Segregacja wraca do Izraela. Premier: milion Izraelczyków odmawia zaszczepienia

Naftali Bennet, minister obrony Izraela fot. PAP/EPA JIM HOLLANDER
Naftali Bennet, premier Izraela fot. PAP/EPA JIM HOLLANDER
Premier Izraela Naftali Benet skrytykował obywateli, którzy nie chcą się szczepić przeciw Covid-19. Stwierdził, że narażają oni pozostałą część populacji na życie w lockdownie – poinformowały w piątek izraelskie media. Do Izraela wraca segregacja sanitarna.

Izrael przywraca politykę „Green Pass” czyli radykalnej segregacji sanitarnej. Tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli wchodzić do restauracji, pubów, synagog etc. Po tym, jak w Izraelu w krótkim czasie zaszczepiła się ogromna część społeczeństwa – zaczęto znosić obostrzenia. Teraz jednak rząd chce znów „zmusić” Izraelczyków do szczepień – stąd powrót do segregacji.

Przywrócono tzw. zielony certyfikat, który uprawnia zaszczepionych do brania udziału w wydarzeniach gromadzących powyżej 100 osób. Premier Naftali Benet wyjaśnił, że osoby niezaszczepione będą mogły brać udział w tych wydarzeniach jedynie po zaprezentowaniu negatywnego testu na Covid-19, za który będą musieli sami zapłacić.

– Milion Izraelczyków odmawia zaszczepienia – powiedział premier. – Narażają całą populację, narażają pozostałe osiem milionów na życie w lockdownie – kontynuował

– Szanuję różne opinie, ale jest pewna granica, gdy chodzi o ludzkie życie. Chcielibyśmy, by Izrael był otwartym i bezpiecznym państwem. By tak się stało, każdy uprawniony do szczepienia musi to zrobić – mówił Benet w telewizyjnym przemówieniu w czwartek.

W Izraelu każdy powyżej 12. roku życia może zaszczepić się przeciw Covid-19.

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od początku lipca w Izraelu liczba nowych zakażeń koronawirusem systematycznie rośnie. W czwartek infekcję stwierdzono u 1434 osób, a trzy osoby chore na Covid-19 zmarły; 63 proc. populacji kraju otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19, a 57 proc. jest w pełni zaszczepione.

Źródło: PAP, NCzas, NBC NEWS

13 KOMENTARZE

 1. Pokrętna logika. Skoro szczepionka dziala i szczepieni są chronieni, to w jaki sposób i na co naraża zaszczepioną część populacji ta jej niezaszczepiona część?

 2. Przypuszczam, że wtajemniczeni na pokaz są szczepieni placebo. Nikt dobrze poinformowany nie dałby sobie wstrzyknąć eksperymentalnego cocktailu chemiczno-genetycznego.

 3. Przymus szczepień musi być, przynosi wymierne korzyści finansowe, podobnie jak covid.
  niemcy przyznają że liczba hospitalizacji spadła w 2020r o 13%! „COVID-19-Pandemie: Historisch niedrige Bettenauslastung”
  W kraju nadwiślańskim spadki są znacznie większe w 2020r liczba hospitalizacji spadła o 2,01 miliona to jest 28,73%!!!
  Pisze o tym Pan Basukiewicz. Zysk jest niezaprzeczalny! 6,3 miliarda złotych!

  • Tylko nie wziąłeś pod uwagę tego że spadek hospitalizacji wiąże się z tym że większość społeczeństwa przy chorowała covid i ma przeciwciała i dlatego nie choruje teraz

 4. Ważne – należy podważać twierdzenia o „szczepionce”. „Szczepionka mRNA na Covid19” nie jest szczepionką, ani nie jest lekarstwem, ale medycznym urządzeniem. Jest to technologia (mRNA w tłuszczowym opakowaniu) zaprojektowana, aby stymulować komórki ludzkie do produkcji syntetycznego patogenu, celem wywołania choroby człowieka!!
  Są dostępne sprawdzone i skuteczne lekarstwa (amantadyna, invermektyna, hydroksychlorochinina…)
  https://www.brighteon.com/7aa42228-b05c-4e55-9570-caf7aa685e0b

 5. Z ortodoksami i wierzącymi im bedzie trudno bo to jest znamię BESTII
  Kod COVID 19 i CORONA
  COVID 19 = Certificate Of Vaccination, IDentification AI (świadectwo szczepienia identyfikacja Sztucznej intelgencji – 19 – 1 i 9 litera alfabetu – AI).
  CORONA = 6 liter, suma ich (3+15+18+15+14+1) jest 66. Mamy 666.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie kryptowalut z aktywnością człowieka. Amazon wprowadza płatności dłonią.

 6. Jedynymi odpowiedzialnymi za lokdałn są politycy którzy go narzucają i wymuszają. A wadomo że psychopata nie będzie obwiniał siebie, tylko innych.

 7. No no, to w tym najmondyrzejszym* na świecie narodzie są jeszcze mądrzejsi? To te ruski co z fałszywymi paszportami wyemigrowały przez MOST?

Comments are closed.