Pandemiczni doradcy premiera w covidowej ekstazie. Obowiązkowe szczepienia i restrykcje tylko dla niezaszprycowanych

Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Rada Medyczna przy premierze rządu warszawskiego proponuje szereg radykalnych działań. Ma to być sposób na uniknięcie zapowiadanej „czwartej fali”, ponieważ wyszczepić się dało zbyt mało Polaków. Z informacji dziennikarza RMF FM Mariusza Piekarskiego wynika, że wśród postulowanych działań są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli oraz restrykcje dla niezaszprycowanych.

Rada Medyczna przy premierze chce przede wszystkim wprowadzić obowiązek szczepień dla personelu medycznego. Nie chodzi jednak tylko o lekarzy i pielęgniarki, ale o większość osób pracujących w placówkach służby zdrowia. Pretekstem dla takich działań ma być chęć, by nie wstrzymywać normalnej pracy służby zdrowia przez koronawirusa.

– Przecież obowiązkowe szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B już jest znane wszystkim medykom i bez niego nie ma dostępu do wykonywania tego zawodu. Dlaczego więc w tym przypadku miałoby być inaczej? Lekarze powinni wierzyć w osiągnięcia medycyny i wiedzę medyczną. Jeżeli ktoś ma pracować z pacjentami, to musi być zaszczepiony – twierdziła prof. Magdalena Marczyńska.

Poza tym część pandemicznych doradców premiera domaga się obowiązkowej szprycy dla nauczycieli. Ma to minimalizować ryzyko przenoszenia wirusa i zamykania szkół, ponieważ według przewidywań częściej chorować mają dzieci.

Na razie jednak Rada Medyczna proponuje, by wszyscy uczniowie wrócili we wrześniu do szkół.

Ponadto w puli pomysłów doradców Morawieckiego pojawiła się też propozycja, by przy wzroście liczby zachorowań wprowadzić restrykcje tylko dla niezaszczepionych. Wówczas do kina, restauracji, czy na basen mogliby wchodzić tylko zaszczepieni.

Źródło: RMF FM

56 KOMENTARZE

  1. WZW to poważna choroba, podobnie jak ospa, gruźlica, polio, błonica, krztusiec, tężec, w odróżnieniu od grypy i tym podobnych jak covid.
    Może opracujmy jakieś szczepienia od głupoty doradców – powinny być obowiązkowe dla członków rządu i przystawek – bo to naprawdę brzemienna w skutki choroba.

  2. A ja sram na ich baseny, czy durne kina, wolę sobie pokopać w ogrodzie, albo pójść do lasu.
    Mam głęboko w dupie to zasrane chazarskie państwo złodziejskie, które się w naszym kraju nielegalnie zadomowiło.

  3. Rada medyczna – pajace, szafot obywatelski już na was czeka. Nigdy się nie wywiniecie wy chamy, płatni mordercy, bandziory. Tylko powolna śmierć, bez pośpiechu, skrupulatnie i zapamiętacie na wieki – tak będziecie unikać Planety Ziemia.

  4. Ta rada medyczna przy Premierze powinna sie nazywać oficjalnie mędrcy syjonu.lub sanhendrynu bo.jest złozona z samego.chazarskiego ścieku

  5. Jestem za, sama będę tych drani do pieców upychać, byleby ten smrodliwy chazarski nierząd szybko unicestwić.🤣

  6. Okazałoby się że zostałoby 20, bo reszta posłów to byli sami żydzi, ej fajnie wam jak żydzi żądzą Polską, a nie Polacy?

Comments are closed.