Prowokacja czy popis chamstwa? Szarpanina, krzyki i krew. Awantura pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim [VIDEO]

Grodzisk Mazowiecki/ Awantura pod punktem szczepień.
Grodzisk Mazowiecki/ Awantura pod punktem szczepień. (Zdj. Twitter)

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja, zatrzymała dwie osoby.

„Około godz. 13.30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu” – przekazała oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją – jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów.

W komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu – według informacji policji – rozeszły się.

Z nagrań, które opublikowano na Twitterze po tym zajściu wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji „Polskie Żółte Kamizelki” i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

Zachowanie osób w kamizelkach a szczególnie kobiety, która najwyraźniej była prowodyrem, było bardzo prowokacyjne i agresywne. A może to była prowokacja? Rządowi wszak bardzo zależy, żeby zdyskredytować w oczach opinii publicznej wszystkie osoby sceptyczne wobec powszechnie panującej na świecie polityki szczepienia wszystkich.

„Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających „opór bezprawiu rządu i policji”.

Członkowie organizacji są sceptycznie nastawieni do szczepień przeciwko COVID-19.

Długo nie trzeba było czekać, aż rząd podchwyci temat. Sam minister Niedzielski zabrał głos.

„Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję @PolskaPolicja za interwencje” – napisał Niedzielski.

Ta sytuacja z pewnością będzie wałkowana przez rządowe przekaźniki jeszcze długo.

Źródło: PAP, NCzas.com

68 KOMENTARZE

 1. Typowa prowokacja, bo szybko włączyl się minister (nie)zdrowia;) . Ludzie, którzy mają wątpliwości są kulturalni, dyskutują na argumenty,merytorycznie, proszą o badania aby się z nimi zapoznać tak dalej. Tutaj sytuacja zgoła odmienna. Nie zdziwiłbym się gdyby służby zostały w to zaangażowane.

  • Dokładnie. To są ludzie z KOD-u, a więc środowiska proszczepionkowiego.
   Chodziło o to, aby zbudować obraz szczepionkowca jako agresywnego prymitywa.

   • PiS po raz kolejny dogadał się taktycznie z lewakami (tak jak ws. „funduszu odbudowy”).
    Pobłażanie policji prawdopodobnie odgórnie nakazane (vide brutalna interwencja policji wobec spokojnie zachowujących się prawdziwych antyszczepionkowców pod PKIN w zeszłym roku, a następnie rozwożenie ich na przesłuchania na komisariaty w całej W-wie i okolicznych miasteczkach).

   • „Chodziło o to, aby zbudować obraz szczepionkowca jako agresywnego prymitywa”

    Miało być: „Chodziło o to, aby zbudować obraz antyszczepionkowca jako agresywnego prymitywa”.

 2. Oczywiście, że prowokacja. Teraz Sale Samobójców w całym kraju będą specjalnie chronione. Najlepszą strategią jest pozostawić szczepanów samych sobie, przecież sami się wykasują, absurdem jest im przeszkadzać. Podobnie BOJKOT biznesów z segregacją sanitarną. Bądźmy mądrzy, nie dajmy się prowokować i nie walczmy tam, gdzie oni chcą, abyśmy walczyli.

  • Pełna zgoda – chcą się szczepić, niech to robią. Już tyle poszło informacji o podejrzeniach wobec „szczepionek”, że każdy kto miał wątpliwości, podjął decyzję.
   Jedynie musimy walczyć o to, by nas nie wyszczepili.

 3. Mogli choćby trochę sie bardziej postarać ,a nie małpować tak dosłownie działania które partia pana z wąsikiem prowadziła w latach trzydziestych

 4. To musi być robota pisu bo to stary układ zbudowały łachy bez tożsamości.
  To ich szczytem możliwości jest naśladowanie zachodu.
  Kaczyński i ta jego mierna banda rekrutowana z kolejki po zasiłek.

 5. Ja napiszę o policjantach,moim zdaniem zachowali sie bardzo bardzo w porządku.Ale gdyby wezwali posiłki ,tzw” młodych po 3 miesięcznych kursach,-co to wiedzą że i matkę trzeba i należy zapoznać z tonfą,-to inaCZEJ BY CI WSZYSCY uczestnicy beczeli,

Comments are closed.