Lapid znów grozi Polsce. Padły tajemnicze słowa: Polska bardzo dobrze wie, co należy zrobić

Yair Lapid. / Dostawca: PAP/EPA
Yair Lapid. / Dostawca: PAP/EPA
Izrael wciąż ingeruje w legislację państwa polskiego. Minister spraw zagranicznych Jair Lapid sugeruje, że „Polska bardzo dobrze wie, co należy zrobić”, by nie pogorszyć wzajemnych stosunków.

Międzynarodowa awantura o nowelizację polskiego prawa trwa w najlepsze. Pod koniec czerwca Sejm uchwalił nowelizację Kpa, która stanowi m.in. że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania.

Choć nowelizacja ta (na razie leży w Senacie) nie zamyka sprawy roszczeń, a zwłaszcza roszczeń bezspadkowych, co do których prawa roszczą sobie Żydzi, to Izrael uruchomił swoje działa i naciska na Polskę, by z nowelizacji się wycofała.

W ostatnim czasie na Polskę naciska także dyplomacja amerykańska. Tamtejsi senatorowie naciskają na prezydenta Andrzeja Dudę, by „nie utrudniał reprywatyzacji mienia”. Do sprawy włączył się sam sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Po działaniach zakulisowych, głos oficjalnie zabrał minister spraw zagranicznych Izraela, Jair Lapid.

Ustawa poważnie zaszkodzi naszym stosunkom z Polską. Polska bardzo dobrze wie, co należy zrobić – zagroził Lapid. Jak odpowie polska strona?

 

28 KOMENTARZE

 1. „Bezczelne są te kurwy i zuchwałe..” Izraelscy chazarzy myślą, że są władcami świata a wszyscy mają im służyć i zabiegać o „dobre stosunki” – chyba tylko po to, żeby nas mogli bezboleśnie wyruchać. Paszli WON! Niestety nasi „umiłowani przywódcy” zesrają się ze strachu i wlezą pod stół..

 2. hmm, tajemnicze słowa. Markus Wolf „Mischa”, były szef STASI, po upadku NRD przekazał akta „opozycji demokratycznej” PRLu do iSSraela, jakie kwity są na żoliborskiego genseka można się tylko domyślać. Lata temu, gdy żydo-naziole okupujące Palestynę chcieli naprostować kulasa czy jego brata, publikowali w tekstach o nich zdęcie Teda Kaczyńskiego /Unabombera/, i zaraz kurduple licytowali się ze starą lewicą na żydofilię …

   • sedesie, a/ rozwiń swe pretensje do logicznego zdania, albo , b/skoro jesteś alter-inteligentną pisią parówą, niezdolną do wyartykułowania żali, zastanów się po co nadwyrężasz tępą pisożytniczą kiepełe …

 3. Nie można wykluczyć, ze rodzaj ustawki, usprawiedliwiającej ustępstwa strony nadwiślańskiej. Strona nadwiślańska np. coś zrobiła lub ma zrobić – niekoniecznie to o czym w tym artykule – ale musi pokazać jak bardzo jest naciskana lub „że mimo wszystko jakoś się broni”. Przypomina to trochę bramkarza Dudka na MŚ w Korei. ..

  • W tamtym czasie „w propagandzie” był jak dziś Lewand. – miał wręcz wygrywać mecze dla Polski, choć bramkarz. Bramkę mu strzelono, piłka po palcach, więc „pocieszano” nas: cud, że w ogóle dotknął, przy tak silnym strzale. Nie wykluczam, że tak będzie i teraz wyglądała „obrona”.

 4. Problem w tym, że po stronie nadwiślańskiej nie są tylko zastrachani szabesgoje, czy sz-goje karierowicze. Są też „szabesgoje ideowi”, sądzący, że przede wszystkim dla dobra PL, „nie wolno dać Ż-om powodów do oskarżania nas o antysem-zm”- rzecz jasna prowadzi to do coraz większej uległości. Są też Ż. lub częściowo Ż z polskimi nazwiskami, którzy za Polakami nie przepadają.

  • Są też Ż. z polskimi (najczęściej) nazwiskami, którzy w jakimś zakresie mają „dobre intencje”. Uważają, że ich postawa jest dobra dla PL, że właściwie są dobrymi Polakami, choć z (często skrywanym) „pochodzeniem”. A że są nadwyczuleni na „problemy ż” – to uważają to za normalne i „tylko nierozsądni Polacy mogą się ich czepiać”. Reasumując: nie samym szabsegojem czy gojem strona nadwiślańska stoi :). Są też, wcale liczni, niegoje, często nie epatujący swym pochodzeniem.

 5. Bo nam, Polakom, potrzeba nieskazitelnych moralnie – i odważnych przy tym – polityków a nie umoczonych po pachy kombinatorów, złodziei, oportunistów i hipokrytów. A takich ze świecą szukać. Obce wywiady, zwłaszcza poparte kasą, mogą nie tylko zdobywać i kupować informacje i pomówienia ale szantażować i grozić. Mało kto się nie ugnie przed przemocą. Dlatego – jak w pierwszym zdaniu. Smutne to ale należy stawiać czoła gangsterom.

  • Do tego jest potrzebna jakaś jednak zamożność. Dlatego „robi się wszystko”, b y lepiej zarabiający byli uzależnieni od układów ż. lub przynajmniej sekowani przez fiskus oraz izolowani od „hołoty” (dot. mniejszy sektor prywatny mniej zależny od zamówień publ., „prawo” tworzy b. antagonistyczne, pracodawca-pracobiorca, „systemy zatrudnienia”) lub przynajmniej kosmopolityczny.

   • To dotyczy Polaków, bo dodam opis działań „tamtych”: tworzenie „fajnych miejsc zarabiania”, przy użyciu pieniądza „publicznego”, ale też i bankowego, dla swoich, tych z „pochodzeniem”.

 6. Za to, ze to jest „never ending story” możemy podziękować tzw. polskiej klasie politycznej – „bandzie czworga”, tym wszystkim prezydętom. Oni nigdy nie mieli odwagi powiedzieć w oczy tego co należy powiedzieć. Nie macie żadnego prawa (wy państwo Izrael, czy organizacje światowego żydostwa) po obywatelach polskich wyznania mojżeszowego.

 7. Co tu jest niezrozumiałego? Czyż to nie jest proste? Ale ci polscy polityczy rozmawiają „do wewnątrz”, puszą się w polskich mediach i publikatorach. Obawiam się że nie przekazują tego tym, których to dotyczy. Dlatego to się ciągnie od dekad.. i będzie.

 8. I sra el grozi pogoszeniem stosunków. Czyli czym? Bo w warunkach pokojowych jeszcze gorsze być nie mogą. Bombkę A na Polskę wystrzelą? Sarin czy inny CyklonB (nb wynalazek Żyda) nad Polską rozpylą?

  • Czy podobnie alarmistyczny ton miałby artykuł gdyby akurat
   wódz niemiecki groził Gauleiterowi Prus Wschodnich pogorszeniem stosunków? parodia nie teatr.

 9. Wg mnie nie mamy szans. Będzie Nowy Izrael nad Wisłą. Dlaczego? Bo nie mamy sojuszników ani nawet przyjaciół, a państwo jest bankrutem. Celowa robota.

 10. Niepotrzebny nam Izrael, USrael mały i wielki szatan z politykami jak umoczeni w pedofilie Biden, Trump który podpisał akt 447, Clinton, George Bush sr …
  Ja wiem co należy zrobić zrównać z ziemią Izrael, USrael zwłaszcza Washington DC, Nowy Jork, Kalifornie …

 11. Odwołując się do Polski, a nie do „władz RP”, minister Lapid niewątpliwie oczekuje jakichś tak zwanych antysemickich odpowiedzi.

Comments are closed.