Ostra wymiana zdań! Wolnościowy senator nie odpuścił pandemicznemu ekspertowi [VIDEO]

Senator Rand Paul i dr Anthony Fauci. / foto: Prt Sc YouTube: NBC News
Senator Rand Paul i dr Anthony Fauci. / foto: Prt Sc YouTube: NBC News
Podczas wtorkowego przesłuchania w Senacie doszło do ostrego starcia między republikańskim, wolnościowym senatorem Randem Paulem a czołowym amerykańskim epidemiologiem dr Anthonym Faucim.

Wymiana zdań miała miejsce podczas senackiej komisji w sprawie finansowania przez Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) badań w Instytucie Wirusologii w Wuhan. Artykuł „The Wall Street Journal” odnotował, że Narodowy Instytut Alergii i Chorób zakaźnych (wchodzącego w skład NIH – red.), którym kieruje Fauci, rzeczywiście przyznał grant badawczy związany z badaniami.

Rand Paul zaczął swe pytanie od przypomnienia, iż okłamywanie Kongresu jest przestępstwem, za które grozi kara do pięciu lat więzienia. – Podczas ostatniej wizyty w naszej komisji, 11 maja, oświadczył Pan, że NIH nigdy nie finansował i nie finansuje obecnie badań gain-of-function (wzmocnienia funkcji – przyp. red.) w Instytucie Wirusologii w Wuhan – przypomniał Paul.

Powołując się na badania, które zostały przeprowadzone w Wuhan i prosząc o przekazanie kopii artykułu WSJ Fauciemu, Paul zapytał: Wiedząc, że kłamstwo w Kongresie jest przestępstwem, czy chce Pan wycofać swoje oświadczenie?

Nigdy nie skłamałem przed Kongresem i nie wycofuje się z tego stwierdzenia – powiedział Fauci. Jak dodał, badania na które powołuje się Paul zostały szczegółowe ocenione przez wykwalifikowanych pracowników jako nieprzyczyniające się do „wzmocnienia funkcji”.

Między mężczyznami doszło do wymiany zdań. Paul próbował wtrącić się w wypowiedź Fauciego, a „covidowy guru”, odpowiadał, by senator pozwolił mu skończyć. Ten był jednak niestrudzony i ostatecznie wtrącił: Bierzesz wirusa zwierzęcego i zwiększasz jego zdolność przenoszenia się na człowieka, twierdzisz, że to nie jest wzmocnienie funkcji?

To prawda – powiedział Fauci. – Senatorze Paul, Pan nie wie, o czym Pan mówi, szczerze mówiąc, i chce to powiedzieć oficjalnie. Nie wie Pan, o czym Pan mówi!

Rand Paul zwracał uwagę na to, że były w rzeczywistości to badania związane ze zwiększeniem zdolności przenoszenia wirusa, ale Fauci upierał się, że nie były to badania techniczne związane ze wzmocnieniem funkcji.

Sugeruje Pan, że to, co zrobiliśmy, było odpowiedzialne za śmierć ludzi – powiedział Fauci. Paul upierał się, że „mogło tak być”. Fauci odparł: Nie podoba mi się to. Jeśli ktoś tu kłamie, senatorze, to właśnie Pan.

Źródło: mediaite.com/NBC News/nczas.com

12 KOMENTARZE

  1. I skończył się czas prawdy zaczął się czas wielu prawd. To się nie może dobrze skończyć – dla NIKOGO

  2. o tyle maja lepiej,ze maja bron i takich maoswych mordercow moga wyslac do krainy wiecznych lowow w przypadku wprowadzenia przymusu szczepien

  3. Jeżeli ktoś obecnie wierzy jeszcze lekarzom i naukowcom, że chcą nas wyszprycować dla naszego dobra to niech niezwłocznie pisze TESTAMENT!

  4. usraelski senator: „bo w wał strit jurnal tak mówili”; Senator powołuje się na banksterską propagandę? To na pewno żart, ew. fejk. Jakby się kto normalny w sądzie powołał na gazete, to sędzia by umarł ze śmiechu;

  5. Wolna Ameryka. U nas już dawno wyłączyliby mikrofon temu senatorowi. Swoją drogą odpowiedzi covidian są niesamowite. Ciągle powtarzane kłamstwo staje się prawdą i tyle. Jedna zasada na całą karierę.

  6. Z nieoficjalnych źródeł wynika wg Witolda Gadowskiego, że Fauci mailował do Szumowskiego w zeszłym roku z instrukcjami jak kierować psycho pandemią, myślę że zmiana retoryki informowania społeczeństwa na strategię nakręcania propagandy strachu wynikała z tych mailowych instrukcji, stąd nagła zmiana podejścia Szumowskiego do bezsensu noszenia masek, z których minister kpił.

Comments are closed.