Przymusowe szczepienia w Polsce. Ustawa już jest

Adam Niedzielski. Foto: PAP
Adam Niedzielski. Foto: PAP
Wiele osób obawia się wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Niewiele osób jednak wie, że obecnie prawo przewiduje taką sytuację – politycy nie musieliby tworzyć nowej ustawy, wystarczy rozporządzenie ministra Niedzielskiego.

Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi daje ministrowie Niedzielskiemu możliwość wprowadzenia przymusu szczepień rozporządzeniem.

Wiele osób sądzi, że do wprowadzenia obowiązku szczepień potrzebna byłaby nowa ustawa, którą przed wprowadzeniem można by było oprotestować. Tymczasem minister Niedzielski może wprowadzić przymus w zasadzie z dnia na dzień.

Oto jak brzmi treść ustawy:

Art.17 ust. 10 Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia:1)wykaz chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień ochronnych,2)osoby lub grupy osób obowiązane do poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciw chorobom zakaźnym, wiek i inne okoliczności stanowiące przesłankę do nałożenia obowiązku szczepień ochronnych na te osoby.

Art.36.1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

Art.48a.1. Kto wstanie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nie stosuje się do ustanowionych na podstawie art.46 lub art.46b nakazów, zakazów lub ograniczeń, o których mowa w:

4) art. 46ust.4pkt6, podlega karze pieniężnej w wysokości od 5000zł do 10000zł;

art. 46 ust. 4 W rozporządzeniach, o których mowa w ust.1 i 2, można ustanowić:  obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych, o których mowa w ust.3, oraz grupy osób podlegające tym szczepieniom, rodzaj przeprowadzanych szczepień ochronnych.

Ta ustawa daje ministrowi zdrowia ogromną władzę w obecnej sytuacji. Minister Adam Niedzielski może np. poprzez rozporządzenie wybrać grupę (np. medyków), która będzie musiała obowiązkowo zaszczepić się przeciw covidowi – jeśli wcześniej wpisze covid na listę chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień ochronnych.

Art. 17 ust. 10 pozwala w rzeczywistości na wprowadzenie obowiązku szczepień w ekspresowym tempie. Ustawa została uchwalona za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.

Źródło: isap.sejm.gov.pl

81 KOMENTARZE

 1. Ustawa ta jest sprzeczna z dokumentem nadrzędnym, jakim jest konstytucja RP. Tym samym jest to zwykły gniot, bubel który mam głęboko w poważaniu.

  • Ciekawe jak się ustosunkuje do tego bezprawia SĄD NAJWYŻSZY?
   Konstytucja: Ale trzeba wziąć pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny jest opanowany przez PiS!
   MOTTO: STOP PRZYMUSOWEMU SZPRYCOWANIU!
   PiS/POKO/PSL/MŁODZI SLD… JEDNO WIELKIE ZŁO!

   • A zatem jak ze wszystkim – trzeba sposobem. A sposobów już na ten moment widzę kilka, niektóre obarczone większym, inne mniejszym ryzykiem. Tak czy owak art 39 Konstytucji oraz prawo międzynarodowe są jasne w tym zakresie. Post factum ,jeśli dojdzie kiedykolwiek do rozliczenia sprawców, wytłumaczyć się z tego nie będą mogli.

     • Ciekawe jeżeli w wyniku obowiązkowego szczepienia ktoś umrze kto odpowie za zabójstwo?Jak znam życie pewnie lekarz który zakwalifikował do szczepienia.A w kryminale powinien siedzieć ten który wydał takie rozporządzenie.

 2. Na stronie Pfizer jest napisane, że 3 faza badań zakończyła się w 2020 r.Natomiast w 4 fazie produkt jest już dopuszczony do obrotu, więc zastanawiam się czy rzeczywiście możemy mówić tu o eksperymencie medycznym. Firma stworzyła produkt w szybkim tempie wykorzystując, że jest sytuacja ” pla ndemia” pozwalająca na to i niestety jest to zgodne z zasadami. Czy ktoś się w tym orientuje?

  • Strona Pfizera służy reklamie firmy. Informacje na niej zawarte nie są prawnie wiążące. Badania nie zostały ukończone. Szczepionki nie mają zezwolenia na dopuszczenie do obrotu. Na stronie polskiego urzędu rejestracji lekow szczepionka comirnaty nie posiada numeru dopuszczenia do obrotu na terenie Polski. Może by podawana tylko awaryjnie bo jest w fazie eksperymentalnych badań.

   • A jaki problem zmienić ten zapis wieczorową porą? Rano w rejestrze już będzie. I co wtedy? Na jakie przepisy się powołasz? Tu trza rękami walczyć, opór stawiać, a nie cytaty wyciągać i zapisy sprawdzać, bo oni nawet swoje własne zapisy w dooopie mają.

 3. Art 39 Konstytucji RP w zw. z art 8 Konstytucji RP. Wszystkie te eksperymentalne preparaty leczniczne nie mają zakończnego nawet 1-szego etapu badań klinicznych (najwcześniej 2023), a uczestnictwo w nich (na 1-szym i kolejnych etapach) musi być w myśl powyższych DOBROWOLNE. W tzw. międzyczasie warto skonsultowac się z prawnikiem, jak dawać skuteczny odpór ewentualnym próbom narzucenia tego „dobrodziejstwa”

   • Wystarczy lektura ulotki i informacji dostępnych na stronach urzędów dopuszczających produkty lecznicze do testów. Urzędnik z NFZ popełnił przestępstwo z art 271 KK – potwierdzenie nieprawdy w dokumencie.

 4. Ale wyznawcy oburzają się jak Bosak mówi „PiS, PO podobne zło”. Jeden ch… Smutne, że wyznawcy nie dostrzegą tego nawet po aplikacji strap-ona w tylny otwór.

 5. Ja czegoś nie rozumiem paskudna choroba strasznie zarażliwa zbierająca tysiące zmarłych więc czemu nie jest wpisana jako choroba zakażna ? W czymś na twarzy każą chodzic pod groźbą mandatów i sądów a choroba nie dopisana do potworności? Czemu mamy się podporządkowywać nakazom ?

 6. Tak czytam wasze ostatnie wypociny i próby już takiego bezczelnego wywołania paniki że aż zaczęło mnie to śmieszyć. Żeby minister mógł skorzystać z któregokolwiek z tych artykułów musi być wprowadzony stan wyjątkowy. W żadnym innym wypadku nie ma możliwości zastosowania żadnego z wymienionych artykułów. Każdy sąd jak wcześniej wydawał wyroki w sprawie „rozporządzeń” tak w tej sytuacji wyda taki sam wyrok. Ale po co to nadmieniać lepiej siać panikę.

  • A pewny jesteś, że jutro nie obudzisz się w „stanie wyjątkowym”. Już kiedyś, pewnego dnia w grudniu to przerabialiśmy… Ale Ciebie wtedy nie było, to nie wiesz, że decydenci prawo mają w dupie, a protestujących rozjeżdżają czołgami.

 7. Tylko, że nad tymi wszystkimi szkodliwymi ustawami i rozporządzeniami wydanymi przez PO jest jeszcze Konstytucja, a ta zakazuje eksperymentu medycznego. Trzeba będzie sie eskulpować sądownie. Albo usunąć 4 jeźdźców Apokalipsy

  • W dooope se wsadź te konstytucje. To nic nie warty dokument w kraju, który nie szanuje obywateli i nie przestrzega prawa.

 8. Jeżeli chazarskie PISdy biorą się za przymusowe szczepienia swoją trucizną, to znaczy, że nadszedł czas by PRAWDZIWI POLACY LECHICI wzięli sprawy w swoje ręce, i zaczęli wieszać na słupach to parszywe szatańskie plemię obrzezańców Jahwe.

 9. Ten kretyn morderca zginie marnie. U mnie ma od dawna wyrok, niestety daleko mieszkam. Może ktoś bliżej ma i wyprostuje tego satanistycznego gada ?

 10. Nie wiem, czy jest jeszcze jakiś prawdziwy SŁOWIANIN Polak potrafiący patrzeć na tą szkaradną chazarską mordę mordercy Polaków.

 11. Czy wprowadzenie ustawy wbrew obowiązującej Konstytucji i prawu jest prawem czy bandytyzmem wprowadzanym przez bandytów!? Czy my jesteśmy normalni, że u nas rządzą ludzie nie podlegający pod polskie sądy i nie będący Polakami? Dlaczego nie przepuszczacie tekstów z linkami? Mam teksty jakie eksperymenty robi BIONTECH na ludziach w Polsce. Uważam, że Polacy mają prawo znać prawdę.

 12. dotyczy to też eksperymentalnych zastrzyków? no tu sie adwokatura obłowi po wieki … eksperci z ministrami pójdą w skarpetach w najlepszym razie – albo pod gilotynę jak sie naród wścieknie

 13. jest jeszcze jedna rzecz… c19 nie jest na liscie chorób zakaźnych… druga… grypa jest… a przymusu szczepień nie ma… zatem , kolejny bubel

 14. Szczepionki na Covid-19 to oszustwo, jak cała Plandemia.
  W Polsce już były 2 apele,jedn 30 listopad 2020 polskich lekarzy naukowców medycyny doktorów i profesorów do rządu Rp w sprawie niebezpieczeństwa szczepień terapii genowej Mrna, zignorowane, a lekarze jeszcze mieli problemy i byli wzywani przed komisje lekarską.

 15. Jeśli taki przymus rząd wprowadzi będą winni zgonów i powikłań po tym preparacie i nie będzie tłumaczenia „że my nie wiedzieliśmy” apele i list otwarty powinien być jako dowód że dokonywali świadomej zbrodni.

 16. To jako druga wiadomość w środku miała być ale z linkiem listu otwartego usunęli.
  W końcu jakoś 30 kwietnia 2021 był list otwarty z trzema pytaniami naukowców i lekarzy do ministra zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2.
  Każde z przedstawione dowodami.

 17. Jeśli taki przymus rząd wprowadzi będą winni zgonów i powikłań po tym preparacie i nie będzie tłumaczenia „że my nie wiedzieliśmy” apele i list otwarty powinien być jako dowód że dokonywali świadomej zbrodni.

Comments are closed.