Brytyjski minister zapowiada segregację sanitarną. Bez covid-paszportu nie ma wstępu nawet do kościoła [VIDEO]

Opactwo Westminsterskie. Źródło: Google site
Londyn/Opactwo Westminsterskie. Źródło: Google site

Wielka Brytania przymierza się do wprowadzenia segregacji sanitarnej. Mimo, że kraj kilka dni temu ogłosił znoszenie restrykcji, minister zdrowia zapowiada, że bez covid-paszportu wrota m.in. kościołów będą zamknięte.

W Europie najbardziej dotkniętym domniemaną pandemią krajem jest Wielka Brytania, w której każdego dnia diagnozuje się ponad 45 tys. nowych infekcji. W ostatnim tygodniu wykrywano tam średnio 70 zakażeń dziennie w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. W Holandii ten wskaźnik wynosił 58, w Hiszpanii – 53, we Francji – 15, w Niemczech – 1,6, w Polsce – 0,2.

Wydawało się, że kraj w którym praktycznie 100 proc. osób starszych zostało zaszczepionych, daruje sobie wdrażanie segregacji sanitarnej. Nic bardziej mylnego.

Tamtejszy minister zdrowia Nadhim Zahawi rozwiał wszelkie wątpliwości w tej kwestii, zapowiadając wprowadzenie paszportu szczepionkowego.

Stwierdził, że dokument będzie warunkiem wejścia do każdego miejsca, w którym „duże tłumy gromadzą się i wchodzą w interakcje”. Mowa tutaj o kościołach, kinach czy nocnych klubach.

7 KOMENTARZE

  1. Dane z MZ Izraela (trzeci plik csv od dołu): https :// data. gov .il/dataset/covid-19
    Cotygodniowe dane dotyczące zakażeń wśród zaszczepionych i niezaszczepionych.

    • Obstawiam późną jesień / przedwiośnie. A jeśli aktualnie trzymający koryto będą się ociągać, to nastąpi wymiana banana. Kolejni przebierają nóżkami na samą myśl radośnie wymyślając jak by to nie dowalili ludności tubylczej, gdyby to oni…

  2. Ludzie muszą olać wszystko gdzie jest zakaz wstępu i zobaczylibyście jakby szybko plany zmienili jakby się kasa z (podatków) skończyła. Wystarczy ta połowa która jest przeciw szprycy.

Comments are closed.