Moskwa walczy z mediami społecznościowymi. Kolejne kary dla Twittera i Facebooka

zarażony koronawirusem na Kremlu fot. pixabay.com
Kreml fot. pixabay.com

Sąd w Moskwie ukarał w czwartek serwis społecznościowy Twitter dwiema grzywnami w łącznej wysokości 5,5 mln rubli (74 tys. USD). Sąd uznał, że Twitter popełnił wykroczenie administracyjne nie usuwając na żądanie regulatora internetu treści zakazanych w Rosji. Wcześniej kara została nałożona też na Facebooka.

Jest to kolejna grzywna dla Twittera orzeczona przez rosyjski sąd. Pod koniec maja łączna wysokość kar finansowych, jakie sądy nałożyły na serwis wynosiła 27,9 mln rubli (ponad 377 tys. USD).

Wcześniej w czwartek sąd ukarał portal społecznościowy Facebook, również uznając, że portal nie usunął zabronionych w Rosji materiałów. Facebook ma zapłacić 6 mln rubli (ponad 81 tys. USD).

Jest to trzecia kara nałożona na Facebook od maja. W maju sąd orzekł grzywnę w wysokości 26 mln rubli (ponad 351 tys. USD), a w czerwcu – 17 mln rubli (230 tys. USD).

W Rosji przyjęto niedawno prawo, na mocy którego zagraniczne koncerny internetowe będą musiały otwierać w tym kraju swoje przedstawicielstwa. Za niespełnienie tego wymogu grozić będą kary, włącznie z ograniczeniem dostępu do danego serwisu. Od dłuższego czasu władze rosyjskie żądają także od gigantów internetowych lokalizacji danych na terenie Rosji.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. W tytule Moskwa walczy z mediami społeczn. czyli je prześladuje. Kolejny raz V kolumna w Nczasie przemyca lewackie treści. Tytuł powinien brzmieć : „Moskwa kolejny raz nakłada karę na żydowskie media łamiące rosyjskie prawo”. To nie Putin jest przestępcą, jak sugeruje agent wpływu, tylko Zukerberg. Panie Sommer, kup Pan Pegasusa, znajdź Pan tą czarną owcę i wywal Pan na zbity pysk z redakcji.

  2. szkoda, że polski rząd jest taki uległy i nic nie robi z zagranicznymi mediami w Polsce, które dezinformują Polaków i wspierają lewactwo

  3. Cyp 14:05, jakoś podobnie bym ujął……. Tytuł może być taki jak jest – budzący grozę zamordyzmem Moskwicinów w tym przypadku. Ale chyba nie mniej adekwatny były: „Moskwa nakłada kary na ściśle kontrolowane portale ży-amerykanskie, podające się za spontaniczne (przynajmniej częściowo) media społecznościowe”

Comments are closed.