Teorie spiskowe, które okazały się prawdą [CZĘŚĆ 1]

Teorie spiskowe Źródło: Pixabay, collage
Teorie spiskowe Źródło: Pixabay, collage
Fani teorii spiskowych są szykanowani, wyśmiewani i uważani za świrów. Niejedna teoria spiskowa jednak okazała się prawdą. Oto kilka przykładów.

1. Więzienia CIA w Starych Kiejkutach

To prawdopodobnie najbardziej szokująca sprawa w najnowszej historii Polski. Był rok 2000, rządziła Lewica, a Polska nie była jeszcze w UE i Roman Giertych walczył, by tak pozostało. Na początku 21 w. na scenie politycznej były też tak barwne postacie jak m.in. Andrzej Lepper.

To właśnie ten polityk, wyszydzany i wyśmiewany, niszczony przez media i politycznych oponentów, mówił, że w Klewkach w woj. warmińsko-mazurskim lądowali Talibowie, że są tam tajne więzienia CIA, a w nich torturowani więźniowie Amerykanów.

A jednak! Ta „niedorzeczna” teoria okazała się prawdą. Były prezydent Kwaśniewski przyznał się do tego, że razem z premierem Leszkiem Millerem byli świadomi, że w Kiejkutach byli przetrzymywani i torturowani terroryści związani m.in. z Al Kaidą, w tym Chalid Szejk Mohammed, współorganizator zamachów na World Trade Center.

Co ciekawe, Andrzej Lepper przewidział również wejście Ryszarda Petru do polityki. Szef Samoobrony mówił również o tym, że do Polski trafia z zagranicy pryskane chemią zboże gorszej jakości – to również uważano za śmieszną teorię spiskową, a po latach okazało się, że tak rzeczywiście było.

Nic dziwnego, że dziś niektórzy nie dają wiary, że polityk odszedł z tego świata bez niczyjej pomocy…

2. Zabójczy azbest

Azbest przez lata wykorzystywano w budownictwie, a z ludzi, którzy twierdzili, że jest on szkodliwy śmiano się i uważano ich za odpowiedników dzisiejszych „foliarzy”.

Dopiero od 1962 roku wiadomo, że używanie tego materiału może prowadzić do ciężkich chorób płuc, w tym do powstawania chorób nowotworowych. Od jakiegoś czasu wiadomo też, że ludzie z branży wiedzieli o szkodliwości azbestu, ale ignorowali to – dokładnie tak, jak twierdzili fani teorii spiskowych.

3. USA testowało narkotyki na obywatelach

Mowa o projekcie MK-Ultra, o którym fani teorii spiskowych mówili na długo przed tym, zanim został ujawniony. Oczywiście wtedy z nich szydzono.

CIA poszukiwało „serum prawdy”, czyli narkotyku, który podany przesłuchiwanemu, zmusiłby go do mówienia.

Agenci podawali niczego nieświadomym ludziom duże ilości LSD, testowali na nich sygnały podprogowe i narażali ich na brutalne zachowania – wszystko w ramach eksperymentu.

Co ciekawe, choć sprawa wyszła na jaw w latach 70-tych i ujawnił ją New York Times, to siła rządowej propagandy była wówczas tak potężna, że do dziś wielu Amerykanów sądzi, że to tylko teoria spiskowa, choć wszystko zostało oficjalnie potwierdzone.

4. Rząd USA zarażał bezdomnych różnymi chorobami

Eksperymenty na bezdomnych? Badania Tuskegee prowadzono w USA przez kilka dekad (!) od 1932 roku do 1975. Naukowcy celowo zarażali kiłą, by potem zbadać przebieg choroby.

W eksperymencie wykorzystano ok 400 osób, które na pastwę losu, nie podejmując żadnego leczenia. Wiadomo, że z powodu eksperymentu zmarło ok. 100 mężczyzn.

Niektórzy z zakażonych mieli później partnerki, a nawet dzieci – kobiety zarażały się nieświadomie, a dzieci rodziły się już chore.

Oczywiście przez te ponad 40 lat śmiano się z osób, które wierzyły, że jacyś smutni panowie w czarnych okularach polują na bezdomnych. Teraz oficjalnie wiadomo, że tak właśnie było.

5. Zabójcy w karetkach w Łodzi

Kolejna teoria spiskowa z Polski, z której długo się śmiano. Po Łodzi miały jeździć karetki, w których umierali ludzie. Nie dlatego, że ktoś nie zdążył ich uratować, tylko dlatego, że byli celowo uśmiercani.

No, jak można w coś takiego wierzyć? Zabójcze karetki? Ludzie śmiali się do rozpuku z takich „foliarzy”.

Tymczasem okazało się, że naprawdę przez co najmniej dekadę, pracownicy pogotowia ratunkowego w Łodzi, celowo i być może na masową skalę, uśmiercali swoich pacjentów. Dlaczego? Z powodu umowy zawartej z wybranymi zakładami pogrzebowymi, które na śmierciach zarabiały.

Pacjentów zabijano przy użyciu leku pankuronium (nazwa handlowa Pavulon). Za udział w zabójstwie skazano zaledwie czterech pracowników pogotowia, którym po dekadzie udało się udowodnić winę. Byli to:

 • sanitariusz Andrzej Nowocień (pseudonim „doktor Ebrantil”), skazany na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo czterech pacjentów i pomoc sanitariuszowi Karolowi Banasiowi w piątym;
 • sanitariusz Karol Banaś, skazany na 25 lat pozbawienia wolności za „szczególnie okrutne” zabójstwo pavulonem Ludmiły Ś. i pomoc Andrzejowi Nowocieniowi w dokonanych przez niego zabójstwach;
 • lekarz Janusz Kuliński, skazany na 6 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz wykonywania zawodu lekarza za umyślne narażenie na śmierć dziesięciu pacjentów;
 • lekarz Paweł Wasilewski, skazany na 5 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz wykonywania zawodu lekarza za umyślne narażenie życia czterech chorych.

Ponadto kilkudziesięciu pracowników pogotowia i właścicieli firm pogrzebowych było oskarżonych o udział w procederze handlu informacjami o zgonach pacjentów. Handel odbywał się za wiedzą komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”, która od 1991 była dysponentem uzyskanych w ten sposób środków.

CDN.

22 KOMENTARZE

 1. Zapomnieliście o najważniejszej teorii spiskowej w dziejach Polski, a mianowicie że Bolesław na motorówce przez płot przeskoczył i coś tam podpisał.

 2. A co z oficerami Mossadu w mundurach polskich policjantów w randze inspektorów i szeregowymi zomowcami chachłami banderowcami?

 3. A co ze sławną w Polsce „Komisją Majątkową”? 12 członków było ze strony kościoła katolickiego, i 12 ze strony rządu, Która zabierała bezkarnie polskie ziemie na rzecz Kościoła katolickiego, i sprzedawała „na pniu”. Główny oskarżony agent „bezpieki” wpłacił 1 milion zł kaucji… i zniknął.

  • No ba! słyszałem teorię spiskową że nic się nie stało, nikt polskiej ziemi nie ukradł i nie wywiózł, tylko co najwyżej posiadacz się zmienił, dla skarbu państwa to bez znaczenia, a czasem nawet lepiej gdy taki majątek przekazany kościołowi trafi w prywatne ręce za jedną dwudziestą wartości to przecież ktoś podatki zapłaci a o to chodzi, żadnej marnacji polskiego grosza nie ma!

 4. A co z tymi ludźmi którzy kierując się złym samopoczuciem zgłaszają sami zachorowanie, a lekarze zamiast leczenia nakazują im zamknąć się w areszcie domowym czekając na śmiertelnie groźne objawy które nadejść mogą.
  I to w sytuacji gdy w literaturze medycznej z przed kilku lat i więcej lat są podane sposoby leczenia, między innymi medykamentami jest wymieniona kuracja Hydroksychlorochiną?

 5. Dodam tylko, że jak wydało się o tych więzieniach CIA i torturach to Pan Kwaśniewski poinformował, iż za tą haniebną zgodą torturowania na polskiej świętej ziemi niewinnych istot Polska otrzymała 100 milionów USD. Wskazał, że pieniądze te otrzymały polskie służby specjalne, te jednak oświadczyły, iż żadnych pieniędzy nie otrzymały. Do tej pory tego nie wyjaśniono i sprawa została wyciszona. A warto do niej powrócić. Liczę na Konfederację , inni np. CBA siedzą cicho, pewnie mają w tym interes…

 6. Pierwszą teorią spiskową PRL-u to był Katyń. Przez 45 lat nie wolno było nawet wspominać tej miejscowości. Oskarżenie Niemców o rzeź nie udało się, więc lepiej było założyć na to pokrowiec tajemnicy. Gdy już prawda wyszła na jaw, to zrobiono następną rzeź w roku 2010 w tej samej okolicy. Winni znowu są bezkarni. Czyli miejsce feralne dla Polski.

  • Nie przez 45, a 36 – w czasie „karnawału Solidarności” można było o tym głośno mówić, o 17 września 1939 też – nawet w szkołach o tym nauczano co nieco.

 7. Słabe wyroki za „skórki”. dla pseudo medyków powinien być dożywotni zakaz wykonywania zawodu, dopuszczenie do pracy takiego fjfusa po kilku latach to jak igranie z ogniem. Ale oni chyba już mogą pracować w zawodzie? Na covidowych salach.

 8. Choroba Morgellonów,
  dziura na Antarktydzie pilnowana przez armię – strzelają do każdego kto przekroczy 80 równoleżnik
  płaska ziemia
  załamanie światła przeciwne do krzywizny Ziemi – na 10km 6,82m

 9. Dzisiejszym odpowiednikiem azbestu jest mikrofalowe promieniowanie elektromagnetyczne. Wiadomo już w kręgach naukowców i firmy też o tym wiedzą, że powoduje raka po dłuższym korzystaniu z wi-fi, komórek, bluetoothów. Oczywiście jest beka z foliarzy i pukanie w głowę. A ludzie w otoczeniu stacji BTS nadmiarowo chorują na raka.

  • „IB – promieniowanie elektromagnetyczne” Mało wiesz, ludkowie na całej ziemi żyją zanurzeni w oceanie niezwykle silnego promieniowania elektromagnetycznego, jest tego potworny ogrom, do kilku tysięcy watów na metr kwadratowy powierzchni całej kuli ziemskiej, promieniowanie jest tak silne że wywołuje huragany, powodzie, pustynnienie, katastrofalne pożary. Zabija i wywołuje raka, źródłem kataklizmu jest pobliski naturalny reaktor termojądrowy, chroń się, zostań w domu.

 10. Dzisiejsi kowidowi łowcy skór biorą zdrowych ludzi po testach PCR na oddział kowidowy, żeby się zarazili i umarli pod respiratorem dla kasy i lepszych statystyk, a resztę jak bezdomnych żuli z ulicy wyszczepiają eksperymentalnym świństwem GMO z abortowanych płodów dla grubej kasy od korporacji karanych w przeszłości za korupcję i przekręty medyczne.

 11. Przecież ci lekarze co uczestniczyli w nawet pośrednio w mordowaniu ludzi już nigdy nie powinni mieć uprawnień lekarskich.

 12. Panowie i Panie Katyń to teraz uprawia się na polskiej oświacie .Nigdy nie obserwowano takiego odpływu ludzi z zawodu nie można tego tłumaczyć niczym nawet demografią. To za szybko postępuje reakcja łańcuchowa.

Comments are closed.