Legendarny zespół nie wystąpi w Chorzowie. Nie chcą segregacji fanów

Molesta Ewenement Źródło: Wikimedia/Piotr Drabik Licencja: Creative Commons Attribution 2.0 Generic
Molesta Ewenement Źródło: Wikimedia/Piotr Drabik Licencja: Creative Commons Attribution 2.0 Generic
REKLAMA
Molesta Ewenement to legendarny polski zespół hiphopowy z Warszawy. Założony w 1995 roku kolektyw obecnie jest nieaktywny – wyjątkiem miał być występ na Fest Festiwalu w Chorzowie. Zespół nie zagra jednak na Górnym Śląsku – raperzy nie zgadzają się na segregację fanów.

Molesta Ewenement, czyli Paweł „Włodi” Włodkowski, Piotr „Vienio” Więcławski i Tomasz „Pelson” Szczepanek, nie zagra na festiwalu w Chorzowie. Zespół opublikował oświadczenie:

Elo!

REKLAMA

Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie

W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami.

Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement.

Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana.

O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu.

Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu.

Zapraszamy na najbliższe koncerty – 24 lipca do Krakowa i 1 sierpnia do Gdyni !

Decyzja Molesty Ewenement nie jest ewenementem – wcześniej z grania dla posegregowanej publiczności zrezygnował m.in. zespół Kult.

Nie wszyscy raperzy podzielają jednak przekonania Molesty. Na festiwalu wystąpią m.in. Pezet, Jan-Rapowanie, OIO, Rasmentalism, Undadasea, czy Mery Spolsky.

Poza tym na czterodniowej imprezie pojawi się sporo gwiazd reprezentujących inne gatunki muzyczne.

Elo!
Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie.
W…

Opublikowany przez Molesta Ewenement Środa, 21 lipca 2021

REKLAMA