Chorwacja, szczepienie Źródło: WIkimedia, Pixabay, collage
Chorwacja, szczepienie Źródło: WIkimedia, Pixabay, collage
Chorwacki rząd chce szczepić turystów, którzy przybywają do tego państwa. Będzie możliwość przyjęcia pierwszej lub drugiej szczepionki.

“Każdy turysta, który odwiedzi nasz kraj i będzie miał ochotę poddać się szczepieniu lub przyjąć drugą dawkę szczepionki, od teraz ma taką możliwość” – informuje Chorwacka Wspólnota Turystyczna w Polsce.

– Decyzja chorwackiego rządu ogromnie mnie ucieszyła. Wszyscy nasi goście, którzy przekładali swój wyjazd z powodu drugiej dawki szczepionki mają teraz możliwość przyjęcia jej w czasie wymarzonych wakacji – powiedziała Interii Agnieszka Puszczewicz kierująca Przedstawicielstwem Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Skąd ta „troska” Chorwatów o turystów? Trudno powiedzieć. Do tej pory nie zaszczepiły się jeszcze nawet połowa chorwackiego społeczeństwa (zaszczepionych jest ok. 40 proc. obywateli).

Michalkiewicz. The Movie

Według Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Chorwacji kładzie się duży nacisk na przestrzeganie protokołu epidemiologicznego. Mimo to kraj ten odwiedziło już 4 miliony zagranicznych turystów. To o połowę więcej niż przed rokiem.

Źródło: Interia