Horror bez happy-endu! Polscy siatkarze przegrali z Islamską Republiką Iranu na inaugurację IO

Polscy siatkarze na igrzyskach w Tokio.
Polscy siatkarze na igrzyskach w Tokio. (Fot. PAP)
Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z Islamską Republiką Iranu na inaugurację Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg, który skończył się na przewagi w tie-breaku.

Polacy rozpoczęli spotkanie świetnie i bez najmniejszych problemów wygrali pierwszego seta do 18.

Niestety, potem gra biało-czerwonych się posypała. Szczególnie na przyjęciu, co skrzętnie wykorzystywali Irańczycy. Wygrali dwa kolejne sety, a i w czwartym byli blisko wygranej, co oznaczałoby zwycięstwo w meczu.

W końcówce czwartego seta Polacy wrócili jednak do „swojej” gry i doprowadzili do tie-breaku. Ten miał dramatyczny przebieg, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale finalnie to Irańczycy (występujący na IO jako Islamska Republika Iranu) zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali na przewagi 23:21.

Przegrana w tie-braku oznacza, że Polska zapisze na swoim koncie 1 punkt, a Iran – 2.

Porażka nie przekreśla szans biało-czerwonych na olimpijski medal. Polacy w grupie A zagrają jeszcze z Włochami, Wenezuelą, Kanadą i Japonią. Do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze z sześciu drużyn.

We wcześniejszych spotkaniach grupy A Japonia pokonała Wenezuelę 3:0 (25:21, 25:20, 25:15), a Włochy wygrały z Kanadą 3:2 (26:28, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11).

Polska – Islamska Republika Iranu 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23)