Akademiki „tylko dla zaszczepionych”. Segregacja sanitarna na Uniwersytecie Śląskim

"Nur fur Geimpften"/Obrazek ilustracyjny/Fot. print screen Polsat News
W akademikach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione – oświadczył w liście do studentów rektor uczelni prof. Ryszard Koziołek.

Rektor przekazał studentom, że od 1 października zajęcia rozpoczną się w murach uniwersytetu, a nie w trybie online, o ile „sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować”. Zaapelował do wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to „w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie”.

A potem poinformował o wprowadzeniu segregacji sanitarnej. Jednak „wspaniałomyślnie” zarządził, że dotyczyć ona będzie „tylko” miejsc w akademiku, nie zaś uczestnictwa w zajęciach.

„Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych. Z jednym wyjątkiem” – napisał prof. Ryszard Koziołek.

„W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji” – dodał.

Rektor zapowiedział, że w czasie największego natężenia kwaterunkowego w kampusach Uniwersytetu Śląskiego zostaną zorganizowane punkty szczepień.

Źródło: PAP

43 KOMENTARZE

 1. Dostali kasę na tę hipokryzję. W akademiku się zarażają, a na sali wykładowej nie. Rektor inteligentny inaczej..

 2. I po tych słowach rektor powinien zaliczyć wylot w trybie natychmiastowym.
  Przy okazji: jego słowa o „ryzyku” infekcji, skierowane do grupy osób <25 wskazują, że profesura została nadana omyłkowo.

 3. Rektor nie może zabronić nauki, czyli słusznie zezwala nie zaszczepionym na udział w zajęciach uniwersyteckich.Ale już akademik to nie nauka, lecz hotelarstwo. Jak ktoś chce z hotelu vel akademika korzystać, to ma przestrzegać wymagań zarządzającego hotelem.

   • Konstytucja nie zakazuje hotelarzowi wprowadzania swoich własnych zasad zakwaterowania, z wyjątkiem zakazów zawartych w Konstytucji. O dyskryminacji nie zaszczepionych w Konstytucji nic nie ma, zatem twój socjaluchowaty „argument” powołujący się na Konstytucję zmajstrowaną przez twoich idoli zlewaczałych postkomuchów… do bani!

    • Akademik to nie hotel, a pomoc dla studentów z naszych podatków. Przydział odbywa się na podstawie odległości i dochodów. Tym sposobem osoby z małych miejscowości i gorzej sytuowane pozbawiane są prawa do nauki, którą gwarantuje konstytycja.

     • Akademik to hotel, a że działa na warunkach socjalistycznych zasad – podziękuj wyborcom. Lecz nie kłam, że brak socjalu wyklucza biednych DOROSŁYCH z kształcenia. Nikt nie zabrania studentom pracy by zarobili na swoją stancję, ja też pracowałem. Brak socjalu wyklucza tylko leni.

    • @onufry
     A skąd niby w zgodzie z konstytucja , rektorzyna wie kto zaszczepiony a kto nie? Od kiedy to mamy się tłumaczyć z chorób i ich historii , pajacom z jakieś państwowej dojni ( zwanej uniwersytetem dla niepoznaki) ,

     • Na szczęście nie musisz się tłumaczyć żadnej rektorzynie. Idziesz na prywatną stancję, o ile jej właściciel ma ochotę wynajmować nie zaszczepionym. Wolny rynek!
      No chyba że jesteś zlewaczałym żebrakiem i błagasz by ci z łaski dano socjal, to wtedy twój pan i władca decyduje jakie są warunki dostania jałmużny, nie ty, zlewaczały niewolnik.

   • Widać praca ci nie wyszła na dobre, gdyż niezbyt dobrze rozumiesz na czym polega różnica między akademikiem a hotelem. Za to zasady retoryki i erystyki, ci wpojono. Nieważna prawda i prawo, byle moje na wierzchu. Studia są po to, aby się uczyć a nie „łapać wiele srok za ogon”. Wolny rynek to będzie, gdy uniwersytety będą prywatne a studia płatne. Póki co, uczelnie funkcjonują za nasze pieniądze!

    • To ty nie rozumiesz, że akademik to hotel dla studentów. I nie dość, że po lewacku pasożytujesz na podatnikach ucząc się na cudzy koszt, to jeszcze masz tupet rościć sobie, by obcy ludzie pod przymusem finansowali też twoje zakwaterowanie. A kysz socjaluchowate nasienie! Chcesz coś mieć, to po prawacku zarób, nie wyłudzaj!

     • Jak będę płacił odpowiednio niskie podatki, to będę sam sobie wszystko finasował. Z największą chęcią. Udajesz, że nie ma podatków i nie wiesz na co one są przeznaczane?

   • Ano ciekawe, acz tak było od kiedy istnieją uniwersytety. Już w średniowieczu rektor decydował o zasadach obowiązujących w bursach dla żaków. A jak żakowi nie pasiło – wypad na prywatną kwaterę! Wolny wybór, wolny rynek, którego zlewaczali antyszczepionkowcy nie akceptują 😛

    • Skoro wolny wybór, to również w odniesieniu do szczepionki. Niestety ograniczeni szczepionkowcy nie rozmieją, że moje ciało i moje zdrowie to moja sprawa. Do tego trzeba być na bakier z logiką, aby twierdzić, że zaszczepionemu zagraża niezaszczepiony, skoro szczepionka działa. No chyba, że nie działa i zaszczepionymu wstyd, że dał się zrobić na cacy!

     • Twoje ciało twój wybór? No jakbym panny Lempart wynurzenia czytał😂
      Nikt ci nie każe ci się szczepić. Twój wybór i twoje konsekwencje twojego wyboru. I nie dyktuj PT Lewaczko, kogo może przyjąć do hotelu zarządzający hotelem. Jego wybór i nic ci do tego. Gdybyś chciała ode mnie wynająć mieszkanie, to też bym ci odmówił, bo nie cierpię roszczeniowych zlewaczeńców. Moje mieszkanie i moja decyzja komu wynajmę, nie twoja.

    • Nieustannie odnoszę wrażenie, że w d…ie byłeś, g…no widziałeś. Nawet jak napiszesz pod inną ksywą to i tak od ciebie śmierdzi na kilometr PiSem.
     Rzecz jasna jak studenci wniosą sprawę do sądu to sprawę wygrają. I twoje głupie pi…nie tego nie zmieni. Pozdrów żonę Pana Kapitana.

    • Pan masz rozumowanie na poziomie posłanki Witek podczas wystąpienia w Otyniu. Ja nie okradam innych tylko odbieram to co mnie ukradziono. Pan nie wiesz komu się płaci podatki, kto finansuje instytucje publiczne?

  • Cokolwiek by to nie było akademik, tramwaj czy przedszkole, to jest to przejaw dyskryminacji, wobec braku w przepisach rygoru szczepień. Gdyby był obowiązek szczepień a co za tym idzie pełna odpowiedzialność państwa za ich skutki, wtedy takie zarządzenia rektora byłyby zgodne z prawem. Widać, że do cna, mózg ci wyprali ty barani łbie. Zczep się z jakąś suką, będziesz w pełni ustysfakcjonowany.

 4. Za taki poziom ignorancji „ałtoryterom nałukowym” jak ten rektor powinno odebrać się w trybie natychmiastowym nie tylko wszystkie tytuły naukowe ale również maturę

 5. Covidowe IPN musi gromadzi nazwiska i powiązane z nimi decyzje i wypowiedzi publiczne. Te osobniki MUSZĄ zostać rozliczone.

 6. Faszysta, ciekawe, czy nosi brunatna koszulę, w III Rzeszy była segregacja rasowa, a teraz marcowi docenci wprowadzają segregację sanitarną. Jaką ludzie NWQ planują prowokację na wzór Kryształowej Nocy? pożyjemy, zobaczymy.

 7. Koziołek zawsze był dyspozycyjny, dlatego jest na stanowisku rektora ds studenckich od wielu kadencji. To typowy plastuś – zero moralne. UŚ najbardziej komunistyczna uczelnia w regionie. Wiem bo tam studiowałem. Nauczają nawet Marksa po dziś dzień. Dla synalków działaczy PRL duże fory we wszystkich egzaminach itp. patologie na tym ‚uniwersytecie’ to codzienność.

 8. A chyba zapomniał wspomnieć lub pomyśleć o sytuacjach w akademickich stołówkach? Czy segregacja odbędzie się tam? Może coś w rodzaju Getto…z murem, bramami. Iniekcja czyni wolnym — napis na wejściu do akademika, rektor uczelni prof. Rysiu Koziołek chyba zamówi taki szyld aby Ministerstwo Strachu sfinansowało.

 9. Patrząc po kolejności napisów z OSTRZEŻENIEM
  Polacy w akademikach i tak występują w ILOŚCIACH ŚLADOWYCH żeby nie powiedzieć HOMEOPATYCZNYCH.

 10. Pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

Comments are closed.