Rząd straszy Polaków lockdownem. Odpowiedź Konfederacji [VIDEO]

Konferencja Konfederacji w Sejmie Źródło: Facebook/Konfederacja
Konferencja Konfederacji w Sejmie Źródło: Facebook/Konfederacja
W ostatnim czasie premier Mateusz Morawiecki i rzeczni rządu Piotr Müller straszyli Polaków lockdownem, jeśli nie będzie odpowiedniej ilości zaszczepionych obywateli. Konfederacja w imieniu Polaków odpowiada na groźby rządu.

Posłowie Konfederacji – Artur Dziambor (KORWiN), Dobromir Sośnierz (KORWiN) i Krystian Kamiński – podcas konferencji wyrazili sprzeciw wobec obecnej polityki strachu prowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

– Szanowni państwo, apelujemy do pana rzecznika rządu, do rządu, do pana premiera, aby nie straszył Polaków, aby nie straszył rodziców […], aby nie straszył przedstawicieli branży gastronomicznej, turystycznej, fitnesowej, którzy teraz dopiero łapią jakiś minimalny oddech – mówił podczas konferencji Artur Dziambor, przedstawiciel wolnościowiego skrzydła w Konfederacji, polityk partii KORWiN.

– Premier Morawiecki, rząd Prawa i Sprawiedliwości, w tym momencie robi wszystko żeby Polaków przerazić nadchodzącą IV falą. My się z tym nie zgadzamy. Protestujemy przeciwko takiej polityce i prowadzeniu takiej narracji przez rząd – mówił dalej wolnościowiec.

Poseł Krystian Kamiński skrytykował działania, które rząd podjął by przekonać ludzi do szczepień. Polityk nazwał te zabiegi „propagandą”.

Dobromir Sośnierz z wolnościowego skrzydła Konfederacji zauważył z kolei inną ciekawą zależność.

– Ja zwracam uwagę, że PiS ma w tej sprawie wiernego sojusznika – powiedział wolnościowiec. – Na wczorajszej komisji regulaminowej posłowie Lewicy […] ścigali się z rządem na wygłaszanie proroctw co do nadejścia IV fali.

– Jak widać Lewica również jest podłączona do tej samej szklanej kuli, do której ma dostęp minister Niedzielski – stwierdził Sośnierz.

Wolnościowiec zastanawia się, czy PiS i Lewica nie wierzy w szczepienia, bo jeśli „prawie połowa ludzi zaszczepiła się, znaczna część przeszła tę chorobę, to prognozowanie wzrostu zakażeń jest w ogóle oznaką niewiary w skuteczność tego”.

Cała konferencja:

7 KOMENTARZE

 1. szanowni konfederaci mnie bardzo cieszy wasz sprzeciw
  werbalny
  ale jest on tyle samo wart co moje poranne bluzgi podczas czytania kolejnych niusów o zaciskającej się pętli
  ja bym chciał wreszcie usłyszeć o wszczęciu prawnej i rzeczywistej batalii
  macie ku temu więcej środków niż ja
  w zasadzie ja nie mam ich wcale
  pokrzykiwanie na konferencjach prasowych
  to głos który usłyszą co najwyżej wasi wielbiciel

Comments are closed.