Dziambor o #LexTVN: wolnościowiec tego nie poprze. Wilk i Winnicki komentują

Artur Dziambor.
Artur Dziambor. (Fot. PAP)
REKLAMA
Artur Dziambor, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji, poruszył na Twitterze temat tzw. „Lex TVN”. Jego wpis oburzył niektórych polityków spoza Konfederacji. Do sprawy odnieśli się także Jacek Wilk i Robert Winnicki.

– Tej ustawy zwyczajnie nie wolno poprzeć nikomu, kto ma jakkolwiek wolnorynkowe podejście do świata. To nie jest żadna walka z obcym kapitałem, to jest walka władzy z mediami, którym zdarza się krytycznie patrzeć na jej poczynania. Ta ustawa nigdy nie powinna się pojawić. Wstyd! – napisał słusznie wolnościowiec z Pomorza.

Jego wpis nie wszystkim się jednak spodobał. Oburzyli się m.in. Robert Bąkiewicz i Marek Jakubiak.

REKLAMA

Pisaliśmy o tym:

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Bąkiewicz kontra Dziambor. Mocne starcie na Twitterze. Do dyskusji dołączył Jakubiak

Sprawę skomentował również Robert Winnicki, przedstawiciel nacjonalistycznego skrzydła Konfederacji, udowadniając, że niektórzy narodowcy potrafią patrzeć szerzej niż Robert Bąkiewicz.

– Widzimy partię rządzącą, która robiąc z TVP to co zrobiła, straciła mandat do mówienia o rzetelnych mediach. Z drugiej strony widzimy TVN – stację, która jest radykalną, antypolską, antynarodową jaczejką i bardziej lewacką „partią medialną” niż medium – napisał Winnicki.

– Tak, to jest trudny wybór – stwierdził.

Miejmy nadzieję, że gdy przyjdzie do głosowania, to poseł Winnicki podejmie słuszną decyzję i stanie po stronie wolności. Tym bardziej, że, jak widać po komentarzach pod dyskusją, to właśnie wolnościowe poglądy skłaniają wyborców do głosowania na Konfederację.

Wpis posła Dziambora skomentował również inny wolnościowiec – Jacek Wilk.

– Ta ustawa to chamska ingerencja rządu w gospodarkę – tu: w rynek mediów – napisał polityk i ekspert prawny.

– Żaden przedsiębiorca „robiący” w mediach – czy to właściciel tv, czy choćby kanału vlogerskiego – nie powinien być uzależniony od widzimisię polityków. KONCESJE WON! – dodał.

REKLAMA