Policjant bił kobietę pałką. Jest wyrok

Foto: Twitter OtwieraMY
Jest wyrok w głośnej sprawie bicia pałką kobiety na marszu przeciwników obostrzeń. Sąd Rejonowy w Głogowie stanął po stronie policji.

11 kwietnia w Głogowie odbył się marsz przeciwników obostrzeń. Na niezgadzających się na lockdown ruszyła policja, a filmy z zajścia wywołały spore poruszenie w sieci.

Na nagraniu widać było m.in. policjanta, który nie tylko bił kobietę pałką, ale później chwyta ją za szyję i przewraca na ziemię. Kobieta została następnie zatrzymana.

Po marszu poszkodowana złożyła do sądu w Głogowie zażalenie na interwencję policji.

„Kobieta szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała. Policjant użył wobec niej pałki służbowej, kobieta została zatrzymana” – tłumaczył się ze skandalu rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz.

Teraz wyrok w sprawie zapadł przed Sądem Rejonowym w Głogowie. Sąd ocenił, że funkcjonariusz poruszał się w granicach prawa.

„Sąd Rejonowy II Wydział Karny w swoim postanowieniu uznał zatrzymanie mężczyzny i kobiety w dniu 11 kwietnia 2021 roku za legalne, prawidłowe i zasadne. Sąd nie uznał zażalenia obrońcy stwierdzając jednocześnie, że zgodnie z art. 244 par. 1 kpk policja ma prawo zatrzymać osobę podejrzaną, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo, a zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa, bądź tez nie można ustalić jej tożsamości albo istnieją przesłanki do prowadzenia przeciwko tej osobie postępowania w trybie przyśpieszonym. W swoim postanowieniu odniósł się do całej kwestii zatrzymania i użycia środków przymusu bezpośredniego, uznając, że zostały one zastosowane prawidłowo, zgodnie z przepisami prawa oraz adekwatnie do zaistniałej sytuacji” – czytamy w uzasadnieniu przywołanym przez policję w Głogowie.

Źródło: Super Express

62 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. Ta suka to znana zadymiara !!! Pałką dastała jej torebka którą miała na ramieniu a obezwładnienie tej najaranej samicy było konieczne !!!! I po co te głupie komentarze !!!

  2. Policjant po to ma palke, zeby jej uzywac. Babsko bylo agresywne, liczylo zapewne, ze wszystko jej wolno. Nie, tak nie bedzie. Brawo Polska Policja Panstwowa, brawo Sad, ze nie ugial sie pod naporem lewactwa i libertarianstwa wszelkiej masci. Michal Szczerba natomiast powinien najpierw pomyslec i zapoznac sie z faktami, zanim zacznie histeryzowac jak stara baba nastepnym razem. I ta buta- ja wszystko moge! Skonczylo sie na obciachu. Wstyd panie Szczerba.

  3. Sad nie stanal po zadnej stronie, droga redakcjo, tylko stwierdzil to co wynikalo z faktow, zdrowego rozsadku i elementarnych zasad prawa. Chcecie rzeby na ulicach polskich miast rzadzily rozhisteryzowane, bezkarne babsztyle jak na czerwonym Zachodzie na czele z zsowietyzowanymi USA? W Polsce tak nie bedzie, przynajmniej zanim do wladzy nie dorwa sie lewacy z Konfederacji.

  4. Brawo humanogówno – to może jeszcze napiszecie, że ministrant uwiódł księdza?
    „Policjant bił kobietę pałką. Jest wyrok”

Comments are closed.