Sommer UJAWNIA: Covida prawie nie ma, a TYLE wydano na dodatki covidowe dla lekarzy

Lekarz, pieniądze Źródło: Pixabay, collage
Lekarz, pieniądze Źródło: Pixabay, collage
Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” zwraca na Twitterze uwagę na to, że choć przypadków zakażeń jest bardzo mało, to lekarze wciąż dostają ogromne dodatki covidowe.

– Kowida praktycznie nie ma a przez ostatni miesiąc wydano rekordowe 1,3 miliarda na dodatki kowidowe dla lekarzy – pisze na Twitterze Tomasz Sommer.

– To więcej niż w szczycie pandemii. Lekarze najwyraźniej nie mogą się uwolnić od tego narkotyku. Odwyk musi nastąpić natychmiast – stwierdza.

Ile dostają lekarze za Covida?

Dodatek covidowy dla lekarzy wynosi aż 100 proc. wynagrodzenia wynikającego z umowy (do sumy 15 tys. złotych). To naprawdę spore sumy, które budzą kontrowersje.

Dodatek przysługuje za okres od listopada 2020 r. do czerwca 2021 r.

Kto dostaje dodatek covidowy?

Świadczenie dodatkowe przyznawane jest osobom które „a) w przypadku osób wykonujących zawód medyczny w podmiotach leczniczych, o których mowa w pkt 1 ppkt 1 (tj. umieszczonym w wykazie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, wykonującym działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne oraz stacjonarne i całodobowe świadczenie uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i zdrowotne inne niż świadczenie szpitalne w zakresie psychiatrycznej opieki zdrowotnej) uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.”

Aby uzyskać świadczenie należy spełnić kolejne warunki:

 • wykonywanie zawodu medycznego w szpitalu II lub III poziomu zabezpieczenia;
 • uczestniczenie w udzielaniu świadczeń zdrowotnych;
 • bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem
  SARS-CoV-2.

Źródło: Twitter, nfz.gov

14 KOMENTARZE

 1. Medyczna mafia kowidowa rozkrada pieniądze, a pacjenci umierają, a na leczenie dzieci mających rzadkie choroby trzeba zbierać nakrętki z butelek.

  Hańba dla tych kowidowych szarlatanów jeszcze dobijających ludzi i dzieci eksperymentalnymi szczepieniami depopulacyjnymi GMO.
  Barbarzyńcy wstydu nie mają !!!

 2. Nie tylko lekarze dostają dodatki. Inne grupy też. W dodatku niektóre zawody mają święty spokój od petentów- urzędnicy, nauczyciele- a pieniążki lecą. I między innymi dlatego „pandemia” trwa i trwać będzie. A że przedsiębiorcy coś tam coś tam itd? A czy to jest elektorat Partii Rządzącej?

 3. Te dodatki mają ewidentnie charakter korupcyjny. Beneficjenci będą nadal opowiadać bzdury, żeby tylko źródełko nie wyschło. Wielu złych ludzi dorobiło się fortuny na tej „pandemii”. Czas rozliczeń zbliża się jednak…

 4. Trzeba zaproponować politykom z Polski popierającym 447 by w ramach poparcia sprzedali po jednej swojej nerce a dochód przekazali na 447 , bo co to będzie dla obywatela Polaka – niewolnictwo ekonomiczne…

 5. To się nie skończy, jest za dużo zainteresowanych ciągłym trwaniem ” pandemii”.
  No chyba, że pojawi się nowy Aleksander Macedoński, który jednym cięciem przetnie węzeł/ wrzód.
  Na razie jednak kandydata nie widać i nie słychać.

 6. Celem patoPiSu jest zmarnowanie jak największej ilości pieniędzy, żeby Polacy musieli się zadłużać i zostali niewolnikami we własnym kraju.

Comments are closed.