Gdańsk. Szczepionka będzie wciskana na jarmarku

Jarmark św. Dominka w Gdańsku.
Jarmark św. Dominka w Gdańsku. (Fot. PAP)
Na legendarnym Jarmarku św. Dominika w Gdańsku w tym roku powstanie… punkt szczepień. Preparat przeciw COVID-19 będzie dla wszystkich chętnych – bez wcześniejszego umawiania się, bez ewentualnych badań stwierdzających przeciwskazania.

Od 24 lipca do 15 sierpnia na skwerze Heweliusza w Gdańsku po raz 761. odbędzie się Jarmark św. Dominika. W imprezie weźmie udział 650 wystawców z siedmiu krajów. Jak co roku organizatorzy wydarzenia przygotowali dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji.

przyszykowali także szczepionki. Od strony ul. Korzennej, nieopodal Ratusza Staromiejskiego, stanie plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19.

Na szczepienie w punkcie nie ma zapisów na konkretny termin lub godzinę. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej. Zastrzyki będą podawane codziennie w godz. 10.00-20.00.

„W naszym plenerowym puncie będzie można skorzystać ze szczepienia dwudawkowym preparatem firmy Pfizerem lub jednodawkowym firmy Johnson & Johnson” – poinformowała spółka Copernicus, która będzie odpowiadać za podawanie preparatu podczas jarmarku dominikańskiego.

4 KOMENTARZE

  1. na zlocie żaglowców w Szczecinie też chcą wyszczepiać. szkoda, że tak ochoczo nie uruchamiają punktów rejestrujących nopy.

  2. A ja mam pytanie. Dlaczego ostatnio nic się nie mówi w jakiej temperaturze przechowywane i transportowane są te śmiercionki? Przecież bodajże Pfizera powinny być przechowywane w -70 st. C. Czy na takim jarmarku także będą tak przechowywane?

Comments are closed.