
Katie Lou Samuelson nie wystąpi w igrzyskach w Tokio, ponieważ ma pozytywny wynik testu na COVID-19. 24-letnia Amerykanka jest załamana, bo ani szczepionka, ani stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego nie uchroniły jej przed zakażeniem.
Samuelson miała startować w koszykówce 3×3. Testy na COVID-19 zostały przeprowadzone tuż przed wylotem do Japonii, w trakcie zgrupowania amerykańskiej kadry w Las Vegas. Tylko u niej wynik okazał się pozytywny. Miejsce Samuelson w kadrze zajmie Jackie Young.
Koszykarka wydała emocjonalne oświadczenie, w którym zapewnia, że stosowała się do tzw. zasad bezpieczeństwa oraz przyjęła szczepionkę przeciw koronawirusowi. Mimo to nie ustrzegła się przed zakażeniem, co niszczy jej sportowe marzenia.
– Niestety nie mogę jechać na igrzyska. Rywalizowanie w turnieju olimpijskim było moim marzeniem, odkąd byłam małą dziewczynką. I nadal mam nadzieję, że któregoś dnia się spełni. Moje serce jest złamane. Tym bardziej, że jestem zaszczepiona, a mimo wszystko na każdym kroku przestrzegałam zasad bezpieczeństwa. Teraz tego już nie zmienię i trzymam mocno kciuki za moje dziewczyny – napisała w mediach społecznościowych Samuelson.
Koszykarka zaszczepiła się wiosną.
Po wykluczeniu Samuelson z Igrzysk przez pozytywny wynik testu na COVID-19, w koszykarskiej kadrze USA 3×3 – oprócz wspomnianej Young – znalazły się: Stefanie Dolson, Allisha Gray i Kelsey Plum. Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.
Wyświetl ten post na Instagramie.

![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)





