Szwecja. Więźniowie wzięli strażników za zakładników. Zażądali 20 pizz z mięsem kebab i helikoptera

Zdjęcie ilustr.: PAP/Darek Delmanowicz
Zdjęcie ilustr.: PAP/Darek Delmanowicz
REKLAMA
Dwoje strażników zostało zakładnikami dwóch więźniów przebywających w areszcie śledczym pod Eskilstuną w południowej Szwecji. Trwa akcja policji, na miejscu są negocjatorzy. Po spełnieniu jednego z żądań więźniowie wypuścili strażniczkę.

Według gazety „Aftonbladet” uzbrojeni w żyletki przymocowane do szczoteczek do zębów więźniowie, 30-letni Isak D. oraz 24-letni Haned Mahamed A., zabarykadowali się w wartowni, grożąc strażnikom – kobiecie i mężczyźnie.

Osadzeni odsiadujący karę za dokonanie morderstwa zażądali podstawienia helikoptera. W rozmowach z policją stwierdzili, że są w stanie uwolnić jednego z zakładników, jeśli dla 20 więźniów na ich oddziale zamówiona zostanie pizza z mięsem kebab.

REKLAMA

Policja to drugie żądanie spełniła. Do więzienia przyjechało 20 pizz z mięsem kebab, a wolność odzyskała kobieta.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Zakładnikiem wciąż pozostaje drugi ze strażników. Na miejscu trwa akcja policji z udziałem negocjatora.

Areszt w Haellby pod Eskilstuną jest więzieniem o najwyższym rygorze bezpieczeństwa. Przebywają w nim skazani za najcięższe przestępstwa. Personel jest przygotowany do radzenia sobie z ryzykownymi sytuacjami, ale tym razem najwyraźniej został wzięty z zaskoczenia.

AKTUALIZACJA: Po 9 godzinach uwolniony został także drugi ze strażników. Więźniowie zostali… aresztowani i przewiezieni na posterunek policji.

REKLAMA