Bosak i Dziambor o wotum nieufności wobec Czarnka. „Wniosku tak sformułowanego nie da się poprzeć”

Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/FB)
Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/FB)

KO nie podoba się po prostu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i jego publicystyka, nie ma dyskusji poważnej o sensowych zmianach w szkole; tak sformułowanego wniosku o odwołanie Czarnka nie da się poprzeć – mówili podczas środowej debaty posłowie Konfederacji.

W środę wieczorem w Sejm zajął się wnioskiem KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki.

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak mówiąc bezpośrednio do Czarnka powiedział, że jest on konserwatystą i to dobrze. „Jest pan atakowany przez PO, przez Lewicę za swoje konserwatywne wypowiedzi, proszę to zignorować. Zasługuje pan na krytykę, ale nie za to, co pan mówi i jakie ma pan poglądy. Zasługuje pan na krytykę za to, co pan robi i za to, czego pan nie robi” – powiedział poseł Konfederacji do szefa MEiN.

Bosak mówił w tym kontekście, że „Lewica panoszy się na uniwersytetach”, powołani zostali pełnomocnicy ds. równego traktowania. „Zapowiadana ustawa o wolności akademickiej – nie ma jej, postawienie jakiejkolwiek tamy poprawności politycznej – nie ma czegoś takiego” – mówił Bosak.

Krytykował rząd za brak pomocy dla szkół chrześcijańskich i konserwatywnych; mówił, że polscy naukowcy upokarzani są obowiązkiem pisania wniosków o granty do polskiego państwa w obcym języku.

„Polska szkoła nie potrzebuje wojen retorycznych, ideologicznych, potrzebuje spokoju, profesjonalizmu, powstrzymania obłędu Lewicy” – powiedział Bosak.

Poseł Konfederacji Artur Dziambor odnosząc się do wniosku o wyrażenie wotum dodał, że nie ma dyskusji poważnej o sensowych zmianach w szkole, nie ma dyskusji o bonie oświatowym, o tym jak będzie wyglądała szkoła w przyszłości. Przekonywał, że KO po prostu nie podoba się publicystyka Czarnka i nie lubi ministra edukacji.

„Wniosku tak sformułowanego nie da się poprzeć” – podsumował stanowisko Konfederacji Dziambor.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. Te, Wodzu Rżący Kuń, a co Konfa miała zrobić? Poprzeć politykę Populizmu i Socjalizmu czy kolaborować z komunistami?

  2. Panie Bosak. lewica panoszy się na uniwersyteteach, bo ma wsparcie i dotacje ze strony lewckiego patoPiSu. Obejrzyj czasami coś poza propisowskim TVNem, który wmawia naiwnym, że PiS to skrajna prawica i katolicy.

  3. Bosak logicznie ocenił całość akcji. Czarnek, jeszcze jako wojewoda lubelski wśród większości zwykłych ludzi cieszył się poparciem ale nienawidzili go lewacy i postępacy wszelkiej maści. Cenię go za odwagę zgadzam się z oceną Bosaka. Jednak myślę, że Czarnka zjedzą psy, które opanowały polską naukę i edukację a także kulturę, gospdarkę, wymiar sprawiedliwości poza plecami zmanipulowanego społeczeństwa na mocy układu okrągłostołowego.

Comments are closed.