Więzienie
Cela aresztu Fot. Wikipedia
REKLAMA

W Rosji aresztowany został oficer policji drogowej Aleksiej Safonow, oskarżony o kierowanie gangiem przestępczym i przyjmowanie wielomilionowych łapówek – podała telewizja Sky News. W jego domu odkryto szereg ekstrawaganckich i kosztownych przedmiotów, w tym złotą toaletę.

Rosyjscy śledczy uważają, że Safonow kierował w Kraju Stawropolskim grupą przestępczą wydającą zezwolenia przewoźnikom zboża w zamian za łapówki, liczone w milionach rubli. Razem z nim aresztowano sześć osób, w tym dwóch innych oficerów drogówki i czterech cywilów.

Według Komitetu Śledczego wydawane przez grupę Safonowa zezwolenia pozwalały przewoźnikom ignorować przepisy, nawet podczas przekraczania policyjnych punktów kontrolnych. Łapówki za te nielegalne dokumenty opiewają na ok. 19 milionów rubli (prawie 1 mln zł).

REKLAMA

Urzędnicy opublikowali w internecie nagrania z rezydencji Safonowa, na których widać niezwykle wystawnie urządzone pokoje, ekstrawaganckie dekoracje, salę bilardową, a nawet złotą toaletę.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Aleksander Chinsztejn, jeden z głównych polityków rządzącej partii Jedna Rosja, powiedział, że w wyniku większej obławy na gangi łapówkarskie zatrzymano 35 funkcjonariuszy policji drogowej, a w ramach śledztwa dokonano rewizji w ok. 80 nieruchomościach, w czasie których skonfiskowano duże ilości gotówki, drogich samochodów i dokumentów.

Źródło: PAP

REKLAMA