Zdj. ilustr. Jedna z łodzi, którą nielegalni imigranci przedostają się do Europy. (Fot. PAP/DPA)
Zdj. ilustr. Jedna z łodzi, którą nielegalni imigranci przedostają się do Europy. (Fot. PAP/DPA)
REKLAMA
17 pochodzących z Bengalu migrantów zginęło u wybrzeży Tunezji w rezultacie zatonięcia łodzi, którą chcieli dostać się do Włoch. 380 osób zdołano uratować.

Według Tunezyjskiego Czerwonego Półksiężyca przeładowana łódź wypłynęła z miejscowości Zuwara znajdującej się na północno-zachodnim odcinku wybrzeża tunezyjskiego. Na pokładzie znajdowali się migranci z Syrii, Egiptu, Sudanu, Erytrei, Mali i Bangladeszu.

Ofiary śmiertelne pochodziły z Bengalu, regionu w Azji Południowej, należącego do Bangladeszu i częściowo do Indii.

REKLAMA

W ostatnich miesiącach do podobnych tragedii u wybrzeży Tunezji dochodzi coraz częściej. Wraz z poprawą warunków pogodowych coraz więcej ludzi usiłuje bowiem dostać się z Tunezji i Libii do Europy.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Liczba migrantów przybywających do Włoch, kraju leżącego na głównym szlaku migrantów w głąb Europy, w ostatnich latach spadała. Ograniczenie napływu nielegalnych imigrantów to zasługa stanowczych działań włoskiego prawicowego polityka Matteo Salviniego. Pod naciskiem lewicowych organizacji stracił on jednak stanowisko ministra spraw wewnętrznych Włoch. Od 2021 roku liczba migrantów przybywających na południe Półwyspu Apenińskiego ponownie rośnie.

REKLAMA