15-letni z Polak bohaterem. Uratował niemieckiego strażaka podczas powodzi [VIDEO]

Powódź w Niemczech Źródło: Twitter/Bild
Powódź w Niemczech Źródło: Twitter/Bild
15-letni Bartek Zarębski został ogłoszony bohaterem w niemieckich mediach. Młody Polak uratował niemieckiego strażaka w czasie powodzi, która nawiedziła zachodnie Niemcy.

W mediach społecznościowych ogromną popularnością cieszy się nagranie, na którym widać jak porwany przez powodziowy nurt strażak przemieszcza się w dół zalanej ulicy.

W pewnym momencie przechwytuje go dwóch chłopców – 15-letni Bartek Zarębski i jego kolega. Wyciągają strażaka z wody, ratując mu tym samym życie.

Strażak, którego uratował młody Polak, tego samego dnia stracił swojego ojca.

– Bałem się, ale po prostu musiałem to zrobić. Musiałem uratować tego mężczyznę. Nie myślałem długo. Chciałem to zrobić. Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu – powiedział chłopak reporterowi dziennika „Bild”.

W niemieckich mediach społecznościowy jest mnóstwo filmików, na ktorych widać porywane przez żywioł samochody i ludzi.

Przez Niemcy przeszła ogromna powódź, która najsilniej dotknęła dwa kraje związkowe – Nadrenię Północną-Westfalię i Nadrenię Palatynat. Zginęło 170 osób, a straty, tylko w tych dwóch krajach, oszacowano na 4,5 mld euro. Wciąż tra liczenie strat w Bawarii i Saksonii.

Źródło: Bild, NCzas

7 KOMENTARZE

 1. „Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu” – za duzo sie naczytal Alfreda Szklarskiego :( A do tego sa tacy, ktorych sie od dziecka uczy, zeby sie tak nie zachowywac, bo maja ratowac siebie, kase, pozniej sprzedac bliskich – o ile im to przyniesie korzysc. Moze powinien poczytac Ogniem i Mieczem?

  • nie za dużo się naczytał tylko w sam raz. Uratował życie. A ci co maja teraz świat we władaniu i niszczą wszystko i wszystkich nie należących do ich sekty niech idą do diabła.

 2. Ta powódź jest również ustawiona, aby popychać propagandę klimatyczną.
  Słuchałem filmów zwykłych Niemców:
  – zbiorniki retencyjne były utrzymywane w stanie pełnym,
  – nie było żadnych ostrzeżeń w mediach ani syren (kumulacja chmur była im znana),
  – w jednej wsi zgineło ponad 200 osób,
  – brak pomocy od służb, władz, wręcz blokują ochotników i zakazują organizacjom zbierania darowizn.

 3. Chłop uratował przemarzniętą żmiję, Sobieski uratował Austrię, Polska przyjęła wygnanych eskimo$ków… Jakieś wnioski?

 4. Życie ma wartość nadrzędną. Nie ważne, czy ratujesz Niemczura, Araba czy Ruskiego. Chłopakowi należą się szczere gratulacje. Polacy byli zawsze ponadprzeciętnie odważni. I w ratunku, i w ataku. Pamiętaj też, że ten młody bohater tam mieszka, więc zachował się jak trzeba.

  • … ale pozostaje CZYSTE SUMIENIE, ktore daje nam sile do zwalczenia podlosci tej swiatowej gangreny, oraz przerwania nielegalnych uzurpacji i ich checi wyludzenia naszego majatku. Bez wzgledu na wszystko jestem pelen podziwu dla odwagi Bartka.

Comments are closed.