Segregacja sanitarna w Europie. W tych państwach niezaszczepieni mają mniej praw

"Nur fur Geimpften"/Obrazek ilustracyjny/Fot. print screen Polsat News
Z powodu tzw. „pandemii” koronawirusa wiele państw europejskich posunęło się do wprowadzenia segregacji ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych. Ci, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie nowej szczepionki, są pozbawieni części praw przysługujących osobom zaszczepionym.

W dużej części państw europejskich wprowadzono segregację sanitarną. Poniższa lista przyda się osobom niezaszczepionym, które nie chcą być traktowane gorzej i tym zaszczepionym, którzy nie zgadzają się na segregowanie ludzi.

Austria

W Austrii panuje segregacja sanitarna. By wejść do obiektów użyteczności publicznej takich jak restauracje, hotele, siłownie, baseny, teatry czy zakłady fryzjerskie – należy okazać zaświadczenie sanitarne.

Czechy

Również nasi południowi sąsiedzi zdecydowali się na segregację ludzi. Certyfikat zdrowotny jest wymagany przy meldowaniu się w hotelach, wejściach do muzeów czy galerii.

Certyfikat powinno się mieć również m.in. w restauracjach czy barach, ale tylko policjant może nas poprosić o jego okazanie.

Francja

Francuzi wciąż tłumni protestują przeciwko wprowadzonej u nich segregacji sanitarnej. Obecnie certyfikat jest potrzebny, by wejść do sklepów, centrów handlowych, restauracji, kin oraz innych placówek kultury i rozrywki, gromadzących powyżej 50 osób.

Od 1 sierpnia segregacja przybierze bardziej radykalną formę – do m.in. restauracji, kawiarni, centrum handlowego, placówki służby zdrowia nie wejdzie się bez certyfikatu.

Z obowiązku okazywanie dokumentu zwolnione będą dzieci poniżej 12 roku życia.

Grecja

W Grecji aby wejść do sal restauracji, barów czy kawiarni trzeba okazać zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR albo antygenowego sprzed maksymalnie trzech dni.

Bez segregacji można korzystać m.in. z ogródków restauracji.

Irlandia

Do pubów, restauracji etc. w Irlandii wstęp mają tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. Innym odmawia się tego prawa.

Portugalia

W Portugalii restrykcje są różne w różnych regionach państwa. W całej Portugalii jednak certyfikat covidowy jest niezbędny do zameldowania się w hotelu lub pensjonacie.

Węgry

U naszych bratanków do niedawna panowała ścisła segregacja sanitarna. Obecnie certyfikat jest potrzebny, by wziąć udział w imprezach sportowych i muzyczno-tanecznych oraz w imprezach powyżej 500 osób na wolnym powietrzu.

Wielka Brytania

W Zjednoczonym Królestwie władze przymierzają się do ograniczenia korzystania z pubów, klubów i restauracji. Możliwe, że jesienią okazanie certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa będzie obowiązkowe w pubach, klubach, restauracjach i barach. Obecnie rząd Królestwa nie wprowadza segregacji w obawie o gospodarkę.

Włochy

Od 26 lipca w Italii tylko zaszczepieni będą mieli wstęp m.in. do restauracji, samolotów czy uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

W odróżnieniu od innych państw, które wprowadziły segregację, Włosi rozważają wprowadzenie przepustek również dla osób zaszczepionych jedną dawką.

Gdzie na wakacje bez testu i certyfikatu?

Bez przedstawiania żadnych dokumentów Polacy mogą wjechać do Hiszpanii, Rumunii, Czarnogóry, Albanii, Macedonii Północnej czy na Cypr.

Źródło: NCzas, gov.pl, PAP

8 KOMENTARZE

 1. Nawet największy burak kowidowy powinien załapać, że skoro wszystkie media społecznościowe cenzurują prezydenta Brazylii za krytykę lock downów i brudnych szmat na gębie na rzecz stosowania skutecznych leków zamiast szprycy, to musi to być spisek międzynarodowych korporacji rządu światowego, które zamordowały już trzech prezydentów nie poddających się światowemu planowi Wielkiego Resetu w ramach depopulacji w Nowym Komunistycznym Ładzie.

 2. Myślę, że w Polsce masowe protesty zapoczątkują młodzi ludzie, którym obecna władza i lewacka opozycja kradną życie. Tak, młodym ludziom kradnie się właśnie najlepsze lata życia. A wszystko po to, by garstka zbrodniarzy mogła zarobić kolejne miliardy. Ja mogę żyć bez kina, teatru, koncertów, restauracji, czy pubu… Po prostu nie mam na to czasu. Ale młodzież jest obecnie okradana i trwale okaleczana psychicznie. Co z prokreacją? Marnie to wygląda. Kara śmierci powinna zostać przywrócona.

  • Żadnych protestów nie będzie. Pranie mózgów w soszial mediach przynosi efekty. Młodzi ludzie się zaszczepią, i tyle w temacie.

 3. Kod COVID 19 i CORONA
  COVID 19 = Certificate Of Vaccination, IDentification AI (świadectwo szczepienia identyfikacja Sztucznej intelgencji – 19 – 1 i 9 litera alfabetu – AI).
  CORONA = 6 liter, suma ich (3+15+18+15+14+1) jest 66. Mamy 666.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie kryptowalut z aktywnością człowieka. Amazon wprowadza płatności dłonią. Elon Musk tworzy sieć satelitarną oraz interfejs między maszyną, a mózgiem…

 4. Wedle informacji przekazanych przez Prezydenta potockiego w przedostatnim filmie (sprzed tygodnia)

  rząd kaczystowski, żydowskie środowiska w polin, banderowscy osadnicy, zielona agentura kremlowska jak i drodzy Polakom SĄSIEDZI (też z bratniego ich nagrobkom NATO

  szykują Polakom z okazji nadchodzącego 17 września WIELKO-NARODOWY WOŁYŃ XXI wieku

  czyli KOLEJNY SHOAH… KOLEJNĄ RZEŹ CAŁEGO NARODU POLSKIEGO

  • by na ścierwach ich trupów i zgliszczach ich domów w ŚWIĘTO NARODOWEGO HITLERYZMU Jon HITLER ŚWIĘTOWAĆ POWOŁANIE umiłowanego POLIN

   PROSZĘ TĄ INFORMACJĘ TRAKTOWAĆ POWAŻNIE… to kolejna ANTYPOLSKA MASOWA AKCJA RZĄDOWA jak MORD na OKĘCIU by był „SMOLEŃSK” i powód do WOJENNEJ NAGONKI na DEPOPULACJĘ z POLAKÓW POLSKI

 5. To jak to jest u Angoli. Są restrykcje czy nie ma. Podobno miał być luz od 19 lipca. Wszyscy kłamią. U nas będzie to samo.

Comments are closed.