Segregacja sanitarna nie przejdzie. Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych

Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych. / Dostawca: PAP/PA
Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych. / Dostawca: PAP/PA
Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szczepienia przeciw Covid-19 – poinformował amerykański magazyn muzyczny Rolling Stone.

Muzyk ogłosił swoją decyzję w odpowiedzi na zapowiedź premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, że certyfikaty sanitarne będą wymagane między innymi w klubach i salach koncertowych.

W połowie maja Clapton przyznał, że bardzo odchorował przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19. Wywołała ona u niego ciężkie skutki uboczne, zarówno po przyjęciu pierwszej, jak i drugiej dawki.

76-letni brytyjski muzyk już wcześniej nieprzychylnie wypowiadał się na temat decyzji swojego rządu. Clapton na początku tego roku skrytykował władze za surowe ograniczenia covidowe w utworze „Stand And Deliver”. Nagranie powstało we współpracy z Van Morrisonem, który również jest krytykiem restrykcji.

Pierwsze duże koncerty Claptona na Wyspach Brytyjskich zapowiedziane są dopiero na maj 2022 roku. We wrześniu br. artysta zagra kilka koncertów w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Austin w stanie Teksas, czy w Tampie na Florydzie.

(PAP)

13 KOMENTARZE

  1. Blues to muzyka wolności więc zaprzeczeniem całego dorobku byłoby podporządkowanie się restrykcjom. Brawo Eryk :-)

  2. Mówiąc o Claptonie nalezy też wspomnieć o Van’ie Morrison’ie. To on wielokrotnie i dobitnie wypowiadał sie w tonie antylockdownowym, w ubiegłym roku nagrał kilka piosenek w tym do jednej namówił Claptona. W maju 2021 wyszła ponad 2-godzinna płyta Vana w takim samym, krytycznym tonie zarówno wobec działań rządów jak i dużych mediów. Płyta po kilku bardzo niepochlebnych recenzjach (za warstwę tekstową) w zasadzie została całkowicie przemilczania (niepisanym zakazem promocji w głównych mediach).

Comments are closed.