„Oj dana, oj dana, szprycunia kochana!” Koła Gospodyń Wiejskich będą promować szczepienia. Duże pieniądze do wzięcia

Kto najładniejsze zdjęcie zrobi, ten całkiem nieźle zarobi. Foto: Pixabay
Kto najładniejsze zdjęcie zrobi, ten całkiem nieźle zarobi. Foto: Pixabay
Koła gospodyń wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. Od piątku mogą składać wnioski o dofinasowanie wydarzeń promujących szczepienia – poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Mogą na ten cel otrzymać 8 tys. zł. Z pieniędzy, które pochodzą m.in. z naszych kieszeni.

Sumy przeznaczone na dofinansowanie kół mają być wykorzystane na finasowanie organizowanych przez nich lokalnych wydarzeń promujących akcję szczepień. Wnioski o takie dofinasowanie należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dla kół z najlepszymi wynikami w promocji szczepień przewidziano nagrody. Zwycięskie koło otrzyma 100 tys. zł, za drugie i trzecie miejsce będzie to 50 tys. zł.

„Koła gospodyń wiejskich cieszą się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. Osoby działające w tej organizacji są najczęściej zaangażowane na rzecz swojej okolicy. Właśnie dlatego Narodowy Program Szczepień do promowania idei szczepień przeciw COVID-19 włącza gospodynie” – podało w komunikacie prasowym Centrum Informacyjne Rządu.

Promocja została podzielona na cztery elementy. Pierwszy to Festyn #SzczepimySię z KGW (kwota dofinansowania jednego wydarzenia wynosi maksymalnie 8 tys. zł) – festyn może trwać 1-3 dni, a każde koło może zorganizować maksymalnie trzy wydarzenia. Warunkiem dofinansowania jest zapewnienie m.in. możliwości szczepienia dla uczestników przez co najmniej 5 godzin dziennie.

Drugi to Premia za Szczepienia KGW – mogą ją uzyskać wszystkie koła organizujące festyn, na którym zostanie zaszczepionych minimum 100 osób pierwszą dawką. Po spełnieniu tego warunku koło gospodyń wiejskich otrzyma środki finansowe za każdą osobę zaszczepioną podczas festynu: 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60. roku życia, 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60 roku życia. Środki wypłacane są na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, do wyczerpania puli.

Trzeci to KGW na Medal #SzczepimySię – ogólnopolski konkurs na najlepszych tysiąc wydarzeń w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia. KGW otrzymuje dwa punkty za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej przed rokiem 1962 oraz jeden punkt za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej nie wcześniej niż w 1962 r. Główna nagroda w tym konkursie to 100 tys. zł – przyznawana za I miejsce.

Czwarty element to Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW – głosowanie na najładniejsze zdjęcie z festynu KGW, promujące szczepienia. 25 tys. zł za pierwsze miejsce.

Programy profrekwencyjne dla KGW będą trwały do końca września 2021 r.

A za te wszystkie fanaberie – żeby nie było wątpliwości – zapłacimy, rzecz jasna, my wszyscy.

19 KOMENTARZE

  1. Nic to nie da te wymysły tych thebili nie poradziłby sobie żadne z nich z butami z piwem sami pfff historycy teoretycy thebile … Szpryca się skończyła i tyle ….

  2. I tacy ludzie mają prawo głosu do Sejmu. do Senatu i na wójta. Nic dziwnego, że durni potem w trąbę robią, ale dlaczego ja mam też cierpieć za głupotę innych? Kwinesencja demokracji…

  3. Szanowne Gospodynie. W budzecie zgubilo sie 225mld zlotych, a gonia tego, co to ujawnil. Bierzcie ta kase i promujcie wiedze o powiklaniach, oraz robienie domowych przetworow – a zwlaszcza powideł. A pozniej te powidły da im sie do skosztowania :)

  4. Dane VAERS opublikowane dzisiaj przez CDC wykazały łącznie 491 218 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych ze wszystkich grup wiekowych po szczepionkach COVID, w tym 11 405 zgonów i 48 385 poważnych obrażeń w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 16 lipca 2021 r.

  5. Gość Weinsteina dr Robert Malone, były badacz z Salk Institute, któremu często przypisuje się pomoc w opracowaniu technologii szczepionek mRNA, został zawieszony w serwisie LinkedIn, a gość Weinsteina dr Pierre Kory z Front Line COVID-19 Critical Care Alliance miał swoje wystąpienia usunięte przez YouTube. Nawet Satoshi Ōmura, który otrzymał Nagrodę Nobla w 2015 roku za pracę nad iwermektyną, podobno miał w tym tygodniu usunięty film przez YouTube.”

  6. Cały czas mówię: a kiedy wykorzystają historyczny duet „Szczepko i Tońcio”? Szczepko mógłby zachęcać do szczepień….. :)

  7. No cóż: money makes the world go around. To nie wina pań z kół gospodyń. Nie prowadzą śpiewów żyd. ani tańców jak na filmie Austeria. Skąd więc pieniądze? Państwo nad Wisłą, budżet, nie jest szczodre dla tego typu kół.

  8. „Oj dana, oj dana wyszprycuje mnie mama. Obetną mi nogi po same kolana, obetną mi nogi mamusi kochana, będę tańcowała, ale na barana”.
    Ale się porobiło.

Comments are closed.