Niedzielski rusza w Polskę. Osobiście będzie namawiał do szczepień

Adam Niedzielski. Foto: PAP
Adam Niedzielski. Foto: PAP

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedzi w poniedziałek podkarpacką gminę Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce. Spotka się m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia.

Rozmowy – jak przekazał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz – będą dotyczyć problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami.

„Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali zależy tylko i wyłącznie od nas – od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych” – powiedział rzecznik.

Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że w pełni zaszczepionych jest tam 1,8 tys. mieszkańców. Poziom zaszczepienia to 17,8 proc.

Niedzielski chwyta się wszystkiego, żeby zachęcać do szczepień. Teraz postanowił, że osobiście porozmawia sobie z tymi, którzy nie chcą przyjąć preparatu przeciwko COVID-19.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 739 742 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 16 960 975 osób.

Źródło: PAP, NCzas.com

41 KOMENTARZE

  1. A może dać spokój niezaszczepionym. Skoro eksperyment to na całego. Zobaczymy, kto lepiej pzreżyje jesienny sezon przeziębieniowy. Jeżeli zaszczepieni to macie wygraną. Selekcja naturalna zadziała. Jeżeli niezaszczepieni to macie problem, ale nadal selekcja działa. Tak czy owak rząd zyska, zmniejszy wydatki. Darwinizm społeczny jest zły, ale w tym przypadku każdy podejmuje decyzję samodzielnie.

Comments are closed.