UK, Seszele, na krawędzi. Angole poddali się i już nic nie robią.

 4. Indie grzecznie pokazaly , ze maja w du..pie kowidianizm . Hindusi z checia popatrza jak panstwa w Europie i w obu Amerykach sa rozwalane , ale nie dolacza sie. Ciekawe , czy teraz dziadek z Waszyngtonu obrazi sie Indie , bo cos tam ostatnio kombinowal z nimi przeciw Chinom

  • Niestety dołączają się, premier wprowadził akcję darmowych szczepień…. Aczkolwiek sami obywatele nieufnie podchodzą do szczepionek… Niektórych dziedzinach są obowiązkowe czyli jest tak jak w Polsce że jak ktoś nie chce wylecieć z roboty to musi się zaszczepić, więc ludzie przyjmują te szczepionki…

   • Raczej nie mamy dostepu do wiedzy o tym , co sie dzieje w Indiach. Niedawno media wiadomej narodowosci zastraszaly spoleczenstwa krajow zachodnich obrazkami palonych publicznie zwlok ludzkich , co jest tam normalna praktyka. Moim zdaniem komunikat indyjskiego rzadu oznacza , ze nie bedzie on zamykal gospodarki. Na otarcie lez dla Rockefellera jest informacja o darmowych szczepionkach

Comments are closed.