Dziambor o #LexTVN: wolnościowiec tego nie poprze. Wilk i Winnicki komentują

Artur Dziambor.
Artur Dziambor. (Fot. PAP)
Artur Dziambor, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji, poruszył na Twitterze temat tzw. „Lex TVN”. Jego wpis oburzył niektórych polityków spoza Konfederacji. Do sprawy odnieśli się także Jacek Wilk i Robert Winnicki.

– Tej ustawy zwyczajnie nie wolno poprzeć nikomu, kto ma jakkolwiek wolnorynkowe podejście do świata. To nie jest żadna walka z obcym kapitałem, to jest walka władzy z mediami, którym zdarza się krytycznie patrzeć na jej poczynania. Ta ustawa nigdy nie powinna się pojawić. Wstyd! – napisał słusznie wolnościowiec z Pomorza.

Jego wpis nie wszystkim się jednak spodobał. Oburzyli się m.in. Robert Bąkiewicz i Marek Jakubiak.

Pisaliśmy o tym:

Bąkiewicz kontra Dziambor. Mocne starcie na Twitterze. Do dyskusji dołączył Jakubiak

Sprawę skomentował również Robert Winnicki, przedstawiciel nacjonalistycznego skrzydła Konfederacji, udowadniając, że niektórzy narodowcy potrafią patrzeć szerzej niż Robert Bąkiewicz.

– Widzimy partię rządzącą, która robiąc z TVP to co zrobiła, straciła mandat do mówienia o rzetelnych mediach. Z drugiej strony widzimy TVN – stację, która jest radykalną, antypolską, antynarodową jaczejką i bardziej lewacką „partią medialną” niż medium – napisał Winnicki.

– Tak, to jest trudny wybór – stwierdził.

Miejmy nadzieję, że gdy przyjdzie do głosowania, to poseł Winnicki podejmie słuszną decyzję i stanie po stronie wolności. Tym bardziej, że, jak widać po komentarzach pod dyskusją, to właśnie wolnościowe poglądy skłaniają wyborców do głosowania na Konfederację.

Wpis posła Dziambora skomentował również inny wolnościowiec – Jacek Wilk.

– Ta ustawa to chamska ingerencja rządu w gospodarkę – tu: w rynek mediów – napisał polityk i ekspert prawny.

– Żaden przedsiębiorca „robiący” w mediach – czy to właściciel tv, czy choćby kanału vlogerskiego – nie powinien być uzależniony od widzimisię polityków. KONCESJE WON! – dodał.

15 KOMENTARZE

 1. Dziwne, wolny rynek, firma powstała dzięki koncesji, przez koncesje ona urosła a inne nawet nie miały możliwości zaistnieć Wolny rynek to droga dwukierunkowa, amerykanie już mówią ze oni a zwłaszcza ta administracja nie zgodziłaby się abyśmy my mogli u nich otwierać nasze telewizje.

 2. Po głosowaniu fanatycy pisu będą psioczyć, że część Konfederacji zagłosowała przeciwko, a fanatycy PO będą psioczyć, że część Konfederacji zagłosowała za. Tak jak do tej pory, po wyborach prezydenckich. Śmieszni są, z tą ich ułudą samodzielnego myślenia.

 3. Tylko że tzw. TVN urosla nie przez wolny rynek tylko plemienne uklady i wieloletni monopol na terenia IIIrp.Tak samo wolnorynkowe są niemieckie centra handlowe w Polsce korzystające z ze specjalnych kredytów rządu Niemieckiego oraz dziwnej „przyjaźni” ze strony tzw. samorządow większych miast

 4. Obrońcom pedałNu padło na łeb. Można to porównać do sytuacji: idziesz ulicą na drodze staje ci dwóch napastników, obaj chcą ci zniszczyć życie. Masz wybór albo usunąć jednego z nich albo nie usuwać żadnego, jaki jest logiczny wybór? PedałN musi iść do piachu, to szkodnik, bez znaczenia jest jakie są motywacje pisu, wróg to wróg. TVPis to też wróg ale lepiej żeby jeden wróg zagryzł drugiego będzie o jednego mniej.

 5. Wolny rynek, wolny rynek….. W kółko ta sama grupka ciągle o tym samym. Ja już dawno się pozbyłem wobec tych macicieli złudzeń. Oni by Polskę sprzedali by tylko wolny rynek był. Śmieszy tylko to, co oni przez to pojęcie rozumieją. Najwięcej to chyba Pan Wilka, a dokładniej jego żona pracująca, nie wiem czy jeszcze w tVN. Nie ma na kogo głosować.

  • Ostatnie odcinki „Sędzii Anny Marii Wesołowskej” nakręcone zostały w latach 2019-2020 (serial wznowiony po kilkuletniej przerwie), a także były emitowane na TTV (ta stacja podlega pod TVN). Pani Wilk również brała udział w nagraniach. Poza tym zgadzam się, że nie ma na kogo głosować.

 6. To nie jest kwestia wolności, a antypolskości. Trucia umysłów podatnych osób przez tych, którzy jak już zniszczą nasz kraj zapakują się do samolotu i stąd zwieją. Nikt normalny nie pozwala na lokalizację obcej propagandy (V kolumny) na swoim terenie.

 7. Konfederacjo proszę nie przejmować się wyborcami innych opcji i trollów. Czy Pan Winnicki chce niegodnymi metodami dążyć do celu? Cel NIE uświęca środków! Jak mówi Korwin – ważniejsze są zasady.
  Gdy zaczniecie stosować metody „bandy czworga” – staniecie się jak oni.

 8. Bąkiewicz to interesowny cwaniaczek na smyczy żoliborskiego kulawego dziada, wystarczy sprawdzić iloma dotacjami pisia kosher-nostra „obdarowała” powiązane z nim organizacje, i będzie jasne z jakiej rozPiSki rzeczony „ideowiec” nadaje…

Comments are closed.