Ogromna większość niezaszczepionych nie ma zamiaru poddać się szczepieniu

Szczepionka, kobieta Źródło: Pexels, collage
Szczepionka, kobieta Źródło: Pexels, collage

Większość Amerykanów, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni przeciwko koronawirusowi deklaruje, że nie przyjmie szczepionki.

Osiemdziesiąt jeden procent Amerykanów, którzy nie otrzymali jeszcze szczepionki twierdzi, że „prawdopodobnie” lub „zdecydowanie” nie podda się szczepieniu – wynika z badań przeprowadzonych przez The Associated Press-NORC Centre for Public Affairs Research.

Spośród nich 45 procent twierdzi, że „zdecydowanie” nie, a 35 procent twierdzi, że „prawdopodobnie” nie.

Z drugiej strony, 16 procent twierdzi, że „prawdopodobnie” podda się szczepieniu, podczas gdy tylko trzy procent twierdzi, że „zdecydowanie tak”.

Badanie wykazało również, że 64 procent nieszczepionych Amerykanów ma niewielkie zaufanie, że szczepionki będą działać przeciwko wariantom wirusa, w tym szybko rozprzestrzeniającemu się wariantowi Delta.

Republikanie – 43 proc. znacznie częściej niż Demokraci – 10 proc, deklarują, że nie zostali zaszczepieni i na pewno lub prawdopodobnie nie poddadzą się temu. 37% osób w wieku poniżej 45 lat twierdzi, że nie szczepiło się i prawdopodobnie nie zrobi tego, w porównaniu z zaledwie 16% osób starszych.

– Zawsze wiedzieliśmy, że pewna część populacji będzie trudna do przekonania, bez względu na to, co pokazały dane, wielu ludzi nie podda się perswazji – powiedział dr Amesh Adalja, specjalista ds. chorób zakaźnych na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w rozmowie z ABC News.

Według Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), ponad 162 miliony ludzi w USA uważa się za w pełni zaszczepionych, co stanowi 48,8 procent populacji kraju.

29 KOMENTARZE

  • Peło pobiegło bez kolejki bo zwietrzyli dobry interes a teraz co roku będą musieli się szczepić, pewnie już będą musieli płacić za kolejne dawki wzmacniające, przypominające, uśmiercające

  • Problem w tym, że ten elektorat nie do końca chce się szczepić. Stosując przymus PiS strzela sobie w stopę.

   • I dalej jesteś głupi bo jak ją mogę widzieć idiotę w twoim lustrze jak tam nie stoję przed nim tylko ty więc tylko siebie widzisz czyli wiadomo kogo 🤣🤣🤣🤣🤣

 1. Tak jest zawsze.
  W poprzednim sezonie „grypowym” zaszczepiło się na grypę 4 procent Polaków, 100 tys. szczepionek poszło do utylizacji. Wystarczył strach przed koronawiruskiem i w tym sezonie szczepionek zabrakło, choć szczepienie na grypę mało ma wspólnego z kowidkiem.
  Podobnie dzisiejsi sceptycy kowidowi rzucą się na szczepionki, gdy ich rodziny i znajomi będą na koronawiruska jesienią umierać.

   • No nie trafi. Po pierwsze mam wysoką odporność ogólną dzięki Ojcu który mnie wychowywał i hartował po prawacku na mężczyznę a nie zdechlaka, po drugie przebyłem kowidka bezobjawowo, po trzecie jestem zaszczepiony. Śmieję się z kowidka, z paranoicznych kowidian i z paranoicznych antyszczepionkowców.

  • Prędzej ty dostaniesz chorobę wściekłych krów niż ja dam sobie wstrzyknąć śmiercionkę czy na jesień czy kiedykolwiek.

 2. Z tekstu inf.,,,,,81%Amerykanów , którzy nie otrzymali jeszcze szczepionki….” ,,Wg CDC ponad 162mln ludzi uważa się za w pełni zaszczepionych co stanowi48,8 % populacji kraju.”Dziękuję za uwagę.

  • To może tak: „81%Amerykanów , którzy nie otrzymali JESZCZE szczepionki….”- teraz łapiesz? Czy może rozpisać Ci to prościej:
   51,2% Amerykanów się jeszcze nie zaszczepiło, a te 81% to właśnie z tych niezaszczepionych. Prościej się nie da. Nie ma za co.

 3. Dziękuję wszystkim za te kilka ciepłych słów :))), ale w kwoli wyjaśnienia spieszę poinformować że zarazą są debile. Normalni nie mają już na nic wpływu, rządzą popaprancy i sodomici. Kto chce dalej wspierać ten status kwo ten jest … sami wiecie kim. Dziękuję za uwagę. Czesc

  • Zgadza się. PiS to popaprańcy i sodomici. My niezaszczepieni, nie pozwalający na sobie przeprowadzać eksperymentów medycznych póki co nie mamy na nic wpływu. Ale to sie zmieni jak tylko zaszczepieni zaczną padać jak muchy.

   • Już długo czekasz, szczepienia na kowidka od pół roku, połowa Polaków już zaszczepionych i jak muchy nie padają 🤗 Musisz jeszcze poczekać kilkadziesiąt lat i jak umrę że starości, to będziesz mógł twierdzić że stuletni Onufry padł jak mucha, bo w dzieciństwie go zaszczepiono na gruźlicę. Albo na inną chorobę, to już zostawiam twojej bujnej wyobraźni😛

    • Nie myl szczepionki z koktajlem nic nie mającym wspólnego ze szczepionka. Jakieś tak głupi że tego nie odrozniasz to się nie wymadrzaj. Onucny.

Comments are closed.