CBA zatrzymało syna szefa NIK Mariana Banasia

Marian Banaś / Fot. PAP/Mateusz Marek
Marian Banaś / Fot. PAP/Mateusz Marek
CBA zatrzymało Jakuba B. To społeczny doradca prezesa NIK Mariana Banasia, a prywatnie jego syn.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie oraz społecznego doradcy prezesa NIK. To efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

CBA poinformowało, że zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

„W toku postępowania śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który został poddany analizie. W związku z powziętymi ustaleniami przeprowadzono dzisiaj dwie realizacje. Na terenie województwa małopolskiego funkcjonariusze CBA zatrzymali społecznego doradcę Prezesa NIK – Jakuba B. Również na terenie Małopolski, przy współudziale funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, agenci CBA zatrzymali Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie – Tadeusza G.” – czytamy na stronie CBA.

CBA poinformowało, że zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty.

„Materiał zgromadzony przez śledczych wskazuje, że Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie kilkukrotnie ujawnił osobie nieuprawnionej informacje, które uzyskał w toku prowadzonych czynności służbowych, przekraczając tym samym swoje uprawniania. Ustalono ponadto, że uzyskawszy informacje o popełnieniu przestępstw nie dopełnił ciążących na nim obowiązków i nie zawiadomił właściwych organów” – przekazało CBA.

„Jak ustalono, drugi z zatrzymanych kilkukrotnie posługiwał się poświadczającymi nieprawdę dokumentami w toku prowadzonych rozliczeń z krakowskimi Urzędami Skarbowymi, jak również w celu uzyskania dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie” – wskazano.

Źródło: CBA

28 KOMENTARZE

 1. UUUUUUUUU!!!!!
  To się Marian wqrwi!!!!!!!!!!!!
  Zaraz zaczną różne ciekawostki z NIK wypływać!!!!
  Teraz tylko popcorn , piwko i usiąść wygodnie!!!

 2. Żydo-po-pisowski aparat ucisku mści się na Pancernym Marianie, ciekawe co tam dalej w grafiku parszywej żydo-komuny, może jakaś aferka seksualna widać schemat podobny do nękania Leppera. Trzymam kciuki za Pancernego Mariana bo to człek twardy i prawy.

   • Co masz mu do zarzucenia??? W 1979 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ. W 1980 ukończył studia podyplomowe z religioznawstwa na UJ. Studiował też filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej. Odbył pozaetatową aplikację sądową zakończoną w 1996 egzaminem sędziowskim oraz aplikację Najwyższej Izby Kontroli. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu audytu wewnętrznego (2009–2010).

    • Od 1976 organizator kolportażu i kolporter niezależnych wydawnictw w Krakowie i na Podhalu. W latach 1976–1980 jako jeden z założycieli działał w ramach lokalnej Akcji na rzecz Niepodległości. Jest karateką (1 dan) i trenerem karate.
     Dla mnie to człek prawy.

  • he he he pancerny prawy??? syn doradcą dla ojca!!! co jeszcze???!!! może napiszemy że nadszedl kres dla nepotyzmu,jak to niedawno oglosil PIS ,HE HE HE
   Czego TO jeszcze LUD nie słyszał,no czego,??? Może na dzidy zaczną się bić? LUD PISowski czeka,

   • A co w tym złego, że syn doradza ojcu??? Jak dobrze doradza to jest ok. Pancerny Marian ma 1 dana w Karate, pół życia spędziłem w sportach walki, znam masę instruktorów i ludzi z tego środowiska i od dobrych znajomych, którzy go znają osobiście wiem, że Marian to bardzo porządny, prawy i uczciwy człowiek.

    • Ja nie ten-tego, by go oceniać, syn ojcu jak najbardziej, ale po qmpelsku – bez wynagrodzenia. A jak jest w tym przypadku?

 3. Jest reakcja Kamińskiego na wpis Banasia na nowym koncie Twitterowym MSWiA, dwa dni temu napisał mu że będzie go obserwował😎, a dziś zatrzymują jego syna.
  Kamiński to ohydna postać, wg świadka w wywiadzie na kanale CEP, pacyfikował pałą protesty studentów w czasach PRL, dlatego z dużym prawdopodobieństwem był za komuny esbekiem, skoro doprowadził do policyjnej masakry podczas marszu niepodległości i protestów kowidowych.

 4. Tylko na to właśnie liczą, zaostrzenie konfliktu. Wroga nigdy nie lekceważ, mają jedną systemową wadę, im zależy na niejawności, tobie nie. Na pewnym forum .onion latają zdjęcia twarzy ludzi z policji, służb, sporo z Warszawy, też Płock, Białystok, Ciechanów, Marki, Łodzi, tak więc jeszcze ich zlicytujemy, a majątek pójdzie do poszkodowanych przez te ścierwa.

 5. Tusk dogaduje się z Konfederacją? Żukowska: „Słyszałam o tym od posła Nitrasa”; „Jako Polka boję się takich rządów”
  I jak wak lewaki w ryjach z Konfederacji? Poslanka łze?

  • Posiełka nie łże ale się obawia, jako polka.
   Każden siem obawiuje, jeden jako polka inen jako posiełka.
   A na ten przykład cienżarufki ze żwirem jezdzom i siem nie obawiujom, taka rubryka.

  • a poseł Nitras od posła Budki, a ten od posła Schetyny, któremu powiedział to sam Kaczor Donald z Hameryki (a dokładnie podróba z Niemiec – taki niemiecki szajs); no, to musi to być prawda; i to objawiona, albo przyśniona; trzeba tylko ustalić kto śnił – ten z końca, czy ta z początku;

  • 1. rozmawiać należy z każdym, nawet hitlerem, stalinem, pol potem
   2. każdy chce zniszczyć Konfederację (lub ją przyłączyć do siebie, ale wtedy K. przestałaby być sobą czyli została zniszczona)
   3. myślę, że za poważne kłamstwa (pomówienia) z ust polityków powinna być poważna kara (nie nagany)

   4. rząd tuska z Konfederacją może wchodzić w grę, ale na warunkach, których tusk nie spełni (np. aferzyści do lochu)

  • Czyli KTO???????? kuźwa,ja domyślam się kogo masz na myśli,ale na forum są ludzie nieświadomi,więc ……dawaj choć przezwisko,😀no na odwagę walnij se cuś

 6. czy nie można to zrobić w jakiś cywilizowany sposób np. wysłać wezwanie??? przecież do Izraela nie ucieknie. Rodzina i dzieci tylko cierpią na takich bzdurnych pokazówkach.

 7. O cholercia, znowu reżim Kaczafiego zatrzymuje człeka niewinnego jak pupcia niemowlęcia, koniec świata. Pancerny Marian zapewne wytoczy olbrzymie działa, ale one wystrzelą?

 8. Uuu…Robi się ciekawie, idzie w kierunku rozwiązania siłowego.
  Albo pancerny Marian wyciagnie kwity, albo go ugotują.

Comments are closed.