Poznań. Kierująca autobusem miejskim wjechała pod prąd! O włos od tragedii [VIDEO]

Autobus w Poznaniu wjechał pod prąd.
Kuriozalna, ale i niebezpieczna sytuacja w Poznaniu. Autobus wjechał pod prąd na ruchliwej ulicy. (Fot. screeny z filmu)
Kierująca autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu (MPK) pomyliła trasę i wjechała pojazdem pod prąd. Nagranie robi furorę w internecie.

W godzinach popołudniowych w piątek kierująca autobusem linii nr 178 pomyliła trasę w rejonie ulicy Naramowickiej w Poznaniu. Jezdnia była dwupasmowa, więc pozostali uczestnicy ruchu musieli czym prędzej zjeżdżać na prawy pas, by uniknąć czołowego zderzenia.

Ostatecznie po dojechaniu do skrzyżowania kierująca zawróciła i pojechała ustaloną trasą linii 178.

Kobieta pracuje jako kierowca w poznańskim MPK od 1,5 roku. Przewoźnik wyjaśnia sytuację. Wiadomo, że kobieta w swoim raporcie przyznała, że pomyliła trasę, za co przeprosiła pasażerów.

„Zabezpieczany jest zapis monitoringu. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że pani kierowca otrzyma naganę za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i zostanie skierowana do ośrodka szkolenia na weryfikację wiedzy i umiejętności” – poinformowała rzecznik prasowy MPK Poznań Agnieszka Smogulecka.

Nagranie z zajścia można zobaczyć poniżej.

7 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy JA dostałbym od psiarni TYLKO naganę za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym jadąc SAM. Domyślam się, że pani z MPK wiozła pasażerów. Powinni skarżyć firmę ze stolicy Pyrlandii lub kierowcę za narażenie ich zdrowia i życia. Mogą też wystawić naganę :).
  Brak informacji nt. trzeźwości i obecności narkotyków we krwi. Że co? Że kobieta? I nie ma potrzeby?
  @Freelancer: Nie odhaczaj „save my mail, etc.” :).

 2. Pewnie byla ,,zaszczepiona.” I przejeżdżała koło nadajnika sieci 5G. Jest coraz więcej zasłabnięć w komunikacji szczepanów, którzy stwarzają zagrożenie na drodze.

 3. Tak naprawdę tu widać rozum i umiejętności kobiet w sytuacji gdy „pracują” i mają zaliczone na ocenę doskonałą „egzaminy”. A jakie ich „umiejętności” w innych dziedzinach a zwłaszcza w tzw. polityce to widać, słychać i czuć.

 4. Polka? Już nawet „przewóz osób” quasitaksówki – zdarza się pani ze śpiewnym akcentem i średnią znajomością polskiego.
  „Dokąd pójść jakich użyć miar Chcąc przemienić świat Źle jest tym co płyną pod prąd. Z prądem lżej Dokąd pójść, jakich sięgać gór Kto poradzi By już dziś nie wpaść w płytki rów Jak zerwany liść Źle jest tym co płyną pod prąd Lecz Ty płyń „

 5. 70% kobiet i 30 mężczyzn ma ograniczone zdolności do prowadzenia pojazdów, ogromnym problemem w PL jest równie organizacja ruchu i cała infrastruktura, w PL jak nigdzie indzie można spotkać znaki wykluczające się na niewielkim odcinku drogi!

Comments are closed.