Pierwsza taka decyzja. Sąd anulował mandat za lekceważenie restrykcji covidowych

sad_mlotek_sedzia
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Sąd w Madrycie wydał pierwszy werdykt anulujący karę finansową wystawioną w związku z lekceważeniem restrykcji przeciwepidemicznym podczas przymusowej izolacji społecznej w Hiszpanii wiosną 2020 r.

Jak poinformowała we wtorek agencja Europa Press, sąd orzekł o nieważności mandatu wystawionego nieletniej Hiszpance, która otrzymała od policji karę w wysokości 601 euro.

Agencja, która miała dostęp do orzeczenia sądowego, wskazała, że mandat został wystawiony przez funkcjonariuszy za nieposłuszeństwo wobec obowiązujących pomiędzy marcem a majem 2020 r. restrykcji dotyczących opuszczania domów.

Europa Press przypomniała, że wprowadzony w połowie marca 2020 r. przez rząd Pedro Sancheza stan zagrożenia epidemicznego został zatwierdzony przez Kongres Deputowanych, niższą izbę parlamentu Hiszpanii 25 marca 2020 r.

Zgodnie z przyjętymi wówczas przepisami obywateli zobowiązano do pozostania w domach. Wyjątek stanowiły osoby udające się do pracy, lekarza, banku lub w celu zrobienia zakupów podstawowych dóbr konsumpcyjnych.

We wtorkowym orzeczeniu sąd wyjaśnił, iż anuluje mandat ukaranej dziewczyny na podstawie werdyktu Trybunału Konstytucyjnego Hiszpanii z 14 lipca 2021 r., którzy uznał, że decyzja o nakazie pozostawania obywateli w domach w czasie pierwszej fali Covid-19 zapadła niezgodnie z ustawą zasadniczą.

W orzeczeniu Trybunał Konstytucyjny wskazał, że rząd Sancheza nie powinien ogłaszać przymusowej izolacji społecznej w formie stanu zagrożenia epidemicznego. Sędziowie TK za sprzeczne z ustawą zasadniczą uznali też zamknięcie dróg w kraju dla „określonych pojazdów” z powodu, jak stanowiły przepisy, „ochrony zdrowia publicznego”.

(PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Maseczki to glupota . Plandemia to medialna sciema .
    Szczepionka gorsza niz bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy odpornosc czlowieka .

Comments are closed.