PiS do końca rozbroi Polaków. Jeszcze bardziej ograniczą prawo do broni

Zbigniew Ziobro, kobieta z pistoletem Źródło: PAP, Pixabay, collage
Zbigniew Ziobro, kobieta z pistoletem Źródło: PAP, Pixabay, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Choć wydaje się to niemożliwe, to rząd PiS jeszcze bardziej ograniczy Polakom prawo do posiadania broni. W przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości noweli ustawy antyprzemocowej znajdą się kontrowersyjne zapisy.

Jakiś cas temu pisaliśmy o tym, że Prawo i Sprawiedliwość, pod pozorem wprowadzenia w życie dyrektywy unijnej, może chcieć jeszcze mocniej ograniczyć Polakom prawo do broni. Najbardziej kuriozalne jest to, że unijna dyrektywa w rzeczywistości powinna to prawo rozszerzać, bo najwidoczniej taki poziom rozbrojenia nie mieści się w głowie nawet eurokratom.

Zjednoczona Parodia Prawicy. UE chce zwiększyć Polakom dostęp do broni, a PiS chce go ograniczyć

Jak się okazuje – rozbrajanie już się zaczyna. Znaleziono co prawda inny pretekst, ale efektem będzie coraz bardziej ograniczone prawo do broni w Polsce.

Ministerstwo Sprawiedliwości, którym zawiaduje łączący funkcje ministra i prokuratora generalnego Zbigniew Ziobro, szykuje nowele ustawy antyprzemocowej.

Znajdą się w niej kontrowersyjne zapisy, które na pierwszy rzut oka tylko mogą wydawać się słuszne. Chodzi o enigmatycznie opisany punkt dot. możliwości nadania Policji i Żandarmerii Wojskowej uprawnienia do odebrania broni osobie dopuszczającej się przemocy w rodzinie.

Wydaje się, że nie ma w tym nic złego – agresor nie będzie mógł posiadać broni.

Tylko, że… karalność za przestępstwo umyślne już dziś jest podstawą do cofnięcia pozwolenia na broń. Nowe prawo pozwalałoby na odebranie komuś prawa do posiadania broni, jeszcze zanim taka osoba zostanie skazana.

Mowa tu o odebraniu prawa, które w cywilizowanych państwach jest jednym z praw podstawowych, na podstawie domniemania winy.

W Polsce zapewne nowelizacja przejdzie bez echa, a kontrowersyjnego zapisu o odebraniu broni nikt nie oprotestuje.

Źródło: NCzas

20 KOMENTARZE

 1. No to najwyższy czas (:-)) kupować kałacha, wiadro pestek, naoliwić i zakopać w piwnicy na czarną godzinę, która tym razem pewnie będzie miała kolor czerwony :-)
  Przygarść F1 też by nie zaszkodziła :-)

 2. spokojnie, zostaną jeszcze proce i kulki z łożysk; łuki i kusze, sztachety w płocie, itd., itp.; damy radę; a jak nie damy, to po … nas, kto ich wykarmi i odzieje, jak to są lewusy do pracy?

 3. ale cóż tu mówić o broni,skoro wczoraj,na tym forum,wielu ,,walecznych forumowiczy” bardzo optowało za zakazem fajerwerków,petard i zimnych ogni.Zakaz tychże,zgłosiła niejaka lewicowa osłanka, piekarska.
  Kos i wideł już się nie produkuje,więc jest OK,a huku boi się każdy rurkowiec i platfus,ktory boi się głośniejszego pierda( zaraz wali w gacie -takie mam zdanie.

   • @joe ,
    juz przypomnialem,to ty wczoraj byłes za zabronieniu używania petard i innej pirotechniki.
    a czym sadownicy maja ploszyć np.szpaki?Czereśnie to chcaiłbyś wpieprzać? Napisz no mądralo,

 4. droga redakcjo przestancie siac fud
  to jest intelektualnie niedozwolone. Ja rozumiem, ze mozna nie lubic pis ale przypisywac mu caly sejm z sld i innymi bo SEJM to ma uchwalic to przegiecie. do tego nie pis a ziobro wiec inna partia to proponuje. No bez jaj starajcie sie troche pisać

 5. Ziobro coś fiksował Kaczyńskiemu, ale już się dogadali, jakoś nie wsadza do więzień aferantów i nie wyjaśnia starych śledztw, tylko zabiera się za uczciwych ludzi.
  Raz pojawił się taktycznie w wRealu24 dla korzyści politycznych podczas konfliktu z PIS.
  Zdrajca !!!

 6. Mając dobry warsztat samochodowy i ponadprzeciętną inteligencję można stworzyć jeszcze lepszą broń niż palną, wystarczy nie afiszować się, nie rozmawiać o tym z kolegami, nie wpisywać głupot do szukajki google z czystego IP „jak zrobić broń” itd. to nie wpadniesz. Nie zachęcam, ale jw.

 7. Mając dobry warsztat samochodowy i ponadprzeciętną inteligencję można stworzyć jeszcze lepszą broń niż palną, wystarczy nie afiszować się, nie rozmawiać o tym z kolegami, nie wpisywać głupot do szukajki google z czystego IP „jak zrobić broń” itd. to nie wpadniesz. Nie zachęcam, ale jw.

 8. Czyli policja stwierdzi, bez wyroku sądowego. Odnotowanie przez policję, przesłanką odebrania broni. Potem już będą osoby „podejrzane o przestępstwo” albo o „poglądy antypaństwowe” „antysłuszne”, np. przeglądanie stron „antyse-ckich” (zdefiniuje policja lub raczej instruktorzy policji w tych sprawach („nienawiść” etc) z pewnego znanego „muzeum”)

 9. dawno temu w chinach też zakazano broni – jednak jak sie okazało rolnicy mieli takie sprytne motyki, którymi niejedną głowe odcieto – tak, że panie ministrze – dobry obrońca to i szpilką i źdźbłem trawy zabije najeźdźcę :)

 10. Co się czepiacie, cały czas bredzą o działaniach prorodzinnych, a to takie właśnie jest, będzie mniej rozwodów, chłopaki będą uważali co mówią do małżonki, żeby nie poszła i nie powiedziała, że ją tłucze, bo zabiorą szpej. Można? Można.

Comments are closed.