Żydzi też zarobią na Covidzie. Doustne szczepionki z Izraela mogą być hitem

Tabletka Źródło: Pixabay
Izraelska firma Oravax Medical rozpocznie testy kliniczne z lekiem przeciwko Covid-19 przyjmowanym doustnie. Jak zauważył „The Jerusalem Post”, w ciągu kilku tygodni ma uzyskać na to zgodę ministerstwa zdrowia.

Szczepionka, jak informuje dziennik, uderza w trzy białka strukturalne koronawirusa. Dla porównania preparaty Moderna i Pfizer są nakierowane na pojedyncze białko kolczaste.

Nadav Kidron, prezes Oravax, powiedział w rozmowie z gazetą „The Jerusalem Post”, że lek „powinien być znacznie bardziej odporny” na warianty koronawirusa, w tym odnotowaną po raz pierwszy w Indiach Deltę.

– Nawet jeśli wirus przedostanie się przez jedną linię ochronną, będzie potem druga, a następnie trzecia – wyjaśnił.

– Doustna szczepionka wyeliminowałaby kilka barier spowalniających szybką dystrybucję na szeroką skalę, potencjalnie umożliwiając ludziom samodzielne przyjmowanie jej w domu – dodał.

Zaznaczył też, że leki przyjmowane doustnie mają zwykle mniej skutków ubocznych, a szczepionka, nad którą pracuje jego firma może być transportowana w temperaturze lodówki i przechowywana w temperaturze pokojowej.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

 1. Spoko, chetnie zakupię taką, jeżeli dadzą mi za to spokój, „paszport” i nikt nie będzie patrzał jak ją połykam ;-)

  • Akurat nawet taką substancją nie jestem zbytnio zainteresowany, ale, co by nie mówić, jest to po prostu bezpieczne, w odróżnieniu od zastrzyku, który omija barierę immunologiczną i dociera wprost do wnętrza organizmu. Może się mylę, ale raczej to tylko grozi wymiotami, bólem brzucha, głowy czy sraczką. Po nastu godzinach powinno przejść, o ile nie będzie jawną trucizną. Natomiast jeśli sposób podania będzie polegał na łykaniu 30-60 tabletek 1x/dzień, to zacznie być to podejrzane.

 2. Ha ha ha !!!

  Jak to jest, prawie wszyscy w Izraelu są wyszczepieni Pfizerem o 150% skuteczności i wciąż trzeba ich faszerować jakąś berbeluchą?
  Przecież to gwałt na inteligencji ponoć mądrego narodu.

  Kiedy te durne pały otrzeźwieją, no – po tych szprycach to pewnie już nigdy.

 3. Niecierpliwie oczekujemy na czopki!Wszak Chińczycy xnaleźli wirusa w odbytach obywateli.Tam go ma iększość ludzi.

Comments are closed.