Wyciekły wiadomości Morawieckiego do Horbana. Poszło o organizację wesel

lockdown
Mateusz Morawiecki. / foto: KPRM

Światło dzienne ujrzały rzekome maile jakie wymieniali między sobą premier Mateusz Morawiecki i jego doradca od spraw koronawirusa prof. Andrzej Horban. Szef rządu miał oczekiwać wznowienia wesel wiosną, bo ich brak miał być przyczyną „bolesnego spadku urodzeń”.

W zeszłym tygodniu na Telegramie zablokowane zostało konto, na którym pojawiały się e-maile wymieniane przez członków polskiego rządu. Dzień później kolejne wiadomości zaczęły pojawiać się na nowo utworzonym kanale.

W czwartek hakerzy opublikowali nowe wiadomości, które rzekomo pochodzą ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. Maile miały pochodzić z lutego 2020 roku. Premier Mateusz Morawiecki miał pisać do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa kancelarii Michała Dworczyka, rzecznika rządu Piotra Müllera oraz prof. Andrzeja Horbana.

Szef rządu twierdził, że drastyczny spadek liczby urodzeń ma bezpośredni związek z zakazem organizacji wesel.

„Bardzo bym chciał, możliwie zredukować te skutki naszych obostrzeń, które mają bardzo długi horyzont czasowy i wzmacniają czy przyspieszają negatywne trendy demograficzne” – miał napisać Morawiecki.

„Nie możemy tego zakazu ciągnąć w nieskończoność. Żeby to zadziałało i żeby ludzie rzeczywiście zaczęli wracać do ślubów, ta decyzja musi być ogłoszona minimum miesiąc wcześniej i musimy być bezwzględnie konsekwentni co do późniejszej realizacji” – czytamy.

Szef Rady Medycznej prof. Andrzej Horban nie podzielał jego zdania i odpowiedział, że spadek urodzeń jest pokłosiem niepewności ekonomicznej z jaką mierzą się Polacy.

„Jak Pan, mam nadzieję, pamięta, epidemia osłabnie, jak słoneczko będzie wyżej, i dłużej. Czyli w maju – i wtedy bez ograniczeń. Staruszkowie będą już zaszczepieni, i to punkt kluczowy” – miał wskazywać.

„Jak wyszczepimy starców > 60 r.ż. to możemy otwierać prawie wszystko. A osób > 60 r.ż. jest? – jak się mylę – ok. 10 mln ludzi. Wystarczy jedna dawka i – proszę o akceptację opinii rady, że można przesunąć szczepienia osób, które przeszły COVID, o sześć miesięcy” – pisał.

17 KOMENTARZE

  • Też mi się tak wydaje. Za grzecznie piszą, a tak naprawdę najpewniej rzucają określeniami w stylu „ludzkie bydło” i przekleństwami na prawo i lewo.

  • Potwierdzam. Macie rację w kolejnej kolejności opublikujemy kontrolowane przecieki i wycieki ze skrzynek – miś kolabor, koziołek matołek i ten no wodnik szuwarek, żwirek i muchomorek też są na liści i kot prot – proszę nadal trzymać rękę na plusie – 500 plusie!
   Ostatnia prosta – i kolejne okrążenia na jesień!

   • A Twoja, trollu, wypowiedź też jest znamienna. Musisz być całkiem nieźle zaufanym trollem.
    „Nie wierzę w niezdementowane pogłoski.”

  • Tak, choć nie nazwałbym tego kontrolowanym przeciekiem. Brzmi to tak paskudnie tandetnie, że to zwykła ściema. Z tym, że to jest na tyle inteligentne, że albo ktoś uwierzy, że taka rozmowa była (jaki ten morawiecki religijny!), albo nie uwierzy (częściej), ale to rzuci cień na wiarygodność tych prawdziwych przecieków.

  • Solą fiziologiczną tak jak każdy z oisowców,wszystkie szczepionki są śmiertelnie niebezpieczne i oni dobrze o tym wiedzą tylko plan depopulacji musi się spełnić,sam widzisz jak meczą i straszą ludzi czyms czego niema.

 1. Maile są powoli sączone, ale jak Tusk wkroczy do akcji z propagandą programową Merklowej to posypią się smaczniejsze kąski, niemieckie służby mają już gotowy scenariusz z mailami nieudaczników Kaczyńskiego, żeby doprowadzić do rozmontowania rządu.

  Jak słoneczko wyjdzie w maju to spadną zakażenia, wówczas powiemy dziadkom, że to szpryca działa.
  Co na to kowidowe baranki, kojarzą o co biega, czy szykują się do trzeciej tury strzyżenia?

 2. czy w lutym 2020 ministrem”zdrowia” był Niedzielski? coś mi nie pasuje… Jak pamiętam Niedzielski ( jak o nim mówią: psychol) został ministrem od 26 sierpnia 2020 r

Comments are closed.