Chcieli przypłynąć z Afryki do Europy. Łódź zatonęła, kilkanaście osób nie żyje [FOTO]

Zdj. ilustr. Jedna z łodzi, którą nielegalni imigranci przedostają się do Europy. (Fot. PAP/DPA)
Zdj. ilustr. Jedna z łodzi, którą nielegalni imigranci przedostają się do Europy. (Fot. PAP/DPA)
17 pochodzących z Bengalu migrantów zginęło u wybrzeży Tunezji w rezultacie zatonięcia łodzi, którą chcieli dostać się do Włoch. 380 osób zdołano uratować.

Według Tunezyjskiego Czerwonego Półksiężyca przeładowana łódź wypłynęła z miejscowości Zuwara znajdującej się na północno-zachodnim odcinku wybrzeża tunezyjskiego. Na pokładzie znajdowali się migranci z Syrii, Egiptu, Sudanu, Erytrei, Mali i Bangladeszu.

Ofiary śmiertelne pochodziły z Bengalu, regionu w Azji Południowej, należącego do Bangladeszu i częściowo do Indii.

W ostatnich miesiącach do podobnych tragedii u wybrzeży Tunezji dochodzi coraz częściej. Wraz z poprawą warunków pogodowych coraz więcej ludzi usiłuje bowiem dostać się z Tunezji i Libii do Europy.

Liczba migrantów przybywających do Włoch, kraju leżącego na głównym szlaku migrantów w głąb Europy, w ostatnich latach spadała. Ograniczenie napływu nielegalnych imigrantów to zasługa stanowczych działań włoskiego prawicowego polityka Matteo Salviniego. Pod naciskiem lewicowych organizacji stracił on jednak stanowisko ministra spraw wewnętrznych Włoch. Od 2021 roku liczba migrantów przybywających na południe Półwyspu Apenińskiego ponownie rośnie.

6 KOMENTARZE

    • Nie obrażaj tęczowych konfederatow głosujących na trzaskowskiego. On zapewni dzikusom byt w upadlej Europie w tym w Polsce

  1. Jak już zauważył internauta Pytajniczek nie podano najważniejszej informacji .Czyli czy ten ponton miał awarię u wybrzeży Afryki,czy w pobliżu tzw. statku „ratowniczego” czy u wybrzeży Włoch?!Bo 99% tzw. awarii odbywa sie w okolicach 2 ostatnich przypadkow.

  2. To wina Internetu. Teraz na całym świecie błyskawicznie rozchodzą się informacje o tym jak w Europie idioci rozdają zasiłki, tolerują poważne przestępstwa, zachęcają sprowadzanie rodzin, przyznają obywatelstwo z automatu wszelakim lenion i cwaniakom z biednych krajów. Jesteś bedny – to wina opresyjnego państwa. Jedź do Europy i tam w państwie opiekuńczym dostaniesz wszystko – azyl, dom, białe kobiety jako niewolnice seksualne, itd.

  3. Gdyby Europy pilnowali mężczyźni, tytuł tej wiadomości byłby następujący: „Chcieli przypłynąć z Afryki do Europy. Łódź zatopiono, 397 osób nie żyje.”

Comments are closed.