Premier Włoch: „Apele o to, by się nie szczepić, to zachęcanie do tego, by umierać”

ofiary/Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay
Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay
„Apele o to, by się nie szczepić, to zachęcanie do tego, by umierać” – oświadczył w czwartek premier Włoch Mario Draghi na konferencji prasowej. Jego rząd wydał dekret o rozszerzeniu stosowania przepustek Covid-19 na restauracje, kina, teatry, siłownie, baseny.

Na mocy rozporządzenia rządu od 6 sierpnia jedna dawka szczepionki uprawniać będzie wszystkich w wieku od 12 lat do wejścia do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, do teatru i kina, do udziału w różnych imprezach sportowych, wstępu na basen, do siłowni, na targi, zjazdy, do parków rozrywki i salonów gry.

Rada Ministrów zdecydowała, że nadal będą zamknięte dyskoteki.

– Gospodarka ma się dobrze, rusza z miejsca, kraj rośnie w rytmie wyższym niż inne kraje europejskie – mówił premier Draghi. Szef rządu ostrzegł, że zagrożenie stanowi jednak wariant Delta koronawirusa.

Draghi poproszony o komentarz do głosów niektórych polityków, przeciwnych szczepieniom odparł kategorycznie: „Apele, by się nie szczepić, to zachęcanie do tego, by umierać”. – Niech Włosi się szczepią, muszą chronić siebie i swoje rodziny – wezwał.

Wyjaśnił, że tzw. Green Pass, czyli unijna przepustka Covid-19 nie jest „kaprysem” rządu, ale warunkiem, by nie zamykać ponownie poszczególnych branż. – Bez szczepień trzeba będzie znowu wszystko zamknąć – podkreślił Draghi.

Jednocześnie zaznaczył: „Lato jest spokojne i chcemy, aby takie pozostałe”.

Przepustka Covid-19, jak wyjaśnił premier, jest „krokiem, dzięki któremu obywatele mogą kontynuować swoją aktywność mając gwarancję, że nie znajdą się w otoczeniu osób zarażających”.

– To narzędzie zapewniające spokój, a nie odbierające go – ocenił Draghi.

Obecny na konferencji w Kancelarii Premiera minister zdrowia Roberto Speranza podkreślił, że należy „rozważyć użycie wszystkich potencjalnych narzędzi”, by doprowadzić do tego, aby zaszczepiło się 15 procent nauczycieli, którzy jeszcze tego nie zrobili.

– Dla całego rządu absolutnym priorytetem jest szkoła i dołożymy wszelkich starań, by zapewnić jej otwarcie w warunkach pełnego bezpieczeństwa – powiedział minister.

Speranza poinformował, że liczba wykonanych w kraju szczepień przekroczyła 63 miliony, a 40 mln osób pobrało już przepustki Covid.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie do antyszczepionkowców: liderem szczepień jest Izrael. Czy Żydzi są wg was aż tak głupi, że samych siebie chcą „szprycami” wykończyć? 😋

  • Jak chcesz powiedz że chcesz koktail Fiszera,modernę,astrę, Johnsona,sputnika i chińczyka to będziesz niesmiertelny

  • Według propagandy Izrael jest liderem szczepień a ile w tym prawdy
   Palestyńczycy nie chcą się szprycować :)

  • W tych klockach chodzi o inwigilację i kontrolę społeczeństwa oraz wdrożenie chińskiego modelu ID obywateli którym można dowolnie kształtować podstawowe prawa i to indywidulanie w zależności o kryteriów ustalanych przez władze. Szczepionka to tylko pomysł na to jak to sprawnie i skutecznie wdrożyć więc tak gdzie ciśnienie na taki ustrój jest większe to i na szczepionkę jest większe.

  • Nie tylko Izrael przoduje ale np: Malta, Seszele, UK, Kanada, UAE, Hiszpania etc Statystyki są dostępne tutaj: ourworldindata.org Z innej strony pytanie, jak to by wyglądała ze wszyscy się „szczepią” dookoła a oni nie? Od razu rozpoczęły się teorie spiskowe. Oprócz podpisali „dobry’ kontrakt na wymianę info za „szczepionki”.

  • Ale pytasz tylko antyszczepionkowców o szczepionki, czy pytasz zdecydowaną większość świadomych ludzi o stosunek do eksperymentalnej terapii genowej? Bo ja Ci odpowiem krótko co myślę o moim i mojej rodziny udziale w tym cyrku: NIE. Obojętne ile ci zaplaca, ilu was zatrudnią i jak sprytne pytanie zdołasz ułożyć koleżko ;)

  • Moim zdaniem odpowiedź jest dość prosta – dla tych gadów z piekła rodem nie ma znaczenia czy to jakiś Żyd czy goj. Liczy się sztuka. Po za tym ortodoksi się nie szczepią a oni już kumaja bardziej o co kaman.

  • Izrael jest też jednym z liderów w hospitalizacjach i zgonach na covid wśród osób zaszczepionych. Natomiast, że sami siebie, lepiej sprawdź np. rolę lokalnych przywódców żydowskich w zagładzie polskich Żydów.

  • A kiedy to padły słowa ” Jego krew na nas i na dzieci nasze”?Hitlerowi nie wyszło więc Żydzi wykańczają sami siebie.Zgodnie z własnym życzeniem.

 2. powoli, ale nieublaganie zbliza sie krwawa wiosna ludow w europie, jak 1848

  lepiej miec domek na wsi, bo miasta splyna krwia.

 3. „Przepustka Covid-19, jak wyjaśnił premier, jest „krokiem, dzięki któremu obywatele mogą kontynuować swoją aktywność mając gwarancję, że nie znajdą się w otoczeniu osób zarażających”
  Co za bzdury wygaduje ten człowiek. To on nie wie że zaszczepieni reż się zarażają, zarażają innych i chorują, a jest premierem?

Comments are closed.