Pierwszy rząd oficjalnie to ogłosił. Szczepienia przeciw COVID-19 będą co roku

Szczepionka Foto: PAP
Szczepionk - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku, a władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023.

Jak poinformowała w wywiadzie dla radia Onda Cero minister zdrowia Carolina Darias, służby medyczne Hiszpanii zamierzają co roku prowadzić ogólnokrajowe szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Potwierdziła, że rząd zawarł już umowy na zakup preparatów przeciwko Covid-19 na najbliższe dwa lata z koncernami Pfizer i Moderna.

Według minister Darias kontrakty z tymi koncernami zostały podpisane w ostatnich dniach. Ich wartość wynosi odpowiednio 1,8 mld euro oraz 480 mln euro.

Z szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że do czwartkowego wieczora służby medyczne tego kraju wykorzystały 52,8 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Resort sprecyzował, że pełny proces szczepień zakończyło już 25 mln obywateli.

Od środy w 47-milionowej Hiszpanii utrzymuje się dobowa liczba zakażeń koronawirusem na poziomie około 30 tys. W sumie zachorowało na Covid-19 już 4,24 mln osób, a zmarło po infekcji 81,8 tys. pacjentów.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. Znaczny zmarło 0,17% populacji a zachorowało 9%. Jak to z tym covidem i działaniami rządów ‚nie każdy widzi’.

  2. „Aktualnie mamy zawarte umowy na zakup prawie 100 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19. ”
    źródło: gov . pl

  3. media zamilczają zakaz obowiązku szczepień rezolucją Rady Europy 2361/2021 – należy się na nią powoływać gdyby w Polsce nierząd próbował naciskać. Istotne art. 7.3.2

Comments are closed.