Premier Izraela: niezaszczepieni narażają pozostałą część populacji na życie w lockdownie

Benet
Premier Izraela Naftali Bennett.
Premier Izraela Naftali Benet skrytykował obywateli, którzy nie chcą się szczepić przeciw Covid-19. Stwierdził, że narażają oni pozostałą część populacji na życie w lockdownie – poinformowały w piątek izraelskie media.

„Milion Izraelczyków odmawia zaszczepienia” – powiedział premier. „Narażają całą populację, narażają pozostałe osiem milionów na życie w lockdownie” – ostrzegł premier, który jak pozostali covidianie uważa, że szpryca jest lekiem na całe zło tego świata. „Szanuję różne opinie, ale jest pewna granica, gdy chodzi o ludzkie życie. Chcielibyśmy, by Izrael był otwartym i bezpiecznym państwem. By tak się stało, każdy uprawniony do szczepienia musi to zrobić” – mówił Benet w telewizyjnym przemówieniu w czwartek.

W Izraelu każdy powyżej 12. roku życia może zaszczepić się przeciw Covid-19.

Izraelski premier podkreślał, że osoby przeciwne szczepieniom narażają na niebezpieczeństwo zdrowie swoje i innych. W związku z tymi obawami przywrócono tzw. zielony certyfikat, który uprawnia zaszczepionych do brania udziału w wydarzeniach gromadzących powyżej 100 osób. Benet wyjaśnił, że osoby niezaszczepione będą mogły brać udział w tych wydarzeniach jedynie po zaprezentowaniu negatywnego testu na Covid-19, za który będą musieli sami zapłacić. Co oznacza segregację sanitarną.

„Nie ma żadnego powodu, aby podatnicy, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek, szczepiąc się, płacili za testy na Covid tych, którzy odmawiają zaszczepienia się” – tłumaczył premier.

Decyzja o ponownym wprowadzeniu „zielonego certyfikatu” zbiegła się z opublikowanymi w czwartek przez izraelskie ministerstwo zdrowia danymi, z których wynika, że szczepionki chronią w 91 proc. przed poważnymi przypadkami Covid-19, a jedynie w 39 proc. przed transmisją wirusa.

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od początku lipca w Izraelu liczba nowych zakażeń koronawirusem systematycznie rośnie. W czwartek infekcję stwierdzono u 1434 osób, a trzy osoby chore na Covid-19 zmarły; 63 proc. populacji kraju otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19, a 57 proc. jest w pełni zaszczepione.

12 KOMENTARZE

 1. Chodzi o pana obecność. Bo widzi pan, lokatorzy się opierają, nie chcą sprzątać. No i niech mi pan powie, że jak oni nie chcą sprzątać, czy od tego będzie czyściej?
  ..Zenobiusz Furman Chyba nie.
  .. Anioł: A jak nie będzie czyściej, to jak będzie? Brudniej tak? No i kto na tym ucierpi?
  Furman Chyba wszyscy.
  ..Stanisław Anioł No właśnie, no my wszyscy ucierpimy. No więc właśnie chodzi o to, żeby pan dał przykład, taki moralny.

  • A właściwie to nie ma co żartować, jak przy „zwyczajnych” krajach, bo to jednak „oni”, kraj który jest traktowany „inaczej” niż inne, przez „społeczność międzynarodową” etc etc

  • Milion osób nie wyszczepionych pozaraża wyszczepionych?To jaki jest sens wyszczepu?muszę zapytać Szczepanów oni to zaraz akuratnie wytłumaczą.

 2. Ha ha ha !!!
  Niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym zwłaszcza, że szprycowanych jest większość, latający cyrk Monty Kowida.

 3. Czyli potwierdza, że tzw. szczepionka nie działa, bo przy 80% wyszczepieniu populacji nie powinno być żadnych problemów, a szpryca powinna chronić tych co się poddali eksperymentowi. To niezaszczepieni powinni się obawiać zgodnie teorią o ochronnej roli szczepień.

 4. Jakim cudem niezaszczepieni zagrażają? Jeżeli ja się zaszczepię, to jestem chroniona, więc co mnie obchodzi, że ktoś jest niezaszczepiony. Jego zdrowie i jego problem. Jeżeli się nie szczepię, to dlatego, że mam gdzieś tego wirusa. Jeden z wielu. Moje ryzyko. A skoro ryzykuję to po zachorowaniu z pewnością nie skorzystam z wizyty u pseudolekarzy, którzy zabijają a nie leczą.

 5. Dane VAERS opublikowane dzisiaj przez CDC wykazały łącznie 491 218 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych ze wszystkich grup wiekowych po szczepionkach COVID, w tym 11 405 zgonów i 48 385 poważnych obrażeń w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 16 lipca 2021 r.

 6. Czy to nie jest przypadkiem antysemityzm?
  Ten cały Naftali ma niezbyt semicką fizjonomię, taką raczej podlaską.

Comments are closed.