Maski opadają. Minister zdrowia: szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: ABEL F. ROS | Qapta.es
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: ABEL F. ROS | Qapta.es

Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku, a władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023.

Jak poinformowała w wywiadzie dla radia Onda Cero minister zdrowia Carolina Darias, służby medyczne Hiszpanii zamierzają co roku prowadzić ogólnokrajowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Potwierdziła, że rząd zawarł już umowy na zakup preparatów przeciwko Covid-19 na najbliższe dwa lata z koncernami Pfizer i Moderna.

Według minister Darias kontrakty z tymi koncernami zostały podpisane w ostatnich dniach. Ich wartość wynosi odpowiednio 1,8 mld euro oraz 480 mln euro.

Z szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że do czwartkowego wieczora służby medyczne tego kraju wykorzystały 52,8 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Resort sprecyzował, że pełny proces szczepień zakończyło już 25 mln obywateli.

Od środy w 47-milionowej Hiszpanii utrzymuje się dobowa liczba zakażeń koronawirusem na poziomie około 30 tys. W sumie zachorowało na Covid-19 już 4,24 mln osób, a zmarło po infekcji 81,8 tys. pacjentów.

NCzas/PAP

14 KOMENTARZE

  1. „Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku”.
    Aż przyjdzie taki moment, że nie będzie kogo szczepić, z powodu NOPów (zgonów)…

  2. Przez ponad 1,5 roku w 47 mln Hiszpanii zachorowało 4,2mln osób w tym z tych 4,2mln 80% bez objawów to taka groźna plandemia ze strach na ulice wychodzic🤣🤣🤣 Ale kovidiotom i tak nie wytłumaczysz. Czy ktos sie nad tym w ogóle zastanawiał? Przecież te cyfry to jakieś żarty są do tego co oni wyrabiają.

  3. Ciekawe ile Niedzielski z Morawieckim dostają od miliona sztuk szprycy? No bo Dworczykowi to pewnie kapią jakieś ochłapy z pańskiego stołu.

    Z kryminalnej historii Pfizera wynika, że są dosyć hojni wobec politycznych dealerów.

  4. Były dyrektor naukowy Pfizera ostrzega, że powtarzanie szczepień ma na celu ludobójstwo, czyli mordowanie pod pretekstem ochrony zdrowia. To jest niewypowiedziana wojna ,,rządów” ze społeczeństwem.

  5. Dane VAERS opublikowane dzisiaj przez CDC wykazały łącznie 491 218 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych ze wszystkich grup wiekowych po szczepionkach COVID, w tym 11 405 zgonów i 48 385 poważnych obrażeń w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 16 lipca 2021 r.

  6. Gość Weinsteina dr Robert Malone, były badacz z Salk Institute, któremu często przypisuje się pomoc w opracowaniu technologii szczepionek mRNA, został zawieszony w serwisie LinkedIn, a gość Weinsteina dr Pierre Kory z Front Line COVID-19 Critical Care Alliance miał swoje wystąpienia usunięte przez YouTube. Nawet Satoshi Ōmura, który otrzymał Nagrodę Nobla w 2015 roku za pracę nad iwermektyną, podobno miał w tym tygodniu usunięty film przez YouTube.”

Comments are closed.