Reporterka przyłapana. Umazała się błotem, by wyglądać dramatyczniej [VIDEO]

Susanna Ohlen Źródło: RTL
Susanna Ohlen Źródło: RTL
Susanna Ohlen relacjonowała dla telewizji RTL sytuację powodziową w Niemczech, w kraju Nadrenia Północna-Westfalia . Przed materiałem, kręconym w zniszczonym przez żywioł miasteczku, Ohlen umazała się błotem, by wyglądać dramatyczniej.

„​Prezenterka RTL Susanna Ohlen pomaga przy pracach porządkowych w Bad Muenstereifel i dzieli się w sieci wstrząsającym materiałem filmowym” – ogłosiła stacja.

Reporterka najprawdopodobniej jedynie chciała wyglądać tak, jakby pomagała przy porządkowaniu miasteczka.

Kamery uchwyciły bowiem, jak przed kręceniem materiału, nachyla się i specjalnie brudzi błotem. Tym sposobem Ohlen sama wyglądała tak, jakby była jedną z osób poszkodowanych w powodzi, a jej reportaż wydawał się przez to dramatyczniejszy.

Nagranie zdobyło dużą popularność w Internecie, a użytkownicy udostępniają je, by pokazać jak działają dzisiaj media.

Telewizja RTL zawiesiła Ohlen za taką manipulację.

– Działania naszej reporterki stoją w jawnej sprzeczności z zasadami dziennikarskimi i naszymi własnymi standardami. Dlatego w poniedziałek, gdy się o tym dowiedzieliśmy, natychmiast ją zawiesiliśmy – mówiła rzeczniczka RTL w rozmowie z dziennikiem Bild.

Źródło: „Wirtualne Media”

6 KOMENTARZE

  1. „Sprzecznosc z zasadami dziennikarskimi i naszymi wlasnymi standardami”? Alez to wlasnie ich zasady i standard.

  2. Takie dodawanie dramaturgii, ustawki wolnych mediów :)
    W Polin robią ustawki Pis atakuje TVN w 2021, chociaż w 2016, 2017 TVN, Pisowi im nie przeszkadzał :)

  3. To tak jak w pedałN z nachodźcami słynne: widzimy starców, kobiety i dzieci – cała prawda, całą dobę. Kłamliwe media manipulują i robią ludzi w chooja non stop, pseudo kryzys bankowy 2008, nachodźcy – inżynierowie architekci, plandemia – bezobjawowy wirus, szczepionki – trutki.

  4. „Działania naszej reporterki stoją w jawnej sprzeczności z zasadami dziennikarskimi..” :))))). Skoro tacy prawilni, to napiszcie o wpływach Ż. na „akceptację imigracji”, wpływach Ż. w bankowości, nawet zorganizowanych Niemiec, o skakaniu przez polit. niem., przed organizacjami ż oraz – to już łatwiejsze, acz też trudne – o tym jak imigranci wykorzystują system niemiecki, nie dając nic w zamian, nawet przy powodzi (jak informowano)

  5. Nie bronię pani Susan, która z pewnością wie – jeśli trochę rozgarnięta – jak bardzo „dziennikarstwo” jest w służbie inżynierii społecznej. Zauważę jednak: po pierwsze, nie pokazano jej jako umazanej, przynajmniej na tym materiale. Po drugie z napisu wynika, ze jest „ochotniczą pomocnicą” czyli w tym przypadku „praca reporterska” jest na drugim planie. Może oszukiwała jako „pomagier od zwalczania skutków”, a nie jako „dziennikarka”….

Comments are closed.