Parlament uchwalił „korzyści” dla zaszprycowanych. Segregacja sanitarna na Słowacji w przygotowaniu

Cierpiąca kobieta, strzykawki Źródło: Pexels, collage
Cierpiąca kobieta, strzykawki Źródło: Pexels, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Słowacki parlament przegłosował w niedzielę poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym. Przewiduje ona „korzyści” dla zaszczepionych, jeśli pogorszy się sytuacja epidemiczna. Przeciwko temu rozwiązaniu w Bratysławie od piątku trwały demonstracje przeciwników obowiązkowej szprycy.

Pierwotna wersja poprawki proponowanej przez ministra zdrowia Vladimira Lengvarskiego została „złagodzona” i lista „korzyści” dla osób zaszczepionych będzie krótsza niż pierwotnie zakładano.

Poprawka pozwala regionalnym władzom higienicznym w przypadku zagrożenia epidemicznego na czasowe umożliwienie uczestnictwa w imprezach masowych wyłącznie osobom zaszczepionym lub mającym negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i ozdrowieńcom. To samo dotyczy wstępu do restauracji, salonów fryzjerskich lub centrów fitness.

Testy antygenowe mają kosztować 5 euro, ale nie będą szeroko dostępne. Testy PCR będą wykonywane jedynie w wypadku kontaktu z osobą zakażoną lub przy wystąpieniu objawów Covid-19.

Zrównanie osób zaszczepionych z tymi, które będą musiały okazywać wyniki testów, podzieliło koalicję tworzącą gabinet Eduarda Hegera.

Ostatecznie doszło do kompromisu i testy częściowo będą finansowane z budżetu państwa. Bez nich będzie można wejść do sklepów spożywczych, drogerii lub aptek.

Partie opozycyjne zapowiedziały skierowanie nowelizacji ustawy do Sądu Konstytucyjnego.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. to w krótce i u nas nie wejdziemy do sklepu spożywczego i apteki masakra ale doczekaliśmy się czasów ale mam nadzieje że prędzej szlag ich trafi komunistów i bolszewików.

  2. Pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (aka paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

  3. Przygotujcie się na masowe zgony.
    Wirusolog i laureat Nobla prof. Luc Montagnier twierdzi, że to jest niedopuszczalne, aby w trakcie pandemii dokonywać szczepień, gdyż to spowoduje powstawaanie wariantów.
    On również twierdzi, że osoby, które przyjeły szprycę na CV19 umrą – po infekcji wirusem ich układ odpornościowy będzie ekstremalnie reagował (antibody depended enhancement).

Comments are closed.