Fałszywe paszporty covidowe to już we Francji niemal plaga

Szczepionka przeciw COVID-19 oraz Zielony Paszport - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, autor: U.S. Secretary of Defense/ktalegal (kolaż)
Niedawno pisaliśmy o zatrzymaniu w Paryżu odpowiedzialnej za handel fałszywymi świadectwami szczepień aptekarki. Zamiast zastrzyków ograniczała się tylko do wpisywania danych klientów do rejestru zaszczepionych. „Usługa” taka kosztuje od 200 do 300 euro.

Teraz 30-letnia kobieta została aresztowana w ośrodku szczepień w Grenoble. Jej także postawiono jej zarzut wystawiania fałszywych świadectw szczepień. Grozi jej wyrok do 7 lat więzienia i grzywna w wysokości 100 000 euro.

Przyznała się prokuratorowi, że wystawiła kilkanaście fałszywych zaświadczeń i „czasami brała za to pieniądze”.

Jednak rewizja w jej domu ujawniło pozornie ważne świadectwa szczepień, ale z odręcznymi wpisami i różnymi nazwiskami i numerami ubezpieczenia społecznego. Pracowała w centrum szczepień umiejscowionym na terenie wystawienniczym Alpexpo. Doniósł szef ośrodka, bo zobaczył w torbie pracownicy kilka świadectw szczepień”.

Zatrzymana kobieta była pracownikiem administracyjnym i pracowała w rejestracji pacjentów. Policja szuka jej wspólników i adresatów fałszywych zaświadczeń.

W mijającym tygodniu w sumie sześć osób zostało oskarżonych o wystawianie „paszportów koronawirusowych”, z czego dwie umieszczono w areszcie. Przypadki te dotyczyły regionu paryskiego. Popyt jedna istnieje, a niektórzy wolą zapłacić za świadectwo, niż się zaszczepić. Dzięki wprowadzaniu „paszportów” rośnie tylko ich „czarny rynek”.

Źródło: VA

6 KOMENTARZE

  1. „Zamiast zastrzyków ograniczała się tylko do wpisywania danych klientów do rejestru zaszczepionych.”
    Zwykłe bezczelne kłamstwo.
    Kobieta realizowała rządowe wytyczne dotyczące medycyny i leczenia. Tak jak stosowane są teleporady, tak ona stosowała teleszczepienia.
    Więc o co tyb bandytom chodzi?

  2. To tylko przejściowe drobiazgi. Docelowo nie będzie żadnych paszportów, jak tylko wyjdziesz z nory i nie będziesz miał interfejsu komunikacji z siecią rzeczy to system się tobą zajmie niezwłocznie (myślę że strażnikiem i egzekutorem będą nadajniki 5G) .

Comments are closed.