Lekarze pomagają zdobyć certyfikat szczepień bez szczepień. NIL straszy konsekwencjami

Szczepionka przeciw COVID-19 oraz Zielony Paszport - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, autor: U.S. Secretary of Defense/ktalegal (kolaż)
Naczelna Izba Lekarska przekazała, że otrzymała informacje o udziale lekarzy w wystawianiu fałszywych zaświadczeń o szczepieniu przeciw COVID-19.

Tak działa wolny rynek – jest popyt, to pojawia się podaż. Skoro różne etatystyczne rządy wymagają zaświadczeń o szczepieniu, to na rynku będzie można takie zdobyć i wątpliwym jest, by państwu udało się z tym wygrać.

O sprawie informuje rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy Grzegorz Wrona w piśmie opublikowanym na stronie izby. Wrona straszy lekarzy, którzy biorą udział w tego typu akcjach, konsekwencjami.

– W związku z docierającymi do Naczelnej Izby Lekarskiej informacjami o udziale lekarzy w wystawianiu fałszywych zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko COVID-19 oraz związanymi z tym działaniami polegającymi na niszczeniu dawek szczepionek i fałszowaniu dokumentacji medycznej w celu uzasadnienia wydania takiego zaświadczenia, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wskazuje, że w jego ocenie powyższe postępowanie uznać należy za przewinienie zawodowe – głosi pismo rzecznika.

W piśmie podkreślono, że lekarz albo lekarz dentysta podejmujący się takich działań, w sposób rażący narusza zasady etyki lekarskiej oraz przepisy związane z wykonywaniem zawodu.

– Ponadto powyższe postępowanie lekarza może stanowić przestępstwo i prowadzić do odpowiedzialności karnej – zaznaczył rzecznik.

Źródło: PAP

36 KOMENTARZE

 1. Nosz qhva! A „szczepienie” bez poinformowania pacjenta o udziale w eksperymencie medycznym to jest jak najbardziej OK -tak?

 2. Medycyna nie jest żadną nauką, a tylko zwykłym rzemiosłem, więc jako takie, powinna być wolnym zawodem, a każdy powinien mieć wybór gdzie i jak się leczy oraz czy wykupuje ubezpieczenie zdrowotne, czy nie.

 3. Parafrazując Pana Kisielewskiego, socjaliści coś wymyślą a potem to zwalczają…większej głupoty być nie może…
  Słyszałem, że koszt 500-800 zł.

 4. I tak trzeba rozwalić ten system. Nie ma żadnej możliwości sprawdzenia, że zostaliśmy zaszprycowani. Nasz organizm może mieć przeciwciała z przechorowania albo wcale ich nie mieć, bo nie zareagował na szczepionkę.

 5. Kiedyś żeby przeżyć, żydzi dostawali fałszywe dokumenty od polskiego podziemia. Dzisiaj lekarze ratują ludziom życie lewymi kwitami. Dlaczego rząd oprawców nadal cieszy się takim poparciem? Kupuje je. Po prostu je kupuje za publiczne pieniądze programami pomocowymi. Dlaczego Hitler miał takie poparcie? Kupował je. Do Niemiec jeździły transporty z polskimi końmi, krowami, bydłem. Polskie gospodarstwa trafiały w niemieckie ręce. Niemcy byli zadowoleni i popierali swojego wodza. To mamy w PL

 6. W piśmie podkreślono, że lekarz albo lekarz dentysta podejmujący się takich działań, w sposób rażący narusza zasady etyki lekarskiej oraz przepisy związane z wykonywaniem zawodu.A wy naczelna izbo skończonych drani nie popelniacie przestępstwa wspoluczestniczac w nagonce do szprycy eksperymentalny koktailem? Jeszcze się karta odwróci i to wy znajdziecie się na ławie oskarżonych. Nazwiska są znane.

 7. To nie żaden „wolny rynek” Droga Redakcjo, lecz przestępstwo sfałszowania dokumentu. Niczym się nie różni od sfałszowania pieniędzy, biletu wstępu na mecz lub sfałszowania dokumentów celem wyłudzenia bezspadkowej kamienicy.
  I powinien tym się zająć prokurator, sąd i na końcu klawisz.

   • Jestem tego samego zdania, zatem wskaż który dyskutant popiera wysyłanie ludzi do gazu, bo ja takich w tym wątku nie widzę 😛

  • Wiesz że podczas ostatniej wojny Ci którzy ratowali np. Żydów przed obozem koncentracyjnym, zgodnie z ówcześnie obowiązującym prawem też popełniali przestępstwo?

   • Wiem. Acz porównanie bezsensowne, bo co innego szlachetne bezinteresowne ratowanie cudzego życia, a co innego chandełe sfałszowanymi dokumentami dla zysku. Zatem lepsze już będzie porównanie że szmalcownikami, którzy Żydów na śmierć dla pieniędzy wydawali i którzy też ryzykowali życiem, bo niejeden szmalcownik dostał kulkę od Polskiego Państwa Podziemnego

    • Chyba nie zrozumiałeś o co chodziło przedmówcy o długim nicku. Wyjaśniam- chodziło o to że jedni i drudzy łamali prawo. I kto pisał że ci drudzy robili to wyłącznie „szlachetnie i bezinteresownie”? A porównanie ze szmalcownikami bez sensu, bo oni akurat prawa nie łamali, a tego dotyczył komentarz.

   • Obelgi lewackich zwolenników fałszerstw (prawak fałszerstw nie popiera!) nie robią na mnie wrażenia, a spadać na lewackie portale proponuję tym, którzy fałszerstwa promują😛

  • same testy na covida sa sfałszowane, pokazują cokolwiek, wiec oszukac oszusta jest moralne jak najbardziej, a jeszcze zeby przeżyć

 8. Ludzie inaczej pojmują patriotyzm, do czego mają pełne prawo. Może są przekonani iż ludzie są wolni nie wolno więc ich do niczego zmuszać bo to nie są czyiś prywatni niewolnicy, a segregacja sanitarna to na rampie u Mengele. Co z tego jest prawdą? Może to że skoro wyszczepionka chroni przed zarażeniem to fakt iż ktoś się nie zaszczepi preparatem nieprzebadanym nie może być groźny dla zaszczepionych.

  • Ale nie o tym jest wątek, lecz o osobnikach fałszujących dokumenty z niskiej pobudki zysku, przy czym ten proceder nie ma żadnego związku z ludzkim zdrowiem lub życiem. Zamawiający sfałszowanymi dokument chce osiągnąć jakiś zysk z fałszerstwa nie związany z jego życiem lub zdrowiem (szczepienie nie jest obowiązkowe), a realizujący łamie podstawowe prawo fałszując dokument. Lekarz to zawód zaufania społecznego więc tym surowiej powinien być karany za fałszerstwo.

   • hahaha lekarz zawod zaufania publicznego?!sprzedawcy tabletek streczacy niemowletom szpryce z aluminium, rtecia i formaldehydem jest kims,kto ma byc powazany?! dla mnie sa warci tyle co dr mengele i na taki sam los zsluguja.Oczywiscoe nie wszyscy sa tacy,ale mysle,ze ponad 90%

    • Dużo więcej aluminium, formaldehydu i rtęci oferują ci sprzedawcy żywności, choć też nadal w nieistotnych dla zdrowia ilościach śladowych. A zawodem zaufania publicznego faktycznie lekarz już nie jest od 1945 roku, gdy socjaluchy zaczęły wmawiać półanalfabetom, że są mądrzejsi i więcej wiedzą od herbownego wykształciucha. Widać też na tym forum po autorytarnym bredzeniu dyletantów.

 9. Przestępstwem i zbrodnią przeciwko ludzkości jest systemowe nakłanianie i terroryzowanie społeczeństwa do eksperymentów medycznych GMO oraz prześladowanie lekarzy, którzy podjęli leczenie pacjentów.

  Nierządnicy PIS-u i ich najemnicy nie będą wiecznie u władzy, wówczas społeczeństwo rozliczy się z tymi barbarzyńcami.

  Jestem gotowy na zrzutkę dla świetnych prawników, którzy doprowadzą tych zbrodniarzy za kraty, a nawet trybunał norymberski.

 10. To co wyczyniają coviterroryści wspierani przez covidiotow jest w wyczerpujący sposób opisane w definicji sekty. Dotychczas sekty były groźne. Czyżby coś się zmieniło?
  Mogliby pójść drogą tych co przewidywali zagładę swiata w 2012 i uwolnili ten padół od siebie przed terminem.

 11. I bardzo dobrze ze ludzie normalni muszą sobie radzić w inny sposób bo system ich do tego sam zmusza. Wiec jak nie chcesz umrzeć biorąc ten specyfik genowy to kupujesz i żyjesz, a koviidioci niech się modlą.

 12. Widać że są jeszcze prawdziwi lekarze, a wiadomo po pierwsze nie szkodzić, takim lewym certyfikatem mniej zaszkodzi niż „szczepionką”, za którą nikt odpowiedzialności nie chce wziąć, nawet producent.

 13. Tych bzdur czytać się nie da. Ani wystawieniem sfałszowanego dokumentu zdrowiu pacjenta się nie szkodzi, ani nie wystawieniem zdrowiu pacjenta się nie szkodzi, dopóki szczepienia są dobrowolne.
  Tu jest tylko taka alternatywa:
  Albo lekarz odmawia popełnienia przestępstwa sfałszowania dokumentu
  Albo sprzedajny konował fałszuje dokument z niskiej pobudki korupcyjnego zysku.

 14. Ale przecież ci lekarze nie robią nic złego. Stosują się do wytycznych ministra zdrowia dotyczących teleporad.
  Takie „szczepienie” to nic innego jak teleporada.
  Skoro ministerzyna wymyślił, że ludzi chorych na raka można leczyć teleporadami, to ja tu nie widzę żadnego konfliktu.

 15. Pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (tzw paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

Comments are closed.