Izrael. Młody Palestyńczyk zastrzelony podczas protestu przeciw żydowskiemu osiedlu

Izrael Źródło: Pixabay
Izrael Źródło: Pixabay
Izraelscy żołnierze zastrzelili młodego Palestyńczyka podczas protestu na Zachodnim Brzegu Jordanu przeciwko żydowskiemu osiedlu – poinformowało w piątek późnym wieczorem ministerstwo zdrowia Autonomii Palestyńskiej.

Mieszkańcy wioski Nebi Saleh w pobliżu Ramallah protestowali przeciwko ekspansji, jak mówią, pobliskiego żydowskiego osiedla na ich ziemie.

Według świadków izraelscy żołnierze otworzyli ogień, gdy tłum zaczął obrzucać ich kamieniami. Od kul zginął 17-letni Palestyńczyk.

Ocenia się, że na obszarach wschodniej Jerozolimy i Zachodniego Brzegu Jordanu, okupowanych przez Izrael od 1967 roku, mieszka łącznie 600 tys. Izraelczyków. Są oni skupieni w 140 osiedlach żydowskich, jakie tam powstały.

Palestyńczycy sprzeciwiają się polityce władz Izraela dążących – drogą faktów dokonanych – do zmiany struktury etnicznej terenów na wschód i północ od Jerozolimy. Większość społeczności międzynarodowej uważa, że osiedla te są nielegalne i stanowią przeszkodę dla pokoju.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. Większość społeczności międzynarodowej uważa, że osiedla te są nielegalne i stanowią przeszkodę dla pokoju i cóż tego? Ta większość jest zadłużona w żydowskich bankach i jedyne co jeszcze może to uważać. A tamci mordując Palestyńczyków w tym samym czasie nauczaja świat o holokauscie.

  2. Ostatni raz próbuję w tym temacie, bo cenzor ewidentnie troszczy się o samopoczucie żydostwa i ichnich pachołków. Żydostwo z naddatkiem zbierze to co teraz zasiewa, i będzie znowu płacz i rwanie pejsów że goje się na nich poznali…

  3. bo tak oficjalnie określane są działania armii izraelskiej w Palestynie.

    O dziwo, państwo zbrodniarzy irackich zostało zaatakowane i zniszczone przez społeczność międzynarodową, państwo RPA zostało zniszczone przez społeczność międzynarodową, a państwo izrael z jakiegoś niepojętego powodu cieszy się swobodą działań, poparciem i nawet wsparciem militarnym i finansowym.

    Ktoś wie dlaczego?

Comments are closed.