Mentzen: Nisztor potraktował „połowę Polaków jak podludzi”, a potem się dziwi

Sławomir Mentzen, Piotr Nisztor. Foto: tter
Sławomir Mentzen, Piotr Nisztor. Foto: tter

Dziennikarz śledczy Piotr Nisztor pokusił się o skandaliczny wpis na Twitterze, w którym domaga się ograniczeń dla niezaszczepionych. Szybko przekonał się, że internauci mu tego nie darują. Krytyka polała się szerokim strumieniem, a sam redaktor wyraził swoje ubolewanie, że zamiast poklasku spotkał go „hejt”. Sławomir Mentzen pospieszył z wytłumaczeniem mu, dlaczego ludzie tak zareagowali.

Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień, ale równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem rozwiązań wprowadzających ograniczenia dla niezaszczepionych – powiedział w sobotę lider Porozumienia, wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin.

Gowin, był pytany w Polsat News, czy Polska powinna iść w ślady państw m.in. Francji, które wprowadzają ograniczenia dla niezaszczepionych przeciwko Covid-19, m.in. zezwalając na korzystanie z kin czy restauracji osobom zaszczepionym.

„Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień i równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem takich rozwiązań” – stwierdził Gowin.

Na tę wypowiedź jakże entuzjastycznie zareagował dziennikarz śledczy Piotr Nisztor, który pospieszył z podzieleniem się swoimi zamordystycznymi refleksjami na Twitterze.

„I prawidłowo! Nie mam żadnych wątpliwości, ze powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla niezaszczepionych. Nie szczepisz się, szkodzisz innym, szkodzisz polskiej gospodarce, szkodzisz Polsce” – napisał.

Po tym wpisie zaroiło się od mocno krytycznych komentarzy internautów, oto przykładowe:

Pan pisze to na serio ? Jeśli jest pan zaszczepiony to czego się pan boi?

Na tej samej zasadzie powinno się też zabronić papierosów. Bierne palenie jest nawet bardziej szkodliwe od czynnego. Niech niezaszczepieni noszą na ramieniu opaski, nie mogą chodzić chodnikiem i mają wyższe podatki. To pana zadowoli czy jeszcze jakieś łamanie na kole i inne?

Kolejny covid-faszysta. Opaska dla pana.

Który artykuł Konstytucji zezwala na ograniczenie swobód obywatelskich z powodu nie zaszczepienia się?

Dziennikarz śledczy, który jak sam pisze, nie ma żadnych wątpliwości, nie zadaje sobie ani innym pytań, nie jest dziennikarzem śledczym tylko ślepym wyznawcą. Arbitralne oceny nijak się mają do dziennikarstwa.

Ja to widzę tak-chrońmy zaszczepy jako inteligentną część i niech siedzą w domach dopóki nieszczepy się wzajemnie nie wykończą. Państwo zyska, bo nie wyda mylionów na ten eksperyment. Delta załatwi resztę-albo nie- i wtedy okaże się, kto miał rację.

Ten towarzysz szkodzi wolnej Polsce, bardzo szkodzi. Do skrzyni z napisem gorilla i wysłać go do zoo we Wladywostoku.

Rozumiem że zrobiłeś śledztwo? I gdzie w tej konstytucji na którą tak się powołujecie jest zapisane że muszę się szczepić!? Komu jeszcze szkodzę? Tym firmom które robią eksperyment za nasze pieniądze?

Ten twit będzie za Panem ciągnął się do końca życia, jak najdłuższego oczywiście. Żegnam.

Czytam, że obserwowałem bolszewika. Dość! Jesteś człowieku gorszy od michnikoidów.

Nisztor chyba oczekiwał oklasków i komplementów po swojej jakże „błyskotliwej” refleksji. Ku jego zdumieniu ludzie zareagowali drwiną, zażenowaniem, oburzeniem.

„Każda dyskusja o szczepieniach kończy się lawiną hejtu. Cóż napisze jeszcze raz: przechorowałem Covid, potem się zaszczepiłem i uważam, że tak powinien zrobić każdy odpowiedzialny człowiek. Dobrze, że za czasów L.Pasteura nie było mediów społecznościowych, bo zostałby zahejtowany” – żalił się w kolejnym poście.

Tutaj z wyjaśnieniem dziennikarzowi całego mechanizmu pospieszył Mentzen. 

„Typ najpierw nawołuje do traktowania prawie połowy Polaków jak podludzi i odebrania im podstawowych praw obywatelskich, a potem dziwi się, że kandydatom na podludzi to się nie podoba i spotyka go hejt” – napisał.

22 KOMENTARZE

  • przede wszystkim nie wiem co to jest nisztor, a dziennikarstwo śledcze, wg tego, to śledzenie wytycznych o tym co ma napisać

 1. Ta wiadomość wyszła na jaw po tym, jak poufne badania firmy Pfizer wyciekły niedawno do sieci z Japonii. Dane ujawniają, że białko spike z eksperymentalnego zastrzyku mRNA nie pozostaje w pobliżu miejsca wstrzyknięcia, jak w przypadku „tradycyjnych” zastrzyków, lecz przedostaje się do krwiobiegu. cdn

  • To pozwala białku rozprzestrzeniać się w całym organizmie i gromadzić się w różnych organach i tkankach, w tym jajnikach, macicy, śledzionie, sercu, szpiku kostnym, płucach i osoczu krwi. (A srebrna podszewka? Większość tego białka wydaje się kończyć w wątrobie, naturalnym organie detoksykacyjnym organizmu).

 2. cyt.,,Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień, ale równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem rozwiązań wprowadzających ograniczenia dla niezaszczepionych – powiedział w sobotę lider Porozumienia, wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin”-ha ha ha ,czyli pieprzy trzy po trzy jak niejaki Kukuniek-jezdem za,a nawet przeciw….

 3. banda łobuzów rządzi Krajem, a naczelnik /chory sfrustrowany człowiek/ uważający się za zbawcę Narodu /słuchający podszeptów lizusówi i dupo-lizców zgadza się na to aby unicestwić część rodaków tak jak w latach 60-tych w klubie rzymskim ustalono aby nas było około 25 mln.

 4. Nisztor sam się zaorał na gruncie medycyny: „przechorowałem kowida, a potem się zaszczepiłem. Tak powinien zrobić każdy odpowiedzialny człowiek”.

  Czyli po przetłumaczeniu: „uzyskałem trwałą odporność na tego koronawirusa i jego warianty, po czym przyjąłem nieznany medykament, który może spowodować bliżej nieznane NOP-y, za których leczenie będzie płacić społeczeństwo.”

 5. „Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień i równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem takich rozwiązań”- typowe gowinienie. Już taki jeden był „za, a nawet przeciw”. I czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jaki sposób chorujący niezaszczepieni, w przeciwieństwie do także przecież chorujących zaszczepionych, szkodzą innym? Bo „polskiej gospodarce” na pewno nie szkodzą, zapytajcie lekarzy pobierających 100% dodatki za pracę przy „zakażonych”

 6. Akt patriotyzmu obzydliwego manipulanta, któremu nie mieści się w tym pustym łbie, że można cały czas (niemal od początku tej całej checy) pracować w bezpośrednim kontakcie z ludzmi niezaszczepiontmi i nie będąc samemu zaszczepionym. No ale ten odwołujący się do patriotyzmu i Pasteura ociężały umysłowo propagandzista nie jest w stanie odróżnić szczepionki od syfu, który sobie zaaplikował.

 7. I choćby po to, aby nigdy nie oglądać i słuchać takich głąbów, zachęcam wszystkich do pozbycia się telewizorów.

 8. Pewnie załapał tasiemca od psa i ryje mu czachę. Niech się również przebada na kowida, bo psy go roznoszą.

 9. Brawa dla pana Mentzena za trafne scharakteryzowanie i zdiagnozowanie tego typa, „dziennikarza” „śledczego” – niejakiego Nisztora.

 10. Cała ta apartheidowa narracja opiera się na fałszywej tezie, że zaszczepieni nie przenoszą wirusa.

Comments are closed.