Skrzydło samolotu Źródło: Pixabay
Skrzydło samolotu Źródło: Pixabay
REKLAMA

Do niecodziennej sytuacji doszło na pokładzie samolotu z Dżakarty do Ternate. „Kobieta” na pokładzie okazała się mężczyzną z COVID-19.

Zaskakująca sytuacja miała miejsce w Indonezji, w samolocie lecącym z Dżakarty do Ternate. Na pokład samolotu wszedł mężczyzna w przebraniu kobiety z twarzą zasłoniętą nikabem.

Mężczyzna legitymował się dokumentami swojej żony. Co więcej, pokazał też jej wynik testu PCR na obecność koronawirusa.

REKLAMA

Oszust wpadł, gdy osoba z obsługi samolotu zauważyła jak przebiera się w toalecie. Szybko okazało się, dlaczego mężczyzna tak się zachowuje.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Pasażer miał COVID-19 i nie mógł w inny sposób skorzystać z samolotu. Dlatego postanowił udawać swoją żonę i legitymować się jej testem.

Mężczyzna został przekazany w ręce funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. „Kupił bilet lotniczy na nazwisko żony, zabrał ze sobą jej dokument tożsamości i wynik testu PCR, a także certyfikat szczepienia. Wszystko na nazwisko małżonki” – potwierdził szef policji w Ternate Aditya Laksimada.

Policja – po przylocie – poddała mężczyznę testowi PCR, który wyszedł pozytywnie. Mężczyzna trafił na kwarantannę do domu, ale dochodzenie będzie kontynuowane.

W Indonezji w ciągu ostatniej doby zarejestrowano niemal 34 tys. nowych zakażeń i ponad 1300 zgonów. Od początku pandemii całkowita liczba przypadków COVID-19 w Indonezji wynosi 2,9 mln i ponad 77,5 tys. zgonów.

Źródło: Associated Press / PAP

REKLAMA