dziewczynka, mężczyzna we mgle Źródło: Pixabay, collage
Źródło: Pixabay, collage
REKLAMA
Pedofil i jego żona usłyszeli wyroki za potworną zbrodnię, której się dopuścili. Małżeństwo z obwodu sachalińskiego polowało na dzieci, które wabiła żona, a gwałcił jej mąż.

Dożywocie w kolonii karnej – taki wyrok wydał Sachaliński Sąd Okręgowy na pedofila, który zgwałcił i zabił ośmioletnią dziewczynkę. Wyrok 15 lat więzienia usłyszała z kolei żona zwyrodnialca, która pomagała w zbrodni.

W rozmowie z agencją prasową Interfax Tamara Żurawskaja z miejscowej prokuratury przekazała, że pedofil został uznany winnym zabicia trzech osób, porwania, dwóch gwałtów na nieletnich, napaści na tle seksualnym i wykorzystywania seksualnego. Natomiast żona pedofila została uznana winną porwania oraz nakłaniania do gwałtu, napaści seksualnej i zabójstwa dziewczynki.

REKLAMA

„Mężczyzna został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, zostanie też poddany obowiązkowej terapii psychiatrycznej” – przekazano mediom. Śledczy chcieli dla kobiety 19 lat więzienia, ale sąd wydał niższy wyrok.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

„Prokuratura udowodniła, że 6 lipca 2020 r. ośmioletnia dziewczynka wsiadła do samochodu, którym kierował oskarżony i w którym przebywała jego żona. Obiecując dziewczynce podwiezienie, para wywiozła ją do lasu. Po namowach żony mężczyzna znęcał się nad dzieckiem, a następnie zabił swoją ofiarę. Jego żona ukryła ciało w lesie” – przekazała mediom Żurawskaja.

W toku śledztwa ustalono, że pedofil zabił dwie osoby w 2001 roku, natomiast w 2018 dopuścił się gwałtu na nieletniej. Z kolei dziewczynka zamordowana w 2020 roku mieszkała w Jużnosachalińsku, stolicy obwodu sachalińskiego.

Dziecko zaginęło 6 lipca 2020 roku. Przez kilka dni dziewczynki szukała policja i ponad 500 ochotników.

Ciało ośmiolatki odnaleziono 10 lipca 2020 roku w lesie, ok. 30 km od Jużnosachalińska.

Źródło: Rzeczpospolita / Interfax

REKLAMA