Resort Niedzielskiego założy ozdrowieńcom opaski. Ich cena szokuje i przewyższa wartość rynkową

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Ministerstwo zdrowia wpadło na pomysł, by ozdrowieńcom z COVID-19 założyć specjalne opaski. Resort Niedzielskiego chce w ten sposób kontrolować ich stan zdrowia.

Rządowy program jest na razie pilotażowy. W pierwszym etapie opaski telemedyczne mają zostać założone tysiącom ozdrowieńców. Rozporządzenie jest już gotowe, lada moment zostanie opublikowane, a opaski we wrześniu zostaną zapięte na ciałach ozdrowieńców.

Opaski będą monitorować temperaturę ciała, puls i parametry ruchowe. Wszystkie dane mają być zapisywane w systemie. I gdyby ze zdrowiem działo się coś nie tak, system ma reagować, tzn. powiadamiać lekarza, a lekarz dalej działać.

Kontrowersje wokół opasek dla ozdrowieńców

O sprawie pisze portal prawo.pl. I dodaje, że już na starcie program budzi duże kontrowersje.

Po pierwsze, nie przeprowadzono konsultacji. Resort dowodzony przez Niedzielskiego od razu skierował rozporządzenie do publikacji. Nie zasięgnął opinii chociażby wśród lekarzy POZ.

Po drugie, cena. Tysiąc opasek ma kosztować 1,5 mln zł, czyli średnio 1500 zł za opaskę. Na rynku podobne urządzenia kosztują od 200 do 1000 zł.

Po trzecie, brak szczegółów. Nie wiadomo, w jaki sposób lekarze mają kontrolować ozdrowieńców. Czy mają śledzić system 24 godziny na dobę, ustalać między sobą dyżury, a może zaglądać tam raz na jakiś czas?

Wiadomo natomiast, że pilotażowy program ma trwać trzy miesiące, ale nie wiadomo z kolei czy opaskę przez trzy miesiące ma nosić jedna osoba, czy na przykład po miesiącu powinna ją przekazać innej osobie, tak by w ten sposób przetestować więcej osób.

55 KOMENTARZE

 1. Czyli już wiadomo skąd wyniki na 4 falę będą. Będą im wmawiać, że są znowu chorzy i testować dodatnio

 2. Niecierpliwie oczekujemy na opaski z gwiazdą kowida. Takie jak za okupacji
  hitlerowskiej.Potem to już wiadomo na co.Na łapanki gaz i krematoria.

 3. Oj tam opaski. Od razu wszystkich ubrać w dresy w pasy i drewniane adidasy. Tylko naszywki na rękaw różne rozdać: ten gwiazdę białą, ten czerwoną, a tamten różową… Idealnie uporządkowany świat. Przecież są gotowe od dawna schematy do pobrania, i cały czas się z nich korzystało czy to w RPA czy to w Israelu…

 4. Na moje te opaski to takie „lepsze” testy pcr będą. Wmawianie ozdrowieńcom, że coś wykryto. Potem jakiś dodatni teścik i mamy statystyki do telewizora.

 5. Pewnie jakiś geszefciarz pociotek sprowadził trochę chińskiego g***a więc trzeba mu znaleźć rynek zbytu. Nacja handlowa przy władzy wykorzystuje każdą okazję, bo być może czasu im wiele nie zostało na wydojenie polskuego społeczeństwa, które smacznie śpi otumaniane słodkim pierdem z mediów g(ł)ównonurtowych.

 6. Tym kretynom już kompletnie odbiło… Mamy w Polsce prawie 40 milionów ludzi. Wątpię, czy spotkam na ulicy chociaż jednego z opaską Farmafii.

 7. Czy mogę ogłosić, że czuję iż posiadam trans-immunitet? Że jestem trans-immunity i mogą mi „oni mogą panu majstrowi skoczyć”?
  A może następnym krokiem będzie noszenie przez Polaków litery P? Wróć, to już było…

 8. A na tej opasce jeszcze wygrawerują literkę „P”! Mam nadzieje że tą całą radę medyczną i „ministerstwo zagłady” naród rozliczy odpowiednio.

  • Jaki naród? Nie ma narodu, bo sprzedał się za dostęp do facebooka. Jeśli TY tego nie rozliczysz, to NIKT tego nie zrobi. Tzw. „naród” ma kredyciki i będzie śpiewał jak mu zagrają. Będą pisać buńczuczne hasła na NCzas, ale zrobią, co rząd kazał. Ludzie obudźcie się – jakie KTOŚ, jaki NARÓD, jakie KIEDYŚ? TU, TY i TERAZ stawiaj opór, nie postami na forum, ale fizycznie, w sklepie, na ulicy, w urzędzie. Przestańcie pieprzyć i zacznijcie działać, bo nie wiem czy jutro nie będzie już za późno.

 9. Skurczybyki, nie przyjechaliście do mnie chorej >39st.C z testem PCR, bo nie było to skierowanie lekarskie, a moje zgłoszenie internetowe. Nie znalazłam chętnych na dowóz mnie do punktu… Teraz możecie mnie pocałować tam, gdzie słońce nie dochodzi!
  A przeciwciała mam jak po szczepieniu.

  • Ty milczysz!!! Myślisz, że jak tu w komentarzu zdanie wyraziłeś to ktoś to usłyszy??? Rusz się i działaj, a nie klep w klawiaturę.

  • Nooo. I Ty zapewne przyłożysz do tego upadku rękę – wklepiesz parę literek w komentarz… Rusz się do protestów, do roboty, do oporu, do krzyku!!!!

 10. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 7 sierpień 2021, Katowice rynek, godzina 12:00, Śląski Marsz Wolności. Przybywajcie 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 11. Polecam obejrzeć debatę na wRealu24… dr Hałat i stary Sośnierz.
  Zaorali tego ostatniego, że miło było patrzeć 👍

 12. Patrick Valance(brytyjski horban) – „60 procent hospitalizacji z powodu nosicielstwa to osoby podwójnie zaszczepione”. Niezaszprycowanych oznakuje a co zrobi z tymi co rozprzestrzeniają wirusa i są zaszprycowani?

Comments are closed.